Jak a kde najít axolotla ve světě Minecraftu?

Chcete vědět, co je axolotl v Minecraftu, kde se spawnuje i jak ho zkrotit? Jak v reálném světě, tak iv tom herním jde o rozkošné obojživelníky žijící primárně ve dvou mexických jezerech, z nichž jedno už prakticky neexistuje. Zároveň jsou ale mimořádně vzácným a kriticky ohroženým druhem, a tak je příjemné si axolotla pořídit alespoň ve světě kostek a potěšit se z jeho roztomilosti.

Stejně jako ve skutečnosti, i herní podoby axolotla mají pestré zbarvení nejrůznějších barev od růžové přes zelenou, hnědou až o modrou. Ve světě Minecraftu je můžeme najít v Lush Caves biomu a to od updatu Minecraft 1.18, a abyste svého axolotla získali, stačí si s sebou vzít pouze kbelík, do kterého ho naberete a odnesete. I přes svou rozkošnost jsou ale ve hře útočným druhem, který lze využít například v boji proti mořským mobům tak, že jednoduše obsah kbelíku vypustíte do boje.

Kde a jak najít axolotly v Minecraftu

Jak jsme již zmínili výše, malé axolotly lze nalézt v Lush Cave biomu. Do Lush Cave se dostanete pomocí vyhledání stromu akácie (Accacia tree), kde se pustíte do kopání ke kořenům, dokud nenatrefíte na jednu z jeskyní (cave). Kromě růžové, modré, oranžové a hnědé barvy můžete najít také modrofialového axolotla, který je ze všech nejvzácnější a je radost ho mít u sebe.

Jak si zkrotit a ochočit axolotla

Roztomilé axolotly jsou také efektivním nástrojem v boji proti mořským mobům. Abyste si připravili svoji vlastní armádu těchto obojživelníků, budete potřebovat vlastní kbelík. Pomocí něj si nalezeného axolotla naberete a přenesete kamkoli chcete. Můžete si je například vypustit u své základny a vytvořit vlastní farmu s axolotly, nebo je povoláte do boje v moři.

Využití axolotlů v boji

Pokud už máte pár obojživelníků v kbelících, pravděpodobně chcete zjistit, co všechno dokážou. Vypusťte je tak do vody a zjistíte, že začnou decimovat vše, co se v jejich okolí pohne. Samotné axolotly jsou divoké, proto je musíte po vypuštění přimět, aby vás následovaly.

Dosáhnete toho tak, že v rukou budete držet rybu a je úplně jedno, ve které ruce. V samotném souboji pak axolotly nejsou zvláště efektivní, pokud máte jen pár exemplářů. Pokud jich ale do vody vypustíte dostatek, zaměstnávají nepřátele na delší dobu a vy tak můžete projít oblastí, nebo protivníky snáze zabít.

Asi nejzajímavější je jejich schopnost hrát mrtvé. Nepřátelské moby je tak nebudou napadat a rozkošná stvoření získají čas na regeneraci. Dalším bonusem k této schopnosti je fakt, že pokud zabijete nepřítele, který uvedl axolotla do stavu, kdy hraje mrtvého, na krátkou chvíli získáte zvýšenou regeneraci.

Jak chovat axolotly

O své mazlíčky se můžete i starat a to tak, že je budete krmit rybami. 20 minut od krmení se z malého axolotla stane dospělý, přičemž zbývající čas se zkrátí o 10% vždy, když mládě naberete do kbelíku.


Jak získat modrého axolotla

Při chování axolotlů je malá šance, že si vytvoříte jeho modrou variantu. Je dobré vědět, že mládě má vždy jednu ze dvou barev svých rodičů. Šance na získání modrého axolotla je totiž mimořádně nízká, a to 1 ku 1200. Takže se zbývá jen modlit, nebo...

Pokud ale neplánujete chovem strávit věčnost, můžete využít cheatu v Minecraft konzoli, abyste si modrého jedince vytvořili. Pokud hrajete Java edici, napište do konzole ‘/summon axolotl~~~{Variant:4}’ a pokud máte spuštěnou Bedrock edici, do konzole napište ‘/summon axolotl~~~minecraft:entity_born’.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru