Fortnite je zpátky! Chapter 2 nabízí skvělé novinky

Ambiciózní update dostala nejhranější battle royale hra Fortnite. Hráči si po pár desítkách hodin, kdy zůstali v nejistotě, mohou vydechnout, protože nejenže dostali svou hru zpět, ale dokonce ji mají vylepšenou o několik velmi podstatných a zajímavých věcí. Chapter 2 Season 1 - jak se nová kapitola oficiálně nazývá - přináší zcela novou mapu, čerstvé a neokoukané skiny i zábavu na vodě. Všechny podstatné informace o změnách se dozvíte níže:

1. Zbrusu nový herní svět

Deset sezón uběhlo na staré mapě jako voda. Nyní je čas na zcela novou mapu s 13 novými lokalitami. Původní ostrov byl vtažen černou dírou a kromě pár známých míst jde o zcela nový zážitek. Na hráče tak čekají nové výzvy k překonávání a nová místa k objevování. Na začátek si ale vývojáři z Epic Games připravili pro hráče překvapení vycházející z nevědomosti. Celá mapa je totiž při prvním výsadku jakoby prázdná a všech 13 lokalit se bude postupně odhalovat zároveň s pohybem hráčů. Trošku dobrodružství v nepoznané zemi určitě nikomu neuškodí.

2. Voda je nový kamarád

Oproti předchozí mapě je Kapitola 2 bohatší na detaily i na vodní plochy. Ty je konečně možné i využívat a to hned dvěma způsoby. Do hry přibyly nové dopravní prostředky - lodě. Na nich se hráči volně přepravují z místa na místo, nebo z nich mohou "rybařit". Z vody si uloví to nejcennější, co ve hře existuje, a tedy zbraně. Navíc nechybí ani možnost plavat. To jen pro případ, kdyby se hráčům nedostalo získat žádný dopravní prostředek. Možností ve vodě je více, než dost.

3. Větší interakce s mapou

Pro Fortnite Chapter 2 platí, že se snaží hráče více pohltit, a to doslovně. Ostrov je zpracován tak, aby bylo možné co nejvíce využívat okolí ve prospěch výhry. Je někde na blízku hromádka sena? Postava se do ní bez problémů skryje. U domu jsou vyneseny odpadky? Ideální místo na propadnutí nepřátel ze zálohy. No a v případě, že se někde v okolí nacházejí sudy, mají hráči možnost do nich vstřelit a překvapit soupeře obrovským výbuchem.

4. Supporti dostali nový smysl života

Absolutní novinkou je Bandage Bazooka - zbraň, která dovoluje střílet po spojencích léčivé bandáže. Využití najde přímo v akci a za pohybu. Sny všech supportů se naplnily do takové míry, že by mohla výrazně stoupnout oblíbenost této herní třídy i při hráčích, kteří o ni předtím nejevili až takový zájem. A aby toho nebylo málo, tak přibyla i možnost nést padlého spojence na zádech do bezpečí!

5. Vylepšování zbraní

Už to není jen o brzkém získání té nejlepší zbraně. Ty časy jsou dávno pryč, a přichází na řadu vylepšování bojového arzenálu. Hráči, kteří mají ke svým zbraním velmi osobní vztah, si je tentokrát mohou udělat ještě lepšími, ničivějšími a silnějšími. Zdroje, které najdou po mapě, umožňují přestavět zbraně a vyždímat z nich absolutní maximum.

Mobilní verze hry Fortnite ke stažení zdarma

6. Sbírání zkušeností je záživnější

Jako předešlé sezóny, i nyní je k dispozici Battle Pass, který však umožňuje sbírat zkušenosti novými způsoby. XP, levely a medaile se dají získat za plnění několika aktivit přímo ve hře, jako například hledání určitých typů předmětů, zabíjení nepřátel, plnění výzev apod. Všechny tyto činnosti přidávají hráčům zkušenosti i úrovně Bojového Deníku. Medaile se dělí do tří kategorií: Battle, Scavenger a Survivor.

7. Grafická propracovanost

S novou kapitolou přicházejí také změny v grafice. Fortnite je stále nejvýraznějším ze všech battle royale titulů, ale klasická "cartoonish" grafika se přece jen posunula na misce vah na stranu méně pohádkového zpracování. Stále si však zachovává své hlavní rysy a neztrácí nic ze své jedinečnosti.

8. Pohodlnější připojení do hry

V minulé verzi Fortnitu museli hráči po smrti aktuální probíhající hru nejprve opustit, vejít do lobby a dát vyhledávat novou hru. To už ale neplatí, protože se mohou připojit do nové hry přímo po tom, jak je někdo vyřadil z té předešlé. Kontinuita zápasení je tak mnohem více konzistentní a hraní jako takové plynulejší.

9. Nové truhličky

Pravidlem je, že čím vzácnější předměty, tím odlehlejší a hůře dostupná lokalita. To platí i v případě modrých truhlic - novinky, které v sobě skrývají lepší a raritnější zbraně. Rozmístěné jsou různě po mapě, stačí jen dobře hledat, případně mít pořádný kusisko štěstí.

Fortnite Chapter 2 Season 1 ke stažení zdarma

I přes četné novinky je koncept hry stále nezměněn. Hrát lze sólo nebo v týmech a hraje se o konečného vítěze na mapě, kde se neustále zmenšuje životní prostor. Fortnite Chapter 2 Season 1 je k dispozici zdarma na počítačích, mobilech, tabletech i konzolích.

Minimální HW požadavky na PC:

CPU: Intel Core i3-4330TE 2.4GHz / AMD Phenom II X4 805
RAM: 4 GB
GPU: Nvidia GeForce GT 520 v2 / Intel HD Graphics 4000 Desktop
HDD: 20 GB volného místa
Další: Win 7 (64-bit)
 
Doporučené HW požadavky na PC:
CPU: Intel Core i5-760 2.8GHz / AMD FX-8100
RAM: 4 GB
GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
HDD: 20 GB volného místa
Další: Win 7 (64-bit)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 9 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
proc mi nejde stahnout fortnite
proc mi nejde stahnout fortnite

proc minejde stahnout furtnite?

29.11.19 16:04 reagovat

Doporučujeme

Nahoru