Jak nainstalovat Viber pro PC

SMS a klasické mobilní volání sice ještě neumírá a v brzké době je rozhodně nečeká podobný osud jako historický papírový telegram. Na paty jim však šlapou nejrůznější komunikační programy, které nabízí nejenom pohodlné spojení, ale hlavně provoz kompletně zdarma. Pro přenos zpráv, volání, obrázků, videokonference apod. totiž nevyužívají klasickou mobilní síť, ale internet. Viber představuje jeden z nejoblíbenějších programů v kategorii online komunikátorů (odhad 500 milionů – 1 mld. instalací) a v článku najdete způsob, jak zůstat online nejenom na mobilním telefonu a tabletu, ale i na stolním PC nebo notebooku.

 

Postup instalace

Instalace Viberu pro PC je velmi prostá. Uživatelům stačí stáhnout potřebný soubor, nainstalovat jej a spojit program se svým účtem. Jelikož se Viber váže na mobilní číslo, uživatelé jej musí nejprve nainstalovat na svém chytrém telefonu a až poté účet využít i v PC verzi.

 

Viber pro mobil

Stáhněte si Viber pro typ vašeho mobilního operačního systému. Zásadně doporučuji instalovat aplikace z oficiálních obchodů – Google Play, Appstore apod.

Viber pro iOS, Android, BlackBerry

Následně ji nainstalujte a postupujte dle instrukcí přímo v aplikaci. Uživatelé musí zadat domovskou zemi a své telefonní číslo. Obratem přijde SMS s unikátním kódem, který uživatelé zadají pro aktivaci účtu. Následně již dochází k prohledání seznamu kontaktů, kdy aplikace sama zjistí, který z přátel používá Viber a tyto kontakty vybere. Ke jménu pak přidá ikonku fialového telefonu jako indikátor.

Tento nebo obdobný postup platí pro všechny podporované systémy.

Stickers

 

Viber pro PC

V prvním kroku si uživatelé musí stáhnout PC verzi programu Viber. Ta je již nějakou dobu překládána do češtiny, ale ještě není vše dokončeno (instalace). Samotný program již češtinou pohodlně disponuje. V dalším kroku již stačí potvrdit souhlas s instalací a zvolit Yes, při dotazu „Do you have Viber on your mobile phone?“ (přeloženo: Máte Viber instalován na svém mobilním telefonu?). Následně již stačí zadat telefonní číslo a vybrat správnou předvolbu (program by ji měl sám rozpoznat a správně nabídnout). Opět se opakuje SMSaktivačním kódem, který uživatelé jednoduše přepíší do PC. Jakmile dojde k rozpoznání kódu, uživatelé již mohou PC verzi Viber bez omezení používat. Mohou tak psát zprávy, telefonovat, pořádat videohovory apod. Viber se tak v mnoha ohledech podobá komunikační legendě - Skypu.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 11 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Rostislav  Weigelt
Rostislav Weigelt

Jak to mám nainstalovat?

18.08.18 11:34 reagovat

Jiří Jouza
Jiří Jouza

Viber v PC funguje ve spojení s chytrým mobilem .Nezapomeťe při aktivaci se mobilem připojit na WIFI a spusťe Viber .QR kod vyfoťte přes Viber ,chce to trpělivost .Na PC synchronizujte kontakty a na mobilu to musíte potvrdit .Vše trvá docela dlouho .Ahoj .

06.08.18 20:19 reagovat

danny117
danny117

Pekne napísané. Oceňujem a zdieľam na facebooku. Dĺžka - akurát, stručné a presné. Ideál. Len tak ďalej... :D Len by ma zaujímalo niečo viac o tejto téme. Vieš mi poskytnúť nejaké ďalšie kvalitné zdroje? Ďakujem

10.02.18 21:44 reagovat

oli
oli

komu funguje čeština na PC Viber nemužu ji nikde najít dík

20.02.18 09:36 reagovat

Urban Pavel
Urban Pavel

najdu někde (existuje vůbec) verze viber v češtině???? Je mi 70let a odmítám se teď učit kvůli tomu anglicky. Díky za odpověď.

16.10.17 10:40 reagovat

Kolumbus 74
Kolumbus 74

Pořád hledám tu slibovanou češtinu. Můžete mi napsat kde je???

23.02.18 08:16 reagovat

Jan
Jan

doposavad čeština není a asi nebude je to jenom na slybech,hlavně že tam cpou blbosti pomalu to začíná být jak Skype přeplácaný a zahlcený blbovinkama pro pubertáky..dávám tomu 5 z 10

07.11.18 18:55 reagovat

František Schneider
František Schneider

Letos mi bylo 73 roků tak nejsem PC machr. VIBER potřebuji bez problémů naistalovat tak mi to nějak nejde. F.Schneider

08.05.17 19:05 reagovat

Doporučujeme

Nahoru