Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Jak nainstalovat Viber pro PC

SMS a klasické mobilní volání sice ještě neumírá a v brzké době je rozhodně nečeká podobný osud jako historický papírový telegram. Na paty jim však šlapou nejrůznější komunikační programy, které nabízí nejenom pohodlné spojení, ale hlavně provoz kompletně zdarma. Pro přenos zpráv, volání, obrázků, videokonference apod. totiž nevyužívají klasickou mobilní síť, ale internet. Viber představuje jeden z nejoblíbenějších programů v kategorii online komunikátorů (odhad 500 milionů – 1 mld. instalací) a v článku najdete způsob, jak zůstat online nejenom na mobilním telefonu a tabletu, ale i na stolním PC nebo notebooku.

 

Postup instalace

Instalace Viberu pro PC je velmi prostá. Uživatelům stačí stáhnout potřebný soubor, nainstalovat jej a spojit program se svým účtem. Jelikož se Viber váže na mobilní číslo, uživatelé jej musí nejprve nainstalovat na svém chytrém telefonu a až poté účet využít i v PC verzi.

 

Viber pro mobil

Stáhněte si Viber pro typ vašeho mobilního operačního systému. Zásadně doporučuji instalovat aplikace z oficiálních obchodů – Google Play, Appstore apod.

Viber pro iOS, Android, BlackBerry

Následně ji nainstalujte a postupujte dle instrukcí přímo v aplikaci. Uživatelé musí zadat domovskou zemi a své telefonní číslo. Obratem přijde SMS s unikátním kódem, který uživatelé zadají pro aktivaci účtu. Následně již dochází k prohledání seznamu kontaktů, kdy aplikace sama zjistí, který z přátel používá Viber a tyto kontakty vybere. Ke jménu pak přidá ikonku fialového telefonu jako indikátor.

Tento nebo obdobný postup platí pro všechny podporované systémy.

Stickers

 

Viber pro PC

V prvním kroku si uživatelé musí stáhnout PC verzi programu Viber. Ta je již nějakou dobu překládána do češtiny, ale ještě není vše dokončeno (instalace). Samotný program již češtinou pohodlně disponuje. V dalším kroku již stačí potvrdit souhlas s instalací a zvolit Yes, při dotazu „Do you have Viber on your mobile phone?“ (přeloženo: Máte Viber instalován na svém mobilním telefonu?). Následně již stačí zadat telefonní číslo a vybrat správnou předvolbu (program by ji měl sám rozpoznat a správně nabídnout). Opět se opakuje SMSaktivačním kódem, který uživatelé jednoduše přepíší do PC. Jakmile dojde k rozpoznání kódu, uživatelé již mohou PC verzi Viber bez omezení používat. Mohou tak psát zprávy, telefonovat, pořádat videohovory apod. Viber se tak v mnoha ohledech podobá komunikační legendě - Skypu.

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 13.10.2016   |   Zobrazeno: 6211x

Značky

Podobné články

Diskuse

Jan Straka
Jan Straka

Zdravím a prosím ! Kde zjistím - najdu. verzi Viber s češtinou. Dik za odpověď, Straka

22.12 15:28 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 0 c 1 7 b  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)