Jak upravit odeslané zprávy v konverzaci na WhatsAppu?

V textové komunikaci dochází k častým chybám, ať už gramatickým, překlepům nebo faktickým. A mnohé komunikační nástroje již do svých funkcí implementovaly možnost přepsat již odeslaný text. Twitter umožňuje upravit již publikované příspěvky, v Gmailu lze zase zvrátit odeslání emailu. Možnost upravit text se konečně dostala i na WhatsApp a uživatelé tak budou moci své odeslané zprávy upravovat.

Poprvé jsme o možnosti editování zpráv ve WhatsAppu slyšeli již v roce 2017. Minulý rok získalo pár vyvolených přístup k beta testování této funkce a nyní se funkce stává přístupnou pro všechny uživatele. K dispozici je pro iOS i Android zařízení.

Jak a kdy můžu editovat odeslané zprávy na WhatsAppu?

Všechny vaše odeslané zprávy si budete moci upravit na obou mobilních platformách. Jediné omezení bude časové - na editování zprávy na WhatsAppu máte 15 minut. Po úpravě zprávy se pod ní zobrazí oznámení „editováno/upraveno“, nebo v angličtině „edited“. Příjemci zpráv již nebudou moci vidět původní, starší verzi.

Upravení odeslané zprávy ve WhatsAppu na iOS zařízeních

V Apple zařízeních funguje editace odeslaných zpráv následovně – klepněte na požadovanou zprávu a podržte, z rozbaleného menu vyberte možnost Upravit a opravte si chyby, které jste udělali.

Upravení odeslané zprávy ve WhatsAppu na Android zařízeních

Úplně identický postup, jako pro iOS – klepněte na zprávu a podržte prst, dokud se nezobrazí menu, kde zvolíte možnost Upravit a můžete si zprávu editovat. Pamatujte však, že tuto možnost máte jen 15 minut po odeslání.

Jak původní, tak upravené zprávy ve WhatsAppu podléhají end-to-end šifrování, takže se nemusíte bát o bezpečnost.

Pokud by někomu nevyhovovala možnost upravit zprávy 15 minut po odeslání, stále je k dispozici úplné smazání odeslaných zpráv ve WhatsAppu. K odstranění zpráv ve WhatsAppu po odeslání máte 2 dny, a tedy 48 hodin.

Je tak možné, že se do budoucna zvýší limit pro úpravu zpráv na více než pouhých 15 minut po odeslání.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru