Jak vložit video na Instagram z počítače

Nahrávání videa na Instagram přímo z PC je nejenom pohodlné, ale mnohdy dokonce i nutné. Ať už máte málo místa na SD kartě, nemáte po ruce kabel nebo cokoli dalšího. Jenže jak na to? Klasické webové rozhraní Instagramu nedovoluje nahrát ani obyčejnou fotografii, natož celé video. Naštěstí pro vás máme překvapivě pohodlný způsob, který si poradí nejenom s uploadem z PC, ale dovolí vám fotografie i videa před nahráním upravit. V článku najdete podrobný postup i s obrázky pro snazší orientaci.

Co potřebuji k nahrání videa na Instagram

Nahrávání videí přímo z PC se již neobejde bez instalace speciálního programu. Oproti Návodu na nahrávání fotografií na Instagram z PC si tak nevystačíte s pouhým internetovým prohlížečem. Budete potřebovat některý z programů – osobně doporučuji Gramblr. Ostatně přímo k němu najdete v článku detailní návod.

Upload videa z fotky

Návod na nahrání videa na Instagram z PC

1) Jako první krok si tak stáhněte a nainstalujte program Gramblr. Nejde o nic velkého ani složitého.

2) Program vám sám nabídne vytvoření účtu + přihlášení do vašeho Instagram profilu. Vyplňte ihned obojí. (Není se třeba ničeho bát – tyto údaje jsou potřeba pro upload videí přímo na váš profil.)

Přihlášení do Gramblr

3) Prostředí aplikace Gramblr je velmi jednoduché a přehledné. Většinu funkcionality navíc běžný uživatel nikdy ani nevyzkouší (aplikace mimo jiné dokáže nakupovat followery, zajišťovat placený dosah příspěvků apod.).

4) V sekci Upload Now! (automaticky se otevře) nahrajte soubory ke zpracování – použít můžete jak fotografie, tak přímo video. Nahrání proveďte přetažením souboru ze složky/kliknutím na hlavní plochu (otevře se adresářová struktura a vy si vyberete)/vložte libovolnou Instagram URL s obsahem, který chcete použít.

Vkládání souboru

5) Vložené video můžete libovolně ořezat (k dispozici jsou i pevně dané formáty jako 4:3, 1:1 apod.). Pozor, i pokud nechcete video ořezávat, musíte označit celou jeho plochu, jinak vás aplikace nepustí dál.

Před úpravamiOřezání videa

Pomocí lišty ve spodní části (obsahuje 2 posuvníky) můžete video sestříhat – pracovat lze ale jen se začátkem a koncem.

6) Nakonec si výsledné video můžete přehrát a zkontrolovat. Následně už jen dopíšete popisek, přidáte hashtagy a video zveřejníte. Dokonce si můžete vybrat i načasování zveřejnění na pozdější dobu.

Upload videa na Instagram

Tip: Gramblr dokáže udělat video i z obyčejné fotky. Jednoduše nahrajte fotografii a v kroku Apply Some Filters klikněte na Motion. Aplikace pomocí zoomování vytvoří z fotky desetivteřinové video. Nezapomeňte vždy potvrdit tlačítkem Save/Continue, jinak vás aplikace nepustí dál. 

Možnosti ořezuOřezání fotografiePro vytvoření videa stiskněte 2 - Motion

Stáhněte si Cervine - desktopového klienta Instagramu, který můžete využívat na počítači.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 6 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

452812 přečteno
Nahoru