Jak blokovat reklamy na YouTube v mobilu a přehrát videa na pozadí (návod)

Blokování reklamy na YouTube v chytrých telefonech s Androidem funguje. Chce to jen jednu velmi chytrou aplikaci od chytrých vývojářů, která tuto video službu plnohodnotně nahradí. A co víc, v mnoha ohledech je ještě lepší, a uživatelům přináší například i minimalizování přehrávaného videa přes YouTube na mobilu. Její název je NewPipe a pokud ji jednou vyzkoušíte, nebudete chtít měnit.

Když YouTube přišlo s placeným programem YouTube Premium, monetizování videí se při sledování videí stalo pro běžného uživatele neúnosným. Zvýšil se počet reklam před spuštěním videa a během sledování delších videí jsme si museli zvyknout i na 4 či 5 reklam rozprostřených napříč videem.

Na počítačích lze reklamy na YouTube obejít prostřednictvím AddBlocku či rozšíření pro prohlížeče Chrome, Opera, Firefox a další. Na mobilních zařízeních s Androidem jsme ale byli vždy odkázáni jen na aplikace třetích stran.

V paměti mnoha je tak skvělá aplikace Vanced, která nahradila platformu YouTube a přinesla zážitek bez otravných reklam. Když se ale Google, pod který YouTube patří, začal ohánět soudními žalobami, tvůrci byli nuceni od projektu upustit. Naštěstí už tehdy existovala alternativa zvaná NewPipe, která se stala novým útočištěm všech uživatelů toužících po pouštění YouTube videí na svém mobilu bez rušivých reklam.

Co je NewPipe?

NewPipe je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem pro přehrávání médií pro zařízení se systémem Android, která uživatelům umožňuje sledovat videa YouTube bez reklam a stahovat videa a zvukové soubory do svých mobilních zařízení pro přehrávání offline. NewPipe ale z pochopitelných důvodů nenajdeme v obchodě Google Play. Kde stáhnout NewPipe se dočtete níže.

Je NewPipe lepší alternativou YouTube?

V mnoha ohledech ANO! NewPipe totiž nabízí funkce, kterými YouTube v bezplatné verzi nedisponuje. Uživatelé si mohou například přizpůsobit rozhraní pomocí různých témat či barevných schémat.

Nejžádanější funkcí, hned po blokování reklamy, je možnost přehrávat videa na pozadí. Uživatelé si mohou video spustit, minimalizovat jej a věnovat se na Androidu jiné činnosti. Zvuk videa se bude přehrávat nadále, zatímco vy můžete mít spuštěny jiné aplikace.

Někdo jistě ocení, že se do aplikace není třeba přihlašovat pod žádným účtem a aplikace nevyžaduje sdílení osobních údajů s YouTube ani Googlem. NewPipe je tak alternativou k YouTube, která jej snadno a zejména plnohodnotně nahradí a to zcela zdarma. A jelikož vývojáři na ní neustále pracují, dočkala se i řady novinek.

V aktuální verzi zobrazuje vše přesně tak, jako YouTube – odběratele, komentáře, shlédnutí, podrobnosti o videu a pod. Skvělou funkcí je také možnost zkopírovat název videa (podržením prstu na názvu) a vložit jej například do webového prohlížeče nebo download manažera. Zabudováno je také stahování videí z YouTube přímo do telefonu s možností zvolit úložiště v paměti zařízení.

Majitelé Apple zařízení s iOS ale mají smůlu – NewPipe je k dispozici pouze pro chytré telefony s operačním systémem Android.

Návod na blokování reklamy na YouTube v mobilech s Androidem

Jelikož YouTube patří pod Google, je pochopitelné, že se aplikace NewPipe nenachází v obchodě Google Play.

1. Aplikaci je nutno stáhnout buď z oficiální webové stránky, nebo z bezplatného úložiště aplikací F-Droid.

2. Nejaktuálnější verzi aplikace NewPipe spustíte na mobilech s Androidem 5.0 a vyšším, starší verzi i na Androidech verze 4.1 a výše.

3. Po stažení .apk souboru do mobilu si nainstalujte aplikaci a můžete ji začít používat.

Tak jednoduché to je. Po spuštění si můžete užívat všech výhod aplikace NewPipe bez omezení. YouTube na mobilu bez reklam? Check. Přehrávání videí na pozadí? Check. Nemusíte se přihlašovat k žádnému účtu a je to zcela zdarma? Check a Check. NewPipe je přesně tou bezplatnou alternativou YouTube, kterou jste hledali.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru