Jaký dětský tablet koupit?

Tablety rychle rozšířili i jako prémiová učební pomůcka na všech úrovních školství a velmi populární je i mezi nejmenšími dětmi. Ty na tabletu fascinuje obraz, zvuk a samozřejmě interaktivita, která je neporovnatelně vyšší, než u většiny ostatních hraček. V našem článku se nebudeme zabývat tím, jestli je tablet pro děti vhodný, nebo ne, pouze si ukážeme, které tablety dokáží splnit pod dohledem rodičů funkci vzdělávací i bavící.

Podívejte se i na náš výběr mobilních her pro děti, případně článek na toto téma.

iPad mini 2 Retina + Speck iPad iGuy

Druhá a zatím poslední generace menšího iPadu je pro děti (skoro) jako stvořená. Ideální rozměry, kvalitní zpracování, nové rodičovské funkce. Ano, máte pravdu, jakýkoliv iPad je pro menší děti hodně drahý špás, ale s pouzdrem typu Speck iGuy ho dostatečně obrníte, aby se nestala nějaká tragédie. Každopádně ale doporučujeme iPad mini až pro trochu starší děti, od předškoláků bychom ho drželi dále.

Výhody: zcela plnohodnotný tablet prvotřídní kvality s mnoha dětskými hrami a aplikacemi

Nevýhody: nutnost dokoupit kryt, vysoká cena tabletu

Cena: cca 10 500 Kč (včetně pouzdra)

Nexus 7 II

Podobně jako iPad mini, ani Nexus 7 druhé generace není pro děti dělaný. Ovšem Android v nových verzích nabízí více než dostatečné možnosti, jak dětem zakázat používání nevhodného obsahu, ať už na internetu, nebo v oblasti aplikací a her. Velikost 7 palců je pro děti naprosto dostačující a díky nízké hmotnosti si s ním můžou děti snadno hrát.

Výhody: velmi kvalitní tablet s nejširší nabídkou aplikací a her

Nevýhody: proti iPadu chybí dětské pouzdro Speck

Cena: cca 5 000 Kč

LeapPad Ultra

Jediný tablet v našem přehledu, který nevsází na otevřený operační systém, byl vytvořen speciálně pro děti. Vše je dopředu kontrolované a řádně cenzurované – internetový prohlížeč i hry/aplikace, kterých je na LeapPad Ultra opravdu hodně a všechny jsou vhodné pro použití v dětských rukou. Nevýhodou tabletu je, že se k nám ještě moc nedostal a že aplikace na něj nejsou z nejlevnějších. Ovšem žádný z ostatních tabletů není tak vhodný pro malé děti jako právě LeapPad Ultra, který je jim šitý na míru.

Výhody: spousta aplikací a her pro děti, plně dětský tablet

Nevýhody: u nás těžko k sehnání

Cena: cca 3 000 Kč

Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Pogumovaný Galaxy Tab 3 s nadstavbou pro dětské uživatele? Proč ne, tablet je vhodný i pro domácí použití rodičů, kteří si mohou nadstavbu vypnout a tablet používat jako kterýkoliv jiný stroj běžící na Androidu. Nevýhodou tabletu je jeho cena, kterou rozhodně neospravedlňuje výkon, který je maximálně lehce nad úrovní níže zmíněných tabletů. Tento výkon může být důležitý hlavně v momentě, když chcete jeden domácí tablet, který bude v případě potřeby sloužit i jako dětský, nebo naopak. Čistě pro dětské použití pak zcela vyhovují, a mnohdy i lépe než tento předražený Samsung, následující produkty od méně věhlasných výrobců.

Výhody: dětská nadstavba

Nevýhody: vysoká cena a nízká přidaná hodnota

Cena: cca 4 000 Kč

GoGEN MAXPAD 7

GoGEN vytvořil v MAXPADu 7 skvělý dětský tablet. Pogumovaný kryt se dobře drží a hraje zářivými barvami, prostředí je naprosto zjednodušené a ještě je tablet provázán s oblíbenou večerníčkovou postavu Maxipsem Fíkem. Co víc si mohou děti přát? Tablet je už naplněný funkcemi a obsahem pro rodiče a jejich děti. Rodiče ocení totální kontrolu, děti zase zábavu a snad i nenápadné neagresivní výukové zaměření nainstalovaných aplikací. Celé dětské prostředí lze i vypnout a tablet používat zcela standardně (tato funkce je samozřejmě chráněna heslem).

Výhody: Maxipes Fík, plnohodnotný dětský tablet, cena

Nevýhody: nižší rozlišení displeje

Cena: cca 2 500 Kč

Sencor Element 8 4Kids

Trochu méně dětský přístup zvolil Sencor se svým tabletem 4Kids. Ten je o něco lépe vybaven, ale zároveň se může pochlubit níže nastavenou cenou. Dětskou nadstavbu lze opět vypnout a díky osmipalcovému IPS displeji a trochu střízlivějšímu designu, než u GoGENu, se k tomu možná rodiče budou uchylovat mnohem častěji.

Výhody: plnohodnotný dětský tablet, cena, nadstandardní displej

Nevýhody: subjektivně možná ne tak povedený design i dětské prostředí

Cena: cca 2 000 Kč

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
LubosHa
LubosHa

Nějak mi uniká smysle dětského tabletu, ale budiž, určitě bych doporučil iPad mini s Retinou.

01.12.14 19:57 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869556 přečteno

Doporučujeme

Nahoru