Nejlepší mobilní hry pro nejmenší (1. díl)

V nedávném článku jsme se zaměřovali na mobilní hry pro děti, což je samo o sobě téma, které mezi rodiči vzbuzuje nejistotu, zda je vhodné půjčovat dětem drahé tablety a nechat je hrát si s nimi. Dnes se podíváme na hry, které jsou určeny ještě mladšímu publiku, těm nejmenší hráčům, to jest kolem věku tří let. Zde už se bez permanentní pozornosti a zachraňování tabletu asi nevyhnete, ale riziko můžete snížit třeba některým z odolných tabletů, nebo odolných pouzder. A věřte, že se to vyplatí, protože následujících 8 her je jen malou ochutnávkou.

Vláček se zvířátky

Spíše než hrou je Vláček se zvířátky interaktivní hračkou, ve které se děti setkají s vláčkem a spoustou jeho zvířecích pasažérů. Ti při poklepání vydávají své typické zvuky, takže se děti příjemným způsobem učí, že kravička dělá bú, kočička mňouká a kohout dělá kykyryký. Ve hře je k dispozici celých 6 vagónků, ale kromě prvního si budete muset zbytek za drobný peníz zakoupit přímo ve hře (necelých 50 Kč).

Safari vláček

Safari vláček je trochu exotičtější variantou Vláčku se zvířátky. Místo klasických zvířátek z našeho okolí tu potkáte opičku, hrocha, plameňáky, nebo lva! Stejně jako v případě předchozí hry, i zde vydávají autentické a hlavně zábavné zvuky, které děti milují.

Elmo's Monster Maker

Elmo ze Sezamové ulice je jedním z nejoblíbenějších Muppetů a teď si v jeho hře děti mohou vytvořit vlastního Muppeta! Stačí si vybrat tělo a k němu přidělat nos, oči a klobouk, a pak si s Muppetem hrát, co hrdlo ráčí. Rád si zatancuje, nebo si zablbne s Elmem a po vyfocení se jeho obrázek nahraje do galerie obrázku v tabletu/telefonu. Hra je dostatečně šílená, aby pobavila i děti, které nerozumějí angličtině, obzvláště v Elmově fistuli to není nic snadného.

Wheels on the Bus

Hra Wheels on the Bus je už vhodná i pro děti starší. Přináší celý interaktivní autobus plný možností, opět v angličtině. Skvěle tak doplní předškolní výuku angličtiny, nebo poslouží jako obyčejná, velmi roztomilá hra.

Colorama

Omalovánky děti přímo zbožňují a Colorama jim nabídne spoustu obrázků a pohodlné nástroje pro vybarvování. Zvládnou to i ty nejmenší děti a s jejich výtvory se můžete pochlubit přes Facebook a jiné sociální sítě, nebo dokonce můžete omalovánky vytisknout.

Lego Duplo Circus

Lego cirkus je povedenou hrou bez mikrotransakcí, reklam a odkazů na webové stránky. Je tak 100% bezpečná pro děti, které z ní omylem nevyskočí, ani nic nenakoupí. A co nabízí jinak? Krásnou grafiku a nefalšovaný cirkus, ve kterém zvířátka předvádějí nejrůznější triky, které si vyberete. To vše zdarma.

Labyrinth Learning games 3-5

Bludiště jsou mezi dětmi velmi oblíbená a v provedení pro tablety a mobilní telefony se nestane, že by se jednotlivé čáry překrývaly a po pár neúspěšných pokusech by učinily labyrint nehratelným. Hry je sice určená pro děti od 3 do 5 let, ale věříme, že si ji užijí stejně ti nejmenší i už odrostlejší hráči.

Bob the Builders Playtime Fun!

Bořek Stavitel (v anglickém originále Bob the Builder) se ve své hře bude věnovat přesně tomu, čemu v oblíbeném seriálu. Vyřeší všechny problémy a skvěle se přitom pobaví. Děti si mohou hrát omalovánky, pexeso, puzzle, nebo třeba čistit špinavé stavební stroje.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru