Kingdom Come: Deliverance od Dana Vávry jde na Kickstarter

Patrně nejsledovanější hrou od českých tvůrců je v dnešní době RPG Kingdom Come: Deliverance, kolem které to teď přinejmenším měsíc bude pořádně vřít. Půjde totiž o všechno – po patáliích s hledáním distributora a sponzora se Dan Vávra se svým studiem Warhorse obrací na nás, prosté drobné přispěvatele, kteří mají šanci zafinancovat nejambicióznější dílo českých vývojářů od dob Mafie a Flashpointu. Co po nás Warhorse chce a co nabízí na oplátku?

Trailer

Tři rozměrné epizody v realistickém středověku

Hra bude rozdělena na tři epizody, z nichž každá by měla zabrat desítky hodin. Zajímavé bude sledovat, jak si tvůrci poradí s tímto rozkouskováním, které open-world RPG hrám není zrovna vlastní. Na druhou stranu by každá část měla svou délkou dostatečně ospravedlnit svou existenci.

Screenshoty

  

 

Hra bude naprosto realistická, myšleno tak, že nebude obsahovat fantasy prvky. Milovníci draků a kouzel se musejí smířit s tím, že tady se spory budou řešit jen ocelí (a snad i slovy).

Hry bude mimo jiné obsahovat:

  • Realistické souboje
  • Obléhání hradů
  • Epické bitvy
  • Válečné koně
  • Crafting
  • Inteligentně navržené questy
  • Otevřený středověký svět
  • Fantastickou grafiku na CryEngine
  • RPG-MAKING TOOL - autoři plánují vydat svou vlastní sadu nástrojů komunitě pro tvorbu módů

Unikátní soubojový systém

Soubojový systém má být komplikovaný, respektive komplexní. Nikoliv snad ovládáním, musí to být bez problémů hratelné i na gamepadech konzolí, ale obtížností a také samotným mechanismem, kdy způsobené zranění záleží nejen na síle a místě úderu, ale také na tom, jak čepel meče reaguje po dopadu. Jako příklad je dán úder na hlavu, který poškodí helmu, pak narazí do hlavy, ale částečně čepel sjede a může zasáhnout třeba krk, nebo oblast klíční kosti.

Teaser

Na Kickstarteru půl milionu, zbytek dodá investor

Warhorse potřebuje pro realizaci svého snu 500 000 dolarů, to je asi 10 milionů korun. Částka to není dostatečná pro zaplacení vývoje, ale pokud hráči svými příspěvky projeví zájem a půl milionu dolarů dají dohromady, zbytek vývoje zaplatí investor.

Za kolik dostanu hru (hry) a jaké jsou další odměny?

Ačkoliv fanoušci RPG, realistických her, Dana Vávry, nebo prostě českých her obecně už teď chystají své kreditky a paypaly, nelze se nezaměřit ani na to, co konkrétně za své peníze backeři dostanou.

Pokud si chcete koupit hru, všechny tři epizody, připravte si 300 liber (asi 10 000 Kč). Pokud vám zatím stačí pouze první epizoda, hra vás vyjde na hezkých 15 liber.

Nejdůležitější odkazy:

  Kickstarter kampaň Kingdom Come: Deliverance:

http://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance​

http://kingdomcomerpg.com/ Oficiální stránka Kingdom Come: Deliverance

http://www.warhorsestudios.cz/index.php?page=blog&lang=cz Warhorse blog

https://www.facebook.com/WarhorseStudios Warhorse Facebook

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kingdom_Come:_Deliverance Wiki stránka

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru