7 nejlepších Google Chrome rozšíření pro zvýšení produktivity i bezpečnosti

Nejpoužívanější internetový prohlížeč Google Chrome nabízí tisíce užitečných rozšíření pro zvýšení produktivity či blokování reklamy. Zkrátka možnosti, jak si zpříjemnit každodenní práci v prohlížeči a ve většině případů i zcela zdarma. Funkcionalita se samozřejmě liší a každému může vyhovovat k práci či běžnému fungování něco jiného. Vybrali jsme proto 7 výborných Google Chrome rozšíření, která mají široký záběr uživatelů a mohou se hodit každému.

V seznamu naleznete rozšíření na organizaci záložek, změnu barevného tématu, zvýšení produktivity, zlepšení nakupování na internetu i již zmíněné blokování reklamy. Záměrně jsme proto vybrali méně známé, ale kvalitní, rozšíření a vynechali klasický Adblocker, Grammarly či Google Translate.

Nejlepší rozšíření pro Chrome:

  • Ghostery
  • Last Pass
  • Dark Reader
  • Pocket
  • OneTab
  • Honey
  • Stay Focusd

Ghostery

Rozšíření Ghostery je alternativou k AdBlockeru, které je ale čistší a intuitivnější. Nabízí i pokročilejší nastavení zobrazovaných prvků na stránkách, což je u některých webů obrovské plus. Jinak ale spolehlivě blokuje reklamy, brání ve sledování trackery a chrání soukromí před předáváním vašich informací třetím stranám.

K tomu vám dokáže přehledně poskytnout informace o sledovacích programech, které blokuje a vy tak vidíte, jaké údaje by jinak o vás shromažďovaly. Na základě těchto informací se pak můžete rozhodnout, jak naložíte s blokováním reklamy na každé stránce. Ochrana soukromí v prohlížeči Google Chrome začíná při blokování reklam a trackerů.

LastPass

Prohlížeč Chrome nabízí již v základu ukládání hesel, ale pokud chcete posunout míru bezpečnosti o level výše, sáhněte po rozšíření LastPass. Jedná se o léty ověřený samostatný program pro ukládání a zabezpečení hesel, který již déle figuruje iv Chrome obchodu jako rozšíření prohlížeče. Oproti Chrome ukládání hesel nabízí rozšířené možnosti zabezpečení jako dvoufaktorové ověřování, sdílení hesel a větší podporu zařízení.

Přístup k uloženým heslům je navíc podstatně jednodušší, než hledání přístupových údajů v Google Chrome nastaveních. Bezplatná verze LastPass je omezena na používání na jednom zařízení, což bude vyhovovat uživatelům pracujícím na jednom PC nebo notebooku.

Dark Reader

V kvalitně zpracovaných mobilních aplikacích samozřejmost, ve webovém rozhraní stránek ne až tak zažitá praxe – tmavý režim prohlížení. Pokud pracujete v noci, nebo si čtete články či díváte videa, světlá téma webu táhne oči a místo toho, abyste museli stahovat celkový jas obrazovky, můžete sáhnout po rozšíření Dark Reader.

Tento populární pomocník vám umožní zobrazit si jakoukoli stránku v tmavém tématu a v nabídce jsou i další možnosti přizpůsobení prohlížení. Nechybí například upravení jasu, kontrastu, zobrazování šedé nebo ignorování jednotlivých stránek či povolení tmavého tématu jen na specifických stránkách.

Pocket

Rozšíření Pocket se hodí zejména pro uživatele, kteří často nemají čas dostat se k obsahu na internetu a v budoucnu zapomenou na to, že si chtěli něco přečíst nebo podívat. Jedná se o chytrý nástroj, do kterého si uložíte veškerý obsah "na potom", abyste se k němu mohli pohodlně vrátit z prostředí prohlížeče Google Chrome a nemuseli jste si to ukládat do poznámkového bloku či posílat do soukromé zprávy na Messengeru. Pohodlně si tak uložíte články, videa i jiný obsah a Pocket vám jej poté přehledně zobrazí a nabídne k opětovnému otevření.

K obsahu máte přístup z jakéhokoli zařízení, kde máte Pocket v prohlížeči nainstalován. Součástí je možnost přidávat tagy k uloženým odkazům a organizovat si odkazy například podle tématu či formy obsahu (články, videa apod.). Potěší i funkce návrhů zajímavého obsahu na základě vámi uložených odkazů. Návrhy vám Pocket vygeneruje automaticky a vy se tak můžete dostat k zajímavému článku nebo videu na základě vašich preferencí.

OneTab

Máte problémy s otevřenými okny v prohlížeči? Vyzkoušejte rozšíření OneTab, které vám je sjednotí do jednoho celku a vy si můžete vybrat, které z nich chcete znovu otevřít či obnovit. K dispozici je i možnost otevřít si všechna okna najednou a vrátit se k rozdělané činnosti. Rozšíření se hodí iv případě, že máte pomalejší počítač a čím více otevřených oken v prohlížeči máte, tím větší zátěž na paměť PC a notebooku to je. Navíc bude váš prohlížeč působit mnohem přívětivější a zbavíte se chaosu s okny v horní liště.

Honey

Rozšíření Honey potěší všechny vášnivé nakupující online. Jedná se o nástroj, který automaticky zkontroluje daný web a pokud je to možné, nabídne slevové kupóny/kódy pro daný obchod. Ještě předtím, než za produkt zaplatíte, tak můžete využít tlačítko „Apply Coupons“, které automaticky zkontroluje a použije slevové kupóny, jsou-li nějaké k dispozici. Nemusíte tak nic hledat ručně a pokud se daný internetový obchod nachází v databázi rozšíření Honey, pravděpodobně ušetříte. Podporovaných obchodů je mnoho, včetně velkých internetových prodejců, ale je dobré si před nákupem tento seznam zkontrolovat.

Užitečnou funkcí rozšíření je Droplist, která sleduje cenu daného produktu napříč časem. Zadáte si do ní URL adresu produktu a nastavíte cenu, po jejímž dosažení vás rozšíření upozorní a vy tak produkt koupíte za výhodnou cenu.

StayFocusd

Bojujete s prokrastinací při práci na počítači, specificky v prohlížeči Chrome? Využijte nástroj StayFocusd, kde si nastavíte limity a omezení na vaše aktivity online a čas využijete efektivněji. Můžete si nastavit osobní omezení na čas nebo na návštěvu specifických stránek, takže se nebudete příliš rozptylovat.

Aplikace vám jednoduše nedovolí danou stránku zobrazit, případně vám ji zablokuje po uplynutí časového limitu. V nastaveních si můžete dokonce zvolit i úplné znepřístupnění stránky v dané hodině během dne či noci, abyste například nestrávili hodiny na sociálních sítích či zíráním videí na YouTube. Možnost Nuclear Option je extrémním řešením, kdy vám rozšíření zakáže návštěvu jakýchkoli stránek kromě těch, které jste si povolili otevřít.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

226422 přečteno

Doporučujeme

Nahoru