Microsoft Office 2010 Starter Edition

Nové počítače s předinstalovaným operačním systémem Windows 7 obsahují také omezenou sadu Office 2010 Starter Edition , která zahrnuje oblíbené kancelářské programy Word a Excel. Ty mají omezeny pokročilé funkce, avšak plně stačí na běžnou úpravu i prohlížení dokumentů. Office Starter Edition nahrazuje starší sadu Works, kterou však málokdo používal.

Nejedná se o žádnou trial verzi, ale o bezplatnou, časově neomezenou verzi kancelářského balíku Office s funkčními programy Word a Excel, které i přes své omezené funkce budou stačit naprosté většině běžných uživatelů. Office Starter Edition je možno používat jak doma, tak i ve firmě. Cenou za bezplatné používání je však reklamní prostor v pravém dolním rohu, ve kterém se v pravidelném intervalu střídají užitečné tipy k novým funcím s reklamou na vyšší, placené verze Microsoft Office,které nás po kliknutí přesměrují na internetové stránky společnosti Microsoft.

Některým uživatelům však Office Starter Edition nemusí stačit, například z důvodu, že v ní postrádají ostatní programy Office na které jsou zvyklí, jako je například Outlook nebo PowerPoint. V tom případě je možno si zakoupit Product Key Card a s její pomocí si aktivovat některou z vyšších verzí Office. Aktualizace se provede automaticky stažením potřebných souborů z internetu, není tedy potřeba cokoliv manuálně doinstalovávat.

Nevýhody edice Starter: některé programy sady Office jsou nedostupné, všudypřítomná reklama, omezení některých pokročilých funkcí

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Tomas
Tomas

Dobry den, take se mi objevil problem s predinstalovanym MS Office Word start zakoupeny s pocitacem. Prestal fungovat. Zkusil jsem Vami popsanou radu na opravu. Doslo mi hlaseni ze oprava probehla, nicmene prakticky k odstraneni problemu nedoslo. Po otevreni dokumentu vytvorenem v Office Word start neni mozne se souborem nic delat, hlaseni je ze Word Starter neodpovida. Uvadite, ze v pripde neuspechu s odstranenim chyby dle Vaseho navodu existuje i druhy zpusob. Muzete tento dalsi zpusob take sdelit? Dekuji

08.04.18 10:47 reagovat

Tereza
Tereza

Dobrý den, já mám taky dotaz. Mám Notebook který jsem zakoupila v roce 19.4. 2012 v Alze. Obsahuje Softvare: Microsoft Office 2010 Starter Edition. Od zaří mí nefunguje. Přitom u vas na stránkách jsem se dočetla že je to na neomezenou dobu. Tak nevím co s tím. Vůbec tomu nerozumím. Poradíte mi?

30.09.13 21:56 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, ano, skutečně tomu tak je. Ovšem zároveň je také pravda, že Vámi zmíněný program má své chyby. Řešení tohoto problému je několik a ne všechny pomohou všem uživatelům - vyzkoušejte proto první a pokud nebude fungovat, obraťte se na nás pro další. Přejděte na Nabídka Start - Ovládací panely (zvolte malé ikony) - Programy a funkce. Najděte v seznamu Vaši verzi MS Office Starter 2010 a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Zvolte Změnit. V následující nabídce si můžete vybrat pomocí zatržení volby, zda chcete zachovat provedená nastavení programu či nikoli. A nyní klikněte na Opravit.

01.10.13 09:44 reagovat

Antonín Ešner
Antonín Ešner

Dobrý den, zakoupil jsem PC s předinstalovaným OS Windows 7 a word starter 2010. Náhle mi přestal fungovat prohlížeč již vytvořených souborů. prosím, poraďte, jak závadu odstranit. Děkuji Ešner

13.09.13 21:38 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, tím prohlížečem myslíte Word Starter 2010 nebo jiný program?

16.09.13 08:33 reagovat

Mgr. Ivana Dudková
Mgr. Ivana Dudková

Chtěla bych vědět, kolik by stál Product Kex Card, abych mohla využívat MS OFFICE 2010 - Starter Edition, ale i Power POint. Případně koli stojí MS Office pro školská zařízení?

10.05.13 11:41 reagovat

Jiří
Jiří

Dobrý den je možné tuto sadu někde vsystému najít a opět nainstalovat (nebo někde stáhnout)? Měl jsem ji na svém novém notebooku, ale smazal jsemji a teď bych to chtěl zpět. Děkuji za odpověď.

02.08.12 13:22 reagovat

Marek
Marek (administrátor)

Dobrý den, balíček Microsoft Office Start, je dodáván jako bezplatný pouze k systému. Tento balíček lze nainstalovat pouze jednou a nelze jej nikde zakoupit ani stáhnout. Pokud jste ho tedy smazal, už ho zpět nikdy nezískáte.

03.08.12 08:07 reagovat

Doporučujeme

Nahoru