Microsoft Office 2010 Starter Edition

Nové počítače s předinstalovaným operačním systémem Windows 7 obsahují také omezenou sadu Office 2010 Starter Edition , která zahrnuje oblíbené kancelářské programy Word a Excel. Ty mají omezeny pokročilé funkce, avšak plně stačí na běžnou úpravu i prohlížení dokumentů. Office Starter Edition nahrazuje starší sadu Works, kterou však málokdo používal.

Nejedná se o žádnou trial verzi, ale o bezplatnou, časově neomezenou verzi kancelářského balíku Office s funkčními programy Word a Excel, které i přes své omezené funkce budou stačit naprosté většině běžných uživatelů. Office Starter Edition je možno používat jak doma, tak i ve firmě. Cenou za bezplatné používání je však reklamní prostor v pravém dolním rohu, ve kterém se v pravidelném intervalu střídají užitečné tipy k novým funcím s reklamou na vyšší, placené verze Microsoft Office,které nás po kliknutí přesměrují na internetové stránky společnosti Microsoft.

Některým uživatelům však Office Starter Edition nemusí stačit, například z důvodu, že v ní postrádají ostatní programy Office na které jsou zvyklí, jako je například Outlook nebo PowerPoint. V tom případě je možno si zakoupit Product Key Card a s její pomocí si aktivovat některou z vyšších verzí Office. Aktualizace se provede automaticky stažením potřebných souborů z internetu, není tedy potřeba cokoliv manuálně doinstalovávat.

Nevýhody edice Starter: některé programy sady Office jsou nedostupné, všudypřítomná reklama, omezení některých pokročilých funkcí

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Tomas
Tomas

Dobry den, take se mi objevil problem s predinstalovanym MS Office Word start zakoupeny s pocitacem. Prestal fungovat. Zkusil jsem Vami popsanou radu na opravu. Doslo mi hlaseni ze oprava probehla, nicmene prakticky k odstraneni problemu nedoslo. Po otevreni dokumentu vytvorenem v Office Word start neni mozne se souborem nic delat, hlaseni je ze Word Starter neodpovida. Uvadite, ze v pripde neuspechu s odstranenim chyby dle Vaseho navodu existuje i druhy zpusob. Muzete tento dalsi zpusob take sdelit? Dekuji

08.04 10:47 reagovat

Tereza
Tereza

Dobrý den, já mám taky dotaz. Mám Notebook který jsem zakoupila v roce 19.4. 2012 v Alze. Obsahuje Softvare: Microsoft Office 2010 Starter Edition. Od zaří mí nefunguje. Přitom u vas na stránkách jsem se dočetla že je to na neomezenou dobu. Tak nevím co s tím. Vůbec tomu nerozumím. Poradíte mi?

30.09 21:56 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, ano, skutečně tomu tak je. Ovšem zároveň je také pravda, že Vámi zmíněný program má své chyby. Řešení tohoto problému je několik a ne všechny pomohou všem uživatelům - vyzkoušejte proto první a pokud nebude fungovat, obraťte se na nás pro další. Přejděte na Nabídka Start - Ovládací panely (zvolte malé ikony) - Programy a funkce. Najděte v seznamu Vaši verzi MS Office Starter 2010 a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Zvolte Změnit. V následující nabídce si můžete vybrat pomocí zatržení volby, zda chcete zachovat provedená nastavení programu či nikoli. A nyní klikněte na Opravit.

01.10 09:44 reagovat

Antonín Ešner
Antonín Ešner

Dobrý den, zakoupil jsem PC s předinstalovaným OS Windows 7 a word starter 2010. Náhle mi přestal fungovat prohlížeč již vytvořených souborů. prosím, poraďte, jak závadu odstranit. Děkuji Ešner

13.09 21:38 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, tím prohlížečem myslíte Word Starter 2010 nebo jiný program?

16.09 08:33 reagovat

Mgr. Ivana Dudková
Mgr. Ivana Dudková

Chtěla bych vědět, kolik by stál Product Kex Card, abych mohla využívat MS OFFICE 2010 - Starter Edition, ale i Power POint. Případně koli stojí MS Office pro školská zařízení?

10.05 11:41 reagovat

Jiří
Jiří

Dobrý den je možné tuto sadu někde vsystému najít a opět nainstalovat (nebo někde stáhnout)? Měl jsem ji na svém novém notebooku, ale smazal jsemji a teď bych to chtěl zpět. Děkuji za odpověď.

02.08 13:22 reagovat

Marek
Marek (administrátor)

Dobrý den, balíček Microsoft Office Start, je dodáván jako bezplatný pouze k systému. Tento balíček lze nainstalovat pouze jednou a nelze jej nikde zakoupit ani stáhnout. Pokud jste ho tedy smazal, už ho zpět nikdy nezískáte.

03.08 08:07 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

218651 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

849747 přečteno

Doporučujeme

Nahoru