Mistrovství Evropy v karetní hře Hearthstone hostí Praha

Praha, konkrétně v poslední době hojně diskutovaná O2 aréna, se stane 3. a 4. Října dějištěm posledního evropského „Road to Blizzcon“ eventu v roce 2015. Součástí bude hlavně obří turnaj v karetní hře Hearthstone: Heroes of Warcraft, který slibuje skvělé ceny. Není to však ani zdaleka vše.

Blizzcon, jedna z největších videoherních událostí na světě, se bude letos konat, ostatně jako snad vždy, v Kalifornii (Anaheim Convention Center). Před samotným Blizzconem ale Blizzard pořádá sérii akcí a turnajů, které mají tenhle každoroční svátek pořádně připravit. Čeští fanoušci Blizzardu se tak mohou těšit na mega akci, která se navíc může pochlubit i několika turnaji v oblíbených hrách od amerického studia.

Karetní superstar Hearthstone hraje i o místa na Blizzconu

Zdaleka největší pozornost však bude na téhle akci věnována Hearthstonu, o kterém jsme na Mujsoubor.cz psali už mnohokrát. Turnaj v této hře totiž bude dotovaný 25 000 dolary, ale co hlavně, čtyři nejlepší hráči si zajistí místo v ještě mnohem elitnějším turnaji na samotném Blizzconu (a díky prize money se asi budou moci pořádně rozšoupnout). Kdo uspěje na evropském šampionátu, podívá se i na ten světový, což je pro každého nadšence do blizzardích her lákadlo číslo jedna.

Další turnaje, cosplay a Overwatch

Nejen profíci v hraní Hearthstonu se mohou na pražský Road to Blizzcon těšit. Součástí budou i turnaje v MOBA hře Heroes of the Storm a World of Warcraft. Starcraft 2, který by přitáhl spoustu další pozornosti, nechybí, ale účastníci se musejí smířit jen s propagačními zápasy, byť je slíbena účast elitních evropských hráčů, takže bude na co se koukat.

Pokud ale na soutěžení moc nejste, stejně pro vás účast na akci nebude vůbec nudná. Další program totiž obsahuje třeba hratelnou ukázku nadcházející střílečky Overwatch a cosplay-friendly události.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru