Nahrávání hovorů přes Skype

Nahrávání hovorů přes Skype je nekonečně jednoduché a to včetně videa, takže si odteď dávejte dvojnásobný pozor na to, co po Skypu řeknete a ukážete. Nezvládá to sám Skype, ostatně ten se s nabídkou svých funkcí nikdy moc pyšnit nemohl. Pokud chcete nahrávat, musíte využít programy třetích stran – některé slouží pouze k nahrávání zvuku, jiné zvládnou i video, stejně jako jsou některé zdarma a další po vás budou chtít peníze.

MP3 Skype recorder

Pokud nepotřebujete žádné extra vychytávky a nahrávání videa, zvolte MP3 Skype recorde. Ten nás překvapil svou jednoduchostí i tím, že nás při instalaci neotravoval přidruženým softwarem a pochybnými nabídkami. Je zdarma a sám se vám napojí na Skype, takže nemusíte vůbec nic nastavovat. Pouze je dobré se podívat, kam že se vám budou videa nahrávat – defaultně do User\AppData\Roaming\MP3SkypeRecorder\MP3, ale tuto složku můžete samozřejmě změnit, nebo z interface programu zpřístupnit. Nastavit můžete i pár dalších věcí, třeba si můžete vypnout automatický start programu a podobně, viz obrázek:

Pakliže se rozhodnete pro MP3 Skype recorder, pamatujte, že prvních několik vteřin hovoru nemusí zachytit, protože se v ten moment teprve nahrávání inicializuje. Jde opravdu o kratičký okamžik, ale měli byste s tím počítat.

A co video?

Většina softwaru na zachycení videa ze Skypu je bohužel placených, nebo pouze v trial verzích. Oblíbený Evaer například zachycuje v bezplatné verzi pouze 5 minut videa na hovor. Pamela je zase 30denní trial a VodBurner je zdarma jen na 14 dnů, pokud nevoláte s jiným uživatelem tohoto programu.

Řešení naštěstí existuje a jmenuje se Callnote Premium. Ačkoliv je v názvu premium, žádné placení nehrozí. Program je zdarma a nabízí docela slušnou paletu funkcí, třeba automatické ukládání do dropboxu (chcete-li), nebo típání obrázků z probíhajícího hovoru. Program je to o dost robustnější než MP3 Skype recorder, což je pochopitelné – smířit se ale musíte s registrací a také s trochu složitějším ovládáním. Automatické nahrávání hovorů lze zapnout (ale musíte ho opravdu zapnout, není nastaveno defaultně), ale naštěstí funguje lépe než u MP3 Skype recorderu, takže zachytí už samotný začátek hovoru.

Když si Callnote Premium nainstalujete, zaregistrujete a aktivujete (ano, nechce toho po vás málo), musíte ho ještě povolit ve Skypu – typicky při hovoru se vás program zeptá, jestli souhlasíte s napojením Callnote na váš Skype. Stejně tak musíte v programu zaškrtnout, že chcete nahrávat i video, pokud o zachycení obrazu stojíte. Věříme, že oba programy jsou +- bezpečné, ale počítejte s tím, že samotná podstata online komunikace a jejího nahrávání programem třetí strany nezasluhuje nějakou bezvýhradnou důvěru.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Jan
Jan

Dobrý večer,dnes jsem měl zrušeny ksype,skoušel jsem to a jak sik mi to nejde.Nevím jak nainstalovat novej skajp.Řezníček

26.01 20:25 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

437532 přečteno

Doporučujeme

Nahoru