Nahrávání hovorů přes Skype

Nahrávání hovorů přes Skype je nekonečně jednoduché a to včetně videa, takže si odteď dávejte dvojnásobný pozor na to, co po Skypu řeknete a ukážete. Nezvládá to sám Skype, ostatně ten se s nabídkou svých funkcí nikdy moc pyšnit nemohl. Pokud chcete nahrávat, musíte využít programy třetích stran – některé slouží pouze k nahrávání zvuku, jiné zvládnou i video, stejně jako jsou některé zdarma a další po vás budou chtít peníze.

MP3 Skype recorder

Pokud nepotřebujete žádné extra vychytávky a nahrávání videa, zvolte MP3 Skype recorde. Ten nás překvapil svou jednoduchostí i tím, že nás při instalaci neotravoval přidruženým softwarem a pochybnými nabídkami. Je zdarma a sám se vám napojí na Skype, takže nemusíte vůbec nic nastavovat. Pouze je dobré se podívat, kam že se vám budou videa nahrávat – defaultně do User\AppData\Roaming\MP3SkypeRecorder\MP3, ale tuto složku můžete samozřejmě změnit, nebo z interface programu zpřístupnit. Nastavit můžete i pár dalších věcí, třeba si můžete vypnout automatický start programu a podobně, viz obrázek:

Pakliže se rozhodnete pro MP3 Skype recorder, pamatujte, že prvních několik vteřin hovoru nemusí zachytit, protože se v ten moment teprve nahrávání inicializuje. Jde opravdu o kratičký okamžik, ale měli byste s tím počítat.

A co video?

Většina softwaru na zachycení videa ze Skypu je bohužel placených, nebo pouze v trial verzích. Oblíbený Evaer například zachycuje v bezplatné verzi pouze 5 minut videa na hovor. Pamela je zase 30denní trial a VodBurner je zdarma jen na 14 dnů, pokud nevoláte s jiným uživatelem tohoto programu.

Řešení naštěstí existuje a jmenuje se Callnote Premium. Ačkoliv je v názvu premium, žádné placení nehrozí. Program je zdarma a nabízí docela slušnou paletu funkcí, třeba automatické ukládání do dropboxu (chcete-li), nebo típání obrázků z probíhajícího hovoru. Program je to o dost robustnější než MP3 Skype recorder, což je pochopitelné – smířit se ale musíte s registrací a také s trochu složitějším ovládáním. Automatické nahrávání hovorů lze zapnout (ale musíte ho opravdu zapnout, není nastaveno defaultně), ale naštěstí funguje lépe než u MP3 Skype recorderu, takže zachytí už samotný začátek hovoru.

Když si Callnote Premium nainstalujete, zaregistrujete a aktivujete (ano, nechce toho po vás málo), musíte ho ještě povolit ve Skypu – typicky při hovoru se vás program zeptá, jestli souhlasíte s napojením Callnote na váš Skype. Stejně tak musíte v programu zaškrtnout, že chcete nahrávat i video, pokud o zachycení obrazu stojíte. Věříme, že oba programy jsou +- bezpečné, ale počítejte s tím, že samotná podstata online komunikace a jejího nahrávání programem třetí strany nezasluhuje nějakou bezvýhradnou důvěru.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Jan
Jan

Dobrý večer,dnes jsem měl zrušeny ksype,skoušel jsem to a jak sik mi to nejde.Nevím jak nainstalovat novej skajp.Řezníček

26.01.19 20:25 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

450002 přečteno

Doporučujeme

Nahoru