Nebaví vás už Minecraft? Toto je 7 skvělých alternativ k odreagování

Chcete najít podobné hry jako Minecraft, které lze hrát s kamarády a jsou alespoň trochu podobné nejhranějšímu sandboxu? Pak jste tady správně.

Tyto hry nemusí obsahovat stejné kreativní režimy a režimy přežití, kterými je Minecraft znám, ale určitě si při nich užijete kopec zábavy. Herní tituly, které naleznete v našem seznamu jsou jako stvořené pro lidi, kteří mají rádi stavění, tvoření, dobrodružství, prožívání nebo pouze samostatnou Minecraft estetiku. Takže pojďme na to.

Trove

Trove je jedna z nejlepších stavebních her se zpracováním velmi podobným s Minecraftem. Hra přikládá důraz na RPG aspekt hlavně co se týče zvyšování úrovně a lovení kořisti. Trove začíná výběrem libovolné herní třídy. Začínáte od archetypů RPG jako Knight a Barbarian a dostáváte se až na extravagantnější sestavy jako Dino Tamer a Tomb Raiser. Každá postava nabízí soubor útočných schopností a řemeslných specialit, které lze využít při toulání po širém světě plném biomů v této dobrodružné hře.

Trove má stejně jako Minecraft množství stavebních a řemeslných mechanismů, díky kterým si svět přizpůsobíte, jelikož v Trově začínáte s malou základnou, která je známá jako základní kámen. Jednou z nejlepších funkcí Trove je nespočet hráči vytvořených světů zvaných kluby, které můžete prozkoumat společně s kamarády, když budete likvidovat herní stvoření a vyrábět si nové zbraně k přežití.

Roblox

V Robloxovém stavění a v kreativitě uvidíte mnohopodobností, protože Roblox je jedna velká platforma pro generaci her, která poskytuje nekonečné možnosti tvorby. Pokud je vaší oblíbenou součástí Minecraftu hraní si s mapami a vyhrabávání nejlepších serverů, pak se v Robloxu budete cítit jako doma. Avšak rozdíl je v tom, že namísto vytváření map budete vytvářet samotné minihry.

Tyto hráčské zkušenosti mohou představovat vše od stavění zábavního parku až po práci v kuchyni či ve vězení. Roblox se stal platformou hlavně pro mladší hráče as více než 120 miliony aktivních hráčů v Robloxu přibývají stále nové a originální hry.

Unturned

Unturned je survivalní hra na styl Day-Z s jasnou hranatou Minecraftovou estetikou. Hráči jsou ponořeni do obrovské mapy, kde můžete vytvářet a stavět pomocí shromážděných zdrojů, přičemž si budete vždy vědomi číhajících zombie a jiných hráčů, kteří hledají vaši kořist. Být krvavý a zároveň okouzlující – na tom není nic špatného, ​​ale Unturned hladce spojuje pochmurnou realitu zombie apokalypsy s voxelovým uměním. Snadné je zemřít a snadné je také najít kořist, takže pozor na to!

Unturned vyžaduje vyhýbání se zombie a tichý pohyb po mapě, aniž by vás kdokoli odhalil. Toto vše v kombinaci se zachováním dostatku jídla, vody a odpočinku umí být výzva. Unturned je stále i po letech zcela zdarma a nová mapa Kuwait zavede váš zombie svět do světa plného oáz, ropných rafinerií a podivných plovoucích monolitů.

Terasology

Pravděpodobně ta nejvíc Minecraftu podobající se hra na tomto seznamu – Terasology. V budování světa Terasology si své Minecraft milovníci jistě bez pochyb najdou. Existují zde různé terény, města, vesnice a dokonce i spousta podivných a úžasných tvorů, jako například Gooey, což jsou malé slizové bloky, které můžete rozmnožovat.

Terasology je momentálně v otevřeném vývoji, takže kdokoli může přejít na github a pohrát si s herním pokrokem. Nebo když jste trochu línější, tak si jednoduše umíte stáhnout výtvory od jiných hráčů.

Robocraft

Robocraft je snem každého sci-fi inženýra díky stavění robotů, které dokážou létat, střílet, bránit a hlavně ničit. Robocraft se nepodobá Minecraftovému dobrodružství v otevřeném světě, ale představuje spíše arénovou střílečku s PvP zaměřením, kde máte možnost představit váš výtvor v boji proti jiným hráčům na různých planetách.

Robocraft má působivou řemeslnou a stavební mechaniku, která je velice intuitivní a umožňuje obrovské množství přizpůsobení. Když si vytvoříte vůz, je k dispozici cvičný režim, abyste si mohli vyzkoušet jeho řízení. Robotický T-Rex sice může vypadat skvěle, ale když jej nebude možné ovládat, tak to je už trošku problém.

Creativerse

Creativerse je voxelová hra se spoustou stavebních mechanismů, hráči vytvořenými světy k prozkoumání a možností hrát obojí online s kamarády nebo o samotě. Creativerse je zcela zdarma as podporou Steam Workshop si můžete váš svět upravovat podle svých představ.

Ve hře začínáte nejprve s holí, ale svou mapu můžete rychle přeměnit sbíráním zdrojů, vysáváním bloků a vytvářením nových předmětů a nástrojů pomocí receptů. Najdeme zde i několik stvoření, která ve spojení s kresleným stylem Creativerse dotváří hru.

Terraria

Stále platí to nejlepší nakonec? Minimálně v tomto seznamu tomu tak je. Terraria nabízí pixelový svět, kde z používání rukou přejdete na různé fantasy či sci-fi zbraně. Během hry se potýkáte s opravdu velkým počtem bossů, přičemž někteří vám otevírají nové vrstvy hry a mnoho z nich musíte vlastníma rukama pomocí různých surovin i vyvolat.

Klasické tažení surovin je zde na denním pořádku, stejně jako získávání zajímavých předmětů a lektvarů během vaší podzemní výpravy, při které vás něco dokáže zabít, aniž byste to vůbec viděli. Terraria se se 4 různými bojovými třídami. Kterou se vyberete je jen na vás a každá z nich vyžaduje jiné suroviny a možnosti pro vylepšování schopností nebo brnění.

Tak co, vybrali jste?

Toto jsou ty nejlepší Minecraft hry, kde v každé najdete trošku toho kostkovaného nebo open-worldového kouzla. I když pravý Minecraft hráč svoji oblíbenou hru asi nevymění za nic, ale odreagování ještě nikomu neuškodilo, no ne? Dejte nám vědět v komentářích, jaké Minecraft alternativy preferujete vy!

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227454 přečteno

Doporučujeme

Nahoru