Top 10 nejlepších, ale méně známých módů pro Minecraft

V posledních letech hráči trochu odvracejí zrak od klasického starého dobrého Minecraftu, na kterém vyrůstalo opravdu mnoho lidí. Minecraft už nezajímá takové množství lidí jako kdysi, za což mohou i přehrstí skvělých nových titulů a ne úplně všem přístupný multiplayer. Přesto si udržuje stálou hráčskou základnu, která na hru jednoduše nedá dopustit.

Většina hráčů si tento herní titul bez multiplayeru neumí ani představit, ovšem v Minecraftu nenajdeme oficiální multiplayer od vývojářů. S kamarády si proto Minecraft zahrajeme na různých komunitních severech, mezi kterými jsou mnohé velmi naplněné nebo si vytvoříme vlastní server bezplatně přes stránku jako Aternos nebo podobně. Ale pro naprostou jistotu plynulého průběhu hry na našem serveru je nejlepší si za server připlatit například na stránce Hicoria.

I když do Minecraftu stále přicházejí nové updaty plné velkých i malých změn, je to stále stejná kostkovaná hra, která už mnohé omrzela. Někteří hráči se proto rozhodli do Minecraftu přidat módy, aby hra nabrala na rozmanitosti a mohla si tak udržet zábavnost a nostalgičnost. Komunita za léta vytvořila mnohé doplňky – Minecraft mods –, ze kterých jsme vybrali ty nejlepší a nejhranější Minecraft módy.

Pam´s HarvestCraft Mod

Pam´s HarvestCraft mód nám odemyká bránu do potravinových a farmářských mechanik. Tento Modpack nabízí velmi zásadní aktualizaci, po které v Minecraftu toužíme už léta a stále jsme se jí nedočkali. Bez Pam´s Harvest jsme v Minecraftu odsouzeni jen na vepřové či kuřecí maso, popřípadě na chléb nebo brambory. Systém vaření a vyrábění má v Minecraftu mezery a místy to vypadá tak, že tvůrci si s tím nedali mnoho námahy.

Mód nabízí stále narůstající požitek rozšiřující naši kulinářskou kreativitu a vynalézavost. V nejnovější verzi Minecraftu jsme se konečně dočkali také přidání 80 nových plodin, 6 zahradních keřů, 50 ovocných stromů a 19 nových ryb.

K tomuto všemu nepočítáme všech více než 1 400 položek, které zde umíme po aktualizaci najít. Patří sem například nově vyvážené základní potraviny, představení nových koláčů a dortů. Možný je i nákup tržních surovin jako semena, sazenice, vejce na množení hospodářských zvířat a pod. Přidány byly také bloky pro přepravu a prodej plodin, ryb, masa a včelařských předmětů.

Pam´s HarvestCraft je určitě správný mód pro milovníky vaření a v kombinaci s jinými módy si díky němu umíme Minecraft určitě alespoň trochu okořenit.

Biomes o´ Plenty

Na začátek je zde otázka: jak vám zní 75 zcela nových Minecraft biomů? Příliš zajímavá věru není, neboť každý by takové vylepšení určitě vřele uvítal. Biomes o' Plenty vypadá opravdu zajímavě a pro ty, kterým nestačí několik originálních Minecraft biomů, je mód dobrým řešením.

Biomes o' Plenty, jak už napovídá samotný název, obsahuje zcela nové biomy, které můžeme prozkoumávat a také plenit, když potřebujeme. Nové lokality dostupné v Overworld ale iv Netheru přicházejí s vlastními jedinečnými rostlinami, bloky, stromy a dalším interaktivním obsahem.

Minecraft: FastCraft Mod

Pro Minecraft hráče, kteří mají problém Minecraft spustit na normální rychlosti a počítač mu jednoduše nestíhá, je dobré zvážit stažení vylepšení v podobě Minecraft: FastCraft módu. Jedná se o mimořádně sofistikovaný mód, který výrazně zlepšuje výkon Minecraft klienta a serveru, aniž by se změnila hratelnost v jakékoli formě. To znamená, že se můžeme rozloučit s jemnými ale také s výraznými zpožděními hry, které výrazně zhoršují zážitek z hraní.

Můžeme také zapomenout na klesání FPS a pomalé spuštění nebo nahrávání hry. Minecraft: FastCraft mód optimalizuje hru vyladěním v určitých oblastech nastavení a odstraněním zbytečných filtrů nebo podobných „retardérů“, které by Minecraft zpomalovaly.

Mód funguje v podstatě na neustálém defragmenotavní disku. Minecraft: FastCraft umí zlepšit FPS a simulaci pomocí čistších kódů a rychlejších algoritmů, díky čemuž lze ušetřit až 200 MB RAM, což není obrovské číslo, ale pro ty se slabšími PC může být rozhodujícím faktorem.

JourneyMap Minecraft Mod

Minecraft mapy někdy čas od času potřebují aktualizovat. Přesně na takové aktualizace vznikl JorneyMap Minecraft Mod. Mód si nám pohraje s Minecraft klientem a s volitelným serverovým módem umožňuje mapování v reálném čase ve hře nebo ve webovém prohlížeči při objevování Minecraft světa. JourneyMap Minecraft mod pomůže těm, kdo se stále ztrácejí nebo nevědí v jakém směru se otáčeli.

Pomůže i horníkům neustále těžícím v kruzích, když neumí najít diamanty. Mapa se tak nově bude automaticky aktualizovat když se pohybujeme, což nám umožní přesně vidět, kde se nacházíme a jak daleko jsme cestovali.

JourneyMap Minecraft mod také představuje plně přizpůsobenou minimapu se dvěma předvolbami, zcela nový systém dávání waypointů, možnost Auto-Follow Player a praktický radar s výskytem monster na mapě. Máte-li raději průzkumnou a objevitelskou stránku Minecraftu než tvoření nebo boj, toto jistě obohatí váš styl hraní.

Roguelike Adventures and Dragons

Roguelike Adventures and Dragons je velmi zjednodušeně neuvěřitelně rozsáhlý modpack generující obrovské podzemní struktury dungeonů, které patří mezi naši kořist při tažení a kopání. Najít tady můžeme věci velmi podobné hře Dungeons & Dragons. Dungeony také umí vygenerovat silná kouzla, příšery a jiné formy života.

Roguelike Adventures and Dragons vdechne do Minecraft dobrodružství i trochu fantastického života a atmosféry, kde zažijeme klasické RPG levelování při nalezení lootu, peněz, vzducholodí nebo kouzel. A možná se vám podaří najít i některé dosud neobjevené alternativní dimenze a tajné bossy.

Aether 2: Genesis of the Void

Aether 2: Genesis of the Void pokračuje v dědictví původního modu Aether, který byl celkem jedním z nejpopulárnějších Minecraft módů ve své době. Navštívíme nebeský Nether svět pomocí 4x5 glowstone portálu a trošky vody. Ano, jen tak málo nám stačí k tomu, abychom se dostali do nebe.

Prozkoumat zde umíme jedinečné dungeony, z dalších zážitků vybereme například zcela nový systém Minecraft večírků. Mezitím, než budeme bojovat s originálními příšerami a přemýšlet nad novým brněním, si můžeme natížit nějaké Ambrosi nebo Gravitate.

Here´s What You´re Looking At Mod

Vědomost poznat každý jeden Minecraft blok bude od nás vyžadovat trochu více zkušeností a nahraných hodin. Tyto informace ovšem samozřejmě nejsou jednoduchá na naučení a faktem je, že Minecraft obsahuje strašně mnoho různých bloků.

Proto se někdy divíme, co jsme to právě našli za blok. Mód Here's What You're Looking At nabízí přesně to, co má v názvu – řekne nám přesně, na co se díváme. Here's What You're Looking At rozpozná bloky ze všech různých módů a umí být opravdu užitečný i v klasickém Minecraftu bez módů nebo podobně.

The Lost Cities

Pro ty, kteří mají rádi apokalyptické nebo postapokalyptické prostředí přežití, je zde mód The Lost Cities. Spojuje ponoření a dobrodružství se sci-fi prvky, aby nám poskytl jeden z nejlepších průzkumných módů.

V podstatě se umíme přenést do starého zapomenutého města v Overworldu, o jehož lokalitě nikdo neví a neví se ani to, co se s ním stalo. Najdeme zde dálnice, tunely i rozbité mosty, a po ruce je i systém metra, opuštěné stavby a množství spawnů, aby byly věci zajímavé.

Crafting Dead Minecraft Mod

Minecraft je hra k přežití, což není vždy nejjednodušší. Crafting Dead Minecraft Mod nám toto přežití dokáže přeměnit na něco ještě obtížnějšího. Kdo by řekl, že se z Minecraftu takhle jednoduše s pomocí Crafting Dead Minecraft Mod dokáže stát apokalyptická multiplayer FPS hra na konci světa?

Nyní zjistíte, jestli dokážete prožít s vašimi kamarády opravdovou zombie apokalypsu, kde si budete muset vyrábět kvanta zbraní a kopat si úkryt před zombie. Zbraně jsou zde na opravdu vysokém levelu, což jistě ocení každý is pomocí možných modifikací.

AppleSkin

AppleSkin tvoří dokonalý pár s Pam's HarvestCraft mod, neboť oba přidávají do naší kostkované hry praktickou aktualizaci mechaniky jídla a jeho tvorby ve hře. Appleskin poskytuje informace o všech mechanismech souvisejících s jídlem, dokonce io takových, které standardně nevidíme nebo jsou skryty. Tento mód ovšem nijak nemění mechaniku hry a kromě Pam's HarvestCraft se dá výborně využít i s náročnějšími a zajímavějšími módy.

A co nejznámější Minecraft módy?

Právě jsme si ukázali několik velmi zajímavých, nápomocných a originálních módů, které umíme jednoduše stáhnout a přidat do Minecraftu. Záměrně jsme se vyhýbali asi nejznámějším módům jako FutureCraft, Hexxit, Pokecraft nebo Optifine, které pravděpodobně většina hráčů Minecraftu zná, nebo alespoň o nich slyšela. Pokud tedy hledáte inspiraci a něco nového, stačí si vybrat a přeměnit Minecraft svět nový, ale stále kostkovaný.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru