Nejlepší hry pod stromeček

Rok se sešel s rokem a už tu máme zase nákupní šílenství. Mnoho hráčů si pod stromečkem přeje najít nějakou tu hru (viz video níže), takže zde jsou tipy pro ty nejlepší vánoční dárky pro hráče. Naším kritériem pro výběr byla relativní novota hry, tedy září až prosinec 2014. Pokud ale víte, že si obdarovaný přeje dlouho nějakou hru, skočte po ní a naším obecným výběrem se neřiďte. Nejste si ale jistí a znáte jen jeho preference, nebo hledáte tipy na hry pro sebe (dlouhé zimní večery jsou hraní nakloněny), určitě si nenechte náš výběr ujít.

Akční hry

Akční žánr vládne prodejům, v předvánočním čase tomu samozřejmě nebude jinak. S následující soupiskou AAA titulů nejvyšší kvality to bude tvrdá bitva o peněženku každého hráče.

GTA V

Ne tak úplně nové GTA vyšlo nově i na nových konzolích, tedy Playstation 4 a Xboxu One. PC verze vánoce bohužel nestíhá, ale majitelé next-gen konzolí si mohou mnout ruce na dobrodružství ve městě Los Santos v neskutečné grafice a pro sérii novém (volitelném) pohledu první osoby, který slibuje dosud nepoznané vtažení do hry, ve které kradete, vraždíte a zažíváte různé další radovánky svědomitého zaměstnance kriminálního sektoru. I v nabité konkurenci jde o jednoznačný hit sezóny a neskrývané přání nejednoho majitele nových konzolí.

Přestože je GTA V jasný vítěz, máme tu další skvělé tipy na akční hry. Začněme pokračováním cellshadové pecky Borderlands s podtitulem The Pre-Sequel. Pokud holdujete kooperativním FPS hrám, nemůžete tady udělat chyb. Majitelům nového Xboxu musíme doporučit fantastickou reedici všech Halo titulů pod názvem Halo: Master Chief Collection. Od tvůrců Halo je i další konzolová pecka Destiny, kterou si zahrajete na nových i starých konzolích. Nakonec musíme zmínit i nové Call of Duty: Advanced Warfare, které posílá sérii do blízké budoucnosti, jejíž bojiště ovládají vojáci v exo-oblecích.

Závodní hry

U závodních her jsou karty rozdány jasně. Pro hráče na Xboxu One je jasnou volbou Forza Horizon 2, na Playstationu 4 zase Driveclub a všichni hráči bez ohledu na platformu se těší na vydání trochu nepředvídatelného titulu The Crew. Objektivně ovšem musíme poznamenat, že konkurence za Forzou zaostává, alespoň dokud nepřijde nové Gran Turismo na PS4 a vysněný titul fanoušků závodních simulací v podobě Project Cars.

Sportovní hry

Sportovní hry jsou u nás hlavně o fotbalu a hokeji. U toho prvního máte luxusní výběr z dvou super kvalitních novinek v podobě Fifa 15 a PES 2015, zatímco v hokeji jste odkázáni pouze na NHL 15 a to jen v případě, že máte (nejlépe next-gen) konzoli… Nehledě na to, že první opravdový díl NHL na nové konzole se zrovna moc nepovedl. Být fanouškem fotbalu se ve hrách holt vyplatí.

RPG hry

Každá druhá hra se honosí RPG prvky, ale poctivých RPG zase tolik není. Ani v předvánočním vydávání hitu za hitem není RPG zrovna konkurenční prostředí, což je jeden z důvodů, proč můžeme jako jednoznačného vítěze určit novou hru ze ságy Dragon Age s podtitulem Inquisition. Krásná grafika, šedesát až sto šedesát hodin herního času a klasicky rozehraná fantasy soap opera plná dialogů mezi postavami pod taktovkou legendárního studia Bioware. Pokud máte rádi akčnější RPG hry, můžeme doporučit i Lords of the Fallen, zatímco čistě taktické souboje vyžadující skupině hráčů zase nemůže uniknout postapokalyptický Wasteland 2.

Adventury a simulace

Pro hráče preferující méně mainstreamové žánry tu taky něco máme. Znovuzrozené adventury a dva skvělé simulátory, které už si ale nemohly být nepodobnější. Vítězem je pro nás Dreamfall Chapters Book One: Reborn, což je první epizoda závěrečného dílu trilogie, kterou nastartovala legenda jménem The Longest Journey. Neméně potěší brzké vydání hry Polda 6, což je série, kterou netřeba moc v našich končinách představovat. Za simulátory zmíníme The Sims 4, které potěší hlavně děti a teenagerky, a pak naprosto jinak (na starší hráče převážně mužské příslušnosti) orientovaný vesmírný simulátor Elite: Dangerous.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 1
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru