Nejočekávanější PC hry roku 2022, které nám vyrazí dech

Jsme skoro v polovině roku a už jsme byli svědky opravdu poutavých herních titulů, přičemž některé nám všem opravdu vyrazily dech. Začátek roku byl nabitý skvělými PC hrami, jako například Total War: Warhammer 3, všemi opěvovaný Elden Ring či příchod God of War na počítače. I když je první polovina roku skvělá, nemůžeme stále zapomenout na tu, která na nás teprve čeká, protože se pořád máme na co těšit. Skvělé hry nejsou však jediným lákadlem pro počítačové hráče v tomto kalendářním roce. Uvítat také můžeme také Steam Deck od Valve, který přinese kopec titulů i na novou konzoli.

Když se společně podíváme na náš seznam her můžeme mít pocit déjà vu. A to hlavně z toho, že velké herní tituly mají také roční zpoždění a natěšení jsme tak byli už loni. No co, Covid-19 situace zasáhla všechna odvětví a herní průmysl nevyjímaje. V letošním roce to však vypadá tak, že herní studia a vývojáři se z pandemie již otřásly a začínají produkovat nové nebo vydávat opožděné hry.

God of War

Kratos s jeho synem konečně dostanou možnost podívat se na PC a ukázat i jiným než konzolovým hráčům co dokážou v jednom z nejúspěšnějších herních titulů, který v roce 2018 válcoval konkurenci na platformě PlayStation. Hru si lze zakoupit od 14. ledna 2022 a tvůrci nás v PC verzi neukrátili o žádnou akci a vždy napínavé boje s norskými bohy a monstry si na PC užijeme ve 4k.

Dying Light 2

Dying Light 2 je pokračování parkurové akční zombie hry od vydavatelství Techland. Hra vyšla 4. února 2022 i když její prvotní vydání bylo naplánováno na loňský rok. Sice roční, ale určitě ne zbytečné čekání na tento herní počin přináší s sebou ještě větší mapu, více parkuru a návrat nebezpečných nocí, kdy se budeme plížit po střechách a přes infikované hnízda plné zombie.

Elden Ring

Vydavatelství FromSoftware se vrátilo k úspěšnému vzorci Dark Souls a po inspiraci se 25. února zrodila jedna z nejlepších Dark Souls her, ne-li ta úplně nejlepší. Elden Ring nabízí vše, co by milovník Dark Souls a open-world her čekal a potřeboval ke štěstí. Kromě úžasného fantasy světa narazíme cestou na různé bossy, které není vždy jednoduché porazit a zabrat nám dají kadejaká monstra s nádhernými designy a nekonečnými možnostmi, jak nás zabít.

Rainbow Six Extraction

Herní počin od Ubisoftu si k boji proti hordám nepřátel půjčuje operátory z titulu Rainbow Six Siege a posílá je na kooperativní taktické střílení mimozemšťanů, kteří představují parazitickou hrozbu ve 12 uzavřených místech po celých Spojených Státech. Tuto poutavou akční hru si na PC můžeme zahrát od 20. ledna 2022. Reakce hráčů byly po vydání ve většině pozitivní.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Lego se po delší době připomíná další hrou z legendární série LEGO Star Wars. Skywalker Saga spatřila světlo světa 5. dubna letošního roku a určitě patří mezi nejlepší LEGO Star Wars hry. Skywalker Saga nabízí obrovské zastoupení SW postav a jde o pokračování pro LEGO Star Wars: Force Awakens. Na této vesmírné pouti budeme bojovat, létat a procházet všemi devíti zápletky filmové Star Wars ságy.

Saints Row

Volition restartuje svoji bláznivou akční sérii se čtyřmi novými mladými a vtipnými protagonisty. My jako nový šéf máme za úkol vzít čtyři kamarády a společně založit zločinecké impérium v ​​americkém jihozápadě inspirovaném Santo Ileso. Nový Saints Row má nabídnout akční a divoký příběh mladých lidí, kteří opouštějí svého starého šéfa a nechávají svoji minulost za sebou. Tento zločinecký zážitek bude dostupný od 23. srpna 2022.

Warhammer 40 000: Darktide

Vydavatelství Fatshark vstává z mrtvých s vydáním nové hry z temného světa Warhammer 40 000. Vrací se klasická kooperativní FPS hra s bojem na blízko v podobě řetězových mečů. Krvavé válcování nebo řezání nepřátel tedy může začít. Ti, kteří jsou již navnazeni, si musí na vydání počkat ještě 3 měsíce, ale s příchodem 13. září se už prořezávání těly může začít.

Gotham Knights

Gotham Knights představuje čtyři členy netopýří rodiny, kteří dohlížejí na Gotham v Batmanově nepřítomnosti. Celý děj hry je odkloněn od časové osy Arkhamverse. Osamotě nebo ve spolupráci s jedním kamarádem se jako Batgirl, Robin, Nightwing nebo Red Hood popasujeme s velkými problémy, které způsobuje Court of Owls. Herní titul ve spolupráci s DC je naplánován na 25. října 2022.

Company of Heroes 3

Tahová kampaň CoH se připojila k arzenálu nejnovějšího díla ze série RTS ze 2. světové války. Děj hry se odehrává v Itálii a severní Africe, kde nás čekají napínavé a hlavně taktické boje. Nové funkce v podobě taktických pauz pro jednoho hráče a dynamického krytí zlepšují zážitek z tohoto válečného herního titulu. Čeká nás zde mnoho ničení a dynamické krytí a vítána jsou i klasická vozidla a zbraně z období 2. světové války, tak i lokality. Company of Heroes 3 bychom měli dostat ještě letos, ale přesné datum zatím není uvedeno.

System Shock

Shodan se vrací v neony prosáknutém remaku ve světě klasické FPS hry System Shock od vydavatelství Night Dive Studios. Na palubě orbitální výzkumné stanice se probudíme z kómatu a budeme mít za úkol postavit se proti návalům mutantů a kyborgů, které vytvořila vražedná stanice-AI. Vydání hry System Shock bylo naplánováno již na rok 2020, ale kvůli pandemii se vydání odložilo na rok 2022, avšak přesné datum je zatím neznámé.

Vampire: The Masquerade-Bloodlines 2

Pokračování RPG hry World of Darkness bylo již vícekrát odloženo a zároveň i předáno novému vývojáři, který zatím není znám. Stále se nedá s naprostou jistotou říci, že hra bude vydána ještě letos, ale věříme ve vynikající návrat upírské sandboxové akce v Seatlu.

Evil Dead: The Game

Ash Williams a jeho posádka se postaví proti zombíkům v kooperativní střílečce Evil Dead: The Game, kde je naším hlavním úkolem přežít a ochránit své kamarády. Zahrát si víme za skupinku různých postav nebo za démona, který naši skupinku loví. Vydání hry je naplánováno na 13. května 2022.

V Rising

Vlastnoručně postavený Draculův dům v otevřeném světě hry V Rising je na trhu dostupný již od 17. května letošního roku. Lovit zde lidi můžeme kvůli jejich krvi nebo kvůli potřebě pořízení nových sluhů, které potřebujeme k udržování našeho hradu. V Risingu nabízí kooperativní zážitek z bránění našeho temného panství ale i dobrodružné napadání jiných hráčů.

Diablo Immortal

Diablo Immortal začalo jako hra určená pouze pro mobilní zařízení, ale vydavatelství Blizzard se rozhodlo nabídnout nám tento pekelný zážitek také na PC. Diablo Immortal je nyní nejlepší volbou, jak získat čerstvou kořist z Ďáblových legií, jelikož očekávané Diablo 4 by mělo spatřit světlo světa až v roce 2023. Každopádně Diablo Immortal vychází již letos a to 2. června.

Stalker 2

Více než deset let po prvním ohlášení k nám přijde Stalker 2, konkrétně 8. Prosince 2022. Tato FPS survival hra z Chernobylského prostředí tentokrát dostane otevřený svět, ve kterém probíhají intenzivní boje mezi zombie a lidmi.

Kromě představených 15 titulů přijde letos samozřejmě mnohem více her, které hráči už očekávají nějaký ten pátek. Na kterou se těšíte nejvíc? Dejte nám vědět v komentářích.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru