11 nejlepších mobilních aplikací s umělou inteligencí

Umělá inteligence je tady s námi už dlouho, ale teprve v posledních měsících se jí dostalo skutečně tolik pozornosti, kolik si zaslouží. A trh s mobilními aplikacemi nevyjímaje. S AI nástroji a aplikacemi se roztrhl pytel a stále více uživatelů využívá jejich prémiové, a většinou i bezplatné služby. Bezpochyby největší boom způsobil ChatGPT, ale ani Dall-E a Midjourney rozhodně nezaostaly (i když ve zcela jiné sféře) a pak se to už začalo kopit.

Editace či dokonce vytvoření fotek a obrázků, chatboti, úprava videí nebo pomůcky pro marketéry a copywritery se staly pro mnohé součástí každodenního života.

S umělou inteligencí jsme se ale setkávali už dříve a ani jsme o tom nevěděli. Jazykový překladač DeepL využívá AI pro nejpřesnější překlady na trhu, aplikace Socratic již léta pomáhá studentům s úkoly a dokonce i WhatsApp již nabízí možnost psát si s chatbotem.

Mobilní aplikace postavené na umělé inteligenci přibývají každým dnem, proto v našem seznamu budou i nadále přibývat různé vynikající nástroje. Teď si ale představíme ty, které nás zatím okouzlily nejvíc. V seznamu naleznete aplikace s AI zaměřené na:

  • Editaci fotografií a videí
  • Generování obrázků a fotek
  • Tvorbu textového obsahu
  • Chatování
  • Procházení internetu

SuperImage - AI vylepšení kvality fotografií a obrázků

SuperImage je upscaler, který využívá pro své fungování nuerální sítě. V podstatě vezme obrázek, zvětší jej na vyšší rozlišení a pak inteligentně doostří obrázky, aby vypadaly čistě. K dispozici je několik možností, jako například režim, výstupní formát a podobně.

Z hlediska použitelnosti však činí jen tuto jednu věc. Příjemné je, že díky němu některé staré tapety z telefonu vypadají mnohem krásnější, stejně tak staré fotky focené na fotoaparáty s nízkým rozlišením. Nedostatek možností aplikace je tak jedinou skutečnou nevýhodou, ale přestože se jedná o relativně novou aplikaci, patří mezi nejlepší aplikace pro zvýšení rozlišení v Obchodě Play.

StarryAI - AI generování uměleckých děl

StarryAI je generátor umění umělé inteligence, který dokáže přeměnit jednoduchou textovou výzvu na obrázek. Za tímto účelem se aplikace spoléhá na dva modely AI. První využívá k vykreslování uměleckých výtvorů specifickou třídu modelů strojního učení zvaných GAN nebo generativní adverzní sítě (generative adversarial networks).

Druhý využívá k vytváření uměleckých děl a obrázků stabilní difúzi. StarryAI je jedním z mnoha generátorů textů na obrázky, které jsou v současnosti na trhu, a umožňuje uživatelům vytvářet vše od avatarů AI až po vlastní NFT.

Lensa AI - Úprava a retušování fotek pomocí umělé inteligence

Pokud jde o vytváření umění pomocí umělé inteligence, společnost Lensa je určitě v čele. Za posledních několik měsíců zaujala sociální média funkce Magic Avatar této aplikace, která dokáže generovat umělecké úpravy a iterace selfie, které jí poskytnou uživatelé.

Aplikace Lensa, kterou vytvořila společnost Prisma Labs, využívá neuronových sítí, počítačového vidění a technik hlubokého učení, aby podle společnosti posunula mobilní fotografii a tvorbu videa "na novou úroveň". Aplikace umožňuje uživatelům vytvářet cokoli od drobných úprav, jako je rozmazání pozadí, až po zcela jedinečné vykreslení.

Imagine - Generování obrázků umělou inteligencí zdarma

Imagine je jednou z aplikací pro generování umění s umělou inteligencí, které pracují jen se slovy. Jednoduše jí řeknete, co chcete nakreslit, a ona to nakreslí za vás. Vyzkoušeli jsme více než 20 příkladů a každý z nich provedla, i když ne vždy stylem, který člověk očekává.

Bezplatná verze je velmi snesitelná. Sledujete videoreklamu a za každé sledování reklamy jste odměněni jedním obrázkem. Alternativně můžete zaplatit týdenní, roční nebo doživotní cenu, abyste se vyhnuli reklamám. Ve srovnání s mnoha konkurenty to funguje překvapivě dobře a poměrně rychle. PicSo (Google Play a iOS) funguje na podobném principu a je jen na vás, kterou si vyberete. My se ale přikláníme mírně k Imagine.

Facetune - Profesionální úprava fotek díky AI nástrojům

Facetune je zábavná a hlavně praktická aplikace, se kterou si upravíte své fotky jako profesionálové díky umělé inteligenci. Už samotný název aplikace napovídá, že půjde o úpravu tváří na fotkách. Jednoduše si tak můžete upravit profilovou fotku v té největší kvalitě.

A v čem, že je Facetune tak dobrá? V první řadě jde o jednoduché a intuitivní ovládání, kde si ke každé funkci můžete nejprve spustit krátkou instruktáž, jak na to. Dalším a samozřejmě hlavním tahounem je obrovské množství funkcí. Facetune vám umožní vylepšit váš úsměv (rozšíří koutky, vybělí zuby), zkrášlit pleť (vyhladí vrásky, nechá zmizet nedokonalosti jako vyrážky, rozzáří koutky pod očima), upravit vlasy (barva, odstraní šediny), upravit oči (barva, odstraní efekt červených očí , zvětší zorničky), změnit strukturu tvarů obličeje a mnoho dalších věcí.

Ask AI - Chatbot ve vašem mobilu

Když se objevily první chatovací aplikace s umělou inteligencí, nešlo z hlediska kvality o žádný zázrak. Proto bylo příjemné konečně narazit na něco, co opravdu funguje spolehlivě dobře. Ask AI dělá to, co říká. Položíte botovi AI poháněnému technologií Chat GPT otázku a on vám odpoví. To je asi tak všechno, co dělá. Je zábavné klást mu různé otázky a dostávat odpovědi.

Samozřejmě, neodpoví vám na fylozofické otázky nebo ty vztahové a soukromé, ale na většinu otázek z jiných témat ano. Některé otázky možná bude třeba přeformulovat, aby umělá inteligence odpovídala podle vašich představ, ale většina chatovacích aplikací s umělou inteligencí je na tom stejně. Poněkud zvláštní jsou i prémiové možnosti. Dnes už často nevídat aplikace, které by přešly z týdenního předplatného rovnou na doživotní licence.

Nova AI - Hravý chatbot na mobilu

Nova AI je, podobně jako Ask AI, dalším dobrým příkladem nástroje Chat GPT ve formě aplikace. Chat GPT-3.5 používá k odpovědi na dotazy uživatelů a nabízí přesvědčivé výsledky. Zeptali jsme se několik desítek různých otázek a odpovědi byly po zkontrolování správné.

Přestože jsme s ní neměli žádné problémy, někteří jiní uživatelé hlásí, že příliš složité dotazy mohou vrátit chybový kód, takže to bude chtít otestovat. Jinak ale Nova AI vypadá jako většina aplikací AI chatbotů. Je to jen jedno pole pro konverzaci, ve kterém kladete otázky a dostáváte odpovědi. Bezplatná verze je omezená a prémiová verze je poměrně drahá. Neexistuje zde žádný doživotní přístup jako v případě aplikace Ask AI.

Copyist: AI Content Writer - Psaní textů na míru pomocí umělé inteligence

S aplikací Copyist: AI Content Writer máte na mobilu jedinečnou možnost, jak tvořit textový obsah pomocí umělé inteligence. Velké téma současné doby - pro někoho plagiátorství a ztráta pracovních pozic, pro jiné nástroj pro zlepšení pracovních výsledků a šetření času.

Díky umělé inteligenci v aplikaci Copyist: AI Content writer můžete vytvářet originální obsah a na nejrůznější témata. AI je poháněna GPT-3 a disponuje více než 40 nástroji, které vám usnadní psaní textů, nadpisů, reklam i emailů. Součástí jsou i marketingové nástroje i nástroje pro skriptování videa. Copyist: AI Content writer má intuitivní prostředí a je k dispozici zdarma.

Microsoft Edge: Web Browser - Prohlížeč s AI chatbotem

Microsoft Edge je podceňovaný prohlížeč, jak na PC, tak na mobilu. Funguje poměrně dobře a umožňuje vám zapojit se do jiného ekosystému než Google nebo Apple. Společnost Microsoft udělala v roce 2023 obrovské vlny, když do služby Bing zavedla vyhledávání založené na technologii Chat GPT. Tuto technologii nakonec integroval také do mobilních verzí prohlížeče Edge, která funguje jako většina chatbotů.

O něco ho požádáte a on vám vyhledá web. Není stoprocentně přesný, takže doporučujeme ověřit si fakta, ale zdá se, že v prvních dnech se mu daří lépe než Google Bard. Očekáváme, že Microsoft bude nadále prosazovat svůj náskok v oblasti umělé inteligence a vy se můžete stát jeho součástí díky tomuto prohlížeči.

Dream by WOMBO - Nechte AI vytvořit ty nejrozmanitější obrázky podle zadání

Aplikácia Dream by WOMBO sa stala aplikáciou roka v službe Google Play. A my sme rovnakého názoru. Je to umelecký nástroj založený na umelej inteligencii, ktorý dokáže vytvárať najrôznejšie nádherné a štylisticky rôznorodé obrázky. Špecializuje sa na snové krajiny, ktoré matne pripomínajú plagáty, ktoré ste si v 90. rokoch mohli kúpiť v obchodoch. Tieto obrázky sú skvelé na zdieľanie na sociálnych sieťach alebo ako obrázky na pozadia ale využitie nájdu kdekoľvek.

Aplikácia funguje trošku ako vyhľadávač. Zadáte podstatné mená v angličtine, čo chcete vidieť. Aplikácia potom nakreslí krajinu snov s týmito podstatnými menami. A funguje to bravúrne. Niekedy vytvorila dielo podľa opisu a niekedy vynechala kľúčové slová, ale výsledok je vždy úžasný. V každom prípade je v Obchode Play veľa podobných aplikácií, ale aj napriek svojim nezrovnalostiam to Dream robí lepšie ako konkurencia.

Socratic by Google - Nápomocná AI radí studentům již léta

Mobilní aplikace Socratic již dlouho pomáhá studentům po celém světě překonat nástrahy školních úkolů a poskytuje jim rychlá řešení doplněná o přehledné postupy. Základ tvoří matematika, kde si aplikace poradí se středoškolskou i vysokoškolskou matematikou. Stačí tak vyfotit zadání, být připojen na internet a po chvilce se zobrazí řešení is postupem. U frekventovaných otázek nebude chybět ani instruktážní video.

Aplikace pracuje s portálem MathPapa, odkud čerpá výpočty a správná řešení. Online videa jsou získávána z Khan Academy a Crash Course. Socratic ale neposkytuje jen řešení matematických úkolů, ale také odpovídá na otázky z historie, chemie, biologie a pod. Tvůrci navíc uvádějí, že aplikace je a bude vždy zdarma!

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru