Nová česká hra se blíží na Steam a vydává nové video

Killing Room od českých vývojářů z Alda Games (jejich prvotina na PC byla tower defense hra Defend Your Life) prošel loňský podzim výběrovým sítem Steamu (komunitní hodnocení her Greenlight, více o jejich kampani si můžete přečíst v post-mortem na Bonuswebu) a už letos se objeví na obrazovkách našich počítačů. Mělo by jít přitom o unikátní parodický mix reality-show, roguelike prvků a střílečky z pohledu vlastních očí, kde jediná chyba (nebo prostě smůla) znamená smrt a nový začátek.

Nejprve nový trailer, kde je vidět velký pokrok oproti Greenlight kampani před ani ne půl rokem:

Killing Room se od ostatních stříleček odlišuje hlavně využitím rogue-like principů, které v poslední době proslavila nová vlna nezávislých her v čele s Rogue Legacy, nebo Binding of Isaac. Hráč má tedy jen jeden život, smrt znamená konec a nový začátek, není tu žádný save/load, prostě musíte na jeden zátah dojít až na konec, nebo je vaše cesta zbytečná – zatímco ale hru začínáte znovu, vaše samotné pochopení hry se zlepšuje a tím se zvyšuje i šance, že se dostanete dál.

Právě o objevování a předvídání nebezpečí rogue-like žánr je, stejně jako o rychlých reflexech, přesné mušce a ano, i o štěstí, protože se levely a místnosti generují náhodně, takže někdy proti vám může stát jeden slabý nepřítel a jindy smrtící skupina.

 

Oficiální stránky hry: http://killingroom.aldagames.com/

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

868276 přečteno
Nahoru