Pro Evolution Soccer přechází na free to play model. Hra od Konami mění název na eFootball

Éra Pro Evolution Soccer končí a na trh nastupuje přejmenována hra eFootball. Společnost Konami tak reaguje na konkurenční sérii FIFA a není to zdaleka vše, čím si chce do svoej základny hráčů přilákat. Už tento ročník totiž bude zcela zdarma a dále již nebudou vycházet nové tituly pro nové sezóny, ale velké patche.

PES, jak se donedávna série ve zkratce označovala, poběží na Unreal Engine, který tvůrcům umožňoval vytvořit nejrealističtější fotbalový zážitek i díky propracovaným modelem fotbalistů. Tento free-to-play titul vyjde v průběhu roku pro konzole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One a PC. Po nich by měly přijít na řadu verze pro Android a iOS. Nintendo Switch je zatím nepotvrzené a Konami se odmítlo k věci momentálně vyjádřit.

Cross-play mezi platformami

Obrovskou novinkou je oznámen cross-play, tedy hra napříč platformami. Jedinou podmínkou bude pro hráče na mobilních telefonech používat při hře s konzolovými a PC hráči gamepad.

Nová generace konzolí spolu s úzkou spoluprací s profesionálními fotbalisty tak přinesou intenzivní zážitek ze hry, který bude umocněn dosud neviděných realističností. Unreal Engine nabídne vylepšené animace díky technologii Motion Matching, která bude podle situaci na hřišti vybírat ty nejvhodnější animace z tisíců možných.

Technologie Motion Matching

Oproti FIFA 22, která se svou novou technologií HyperMotion přijde jen na novou generaci konzolí, bude Motion Matching stavebním kamenem na všech platformách. Jelikož budou všechny verze her stejné, předpokládá se zánik mobilního titulu PES Mobile.

Japonské Konami plánuje vydávat aktualizace pro každý rok zdarma, ale některý doplňkový obsah si budou muset hráči přece jen koupit. Nic to ale nemění na tom, že celý titul bude zdarma a 100% hratelný i bez přídavků. Zpoplatněné budou například nové režimy.

Pro začátek nové éry se počítá s devíti světové kluby jako FC Barcelona, ​​Manchester United, FC Bayern, Juventus nebo Arsenal. Ekvivalentem FIFA Ultimate Team by měl být mód MyClub, ale zatím se o něm neví prakticky nic. Je možné, že MyClub bude součástí módu Team Building, který by měl hráčům umožnit vytvořit si vlastní klub.

Novinky přijdou postupně

Konami si přichystalo pro fanoušky série velké novinky a obsah se bude do hry postupně přidávat. Otevírá si tak prostor pro novou hráčskou základnu, která by si jinak hru nevyzkoušela a i když konkurenční FIFA asi nepředčí, je to opravdu odvážný krok.

Na podzim se hráči mohou těšit na revoluční herní zážitek, cross-play matchmaking a exhibiční zápasy s devítkou světových klubů. Postupně během tohoto období přibude Team Building mód, Online ligy a možnost získávat hráče do svého týmu díky hraní.

Zima se bude nést ve znamení podpory ovladačů pro mobilní telefony, dokončeného multiplayeru přes všechny platformy a eSports Tournaments Kick-Off.

Zdroj: Konami

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru