PUBG hlásí rekordní počet hráčů

Akční hra Playerunknown’s Battlegrounds vyšla v rámci Early Access koncem března tohoto roku. Za vývojem PUBG, jak se hře nejčastěji říká (slovní zkrácení plného názvu), nestál nikdo menší než autor módu DayZ pro ARMA 2 a hlavně  tvůrce populárního titulu H1Z1. Brendan Greene svou poslední produkcí překonal i ty největší úspěchy, kterých kdy dosáhl. PUBG se již během několika málo měsíců na scéně řadí ke kasovním trhákům a hrám, které se provždy zapíší do historických tabulek Steamu. 

Popularita Playerunknown’s Battlegrounds

PUBG spadá do velmi specifického žánru Battle Royale. Ten kombinuje prvky survivalu, objevování a lootování s herním mechanismem Last man standing (poslední přeživší vyhrává). Již Minecraft ve své době jasně ukázal, že široké herní možnosti hráče uchvacují. Volnost nejenom v pohybu, ale i v přístupu ke hře samotné, funguje jako klíč ke spokojenosti mas. PUBG navíc ve svém akčním pojetí nebyl žádný výstřel naslepo – cestu mu prošlapaly hry jako Arma 2 a 3, H1Z1 a v mnoha ohledech i různé zombie survival hry jako 7 Days to Die apod. Úspěch hry se tedy dal očekávat, ale něco takového myslím nepředpokládali ani autoři a majitelé herních práv.

Playerunknowns Battleground logo

Steam se klaní

Herní platforma Steam a její statistiky dokáží skvěle popsat úspěch dané hry. Mnohdy totiž nejde brát počet prodaných kopií za finální měřítko úspěchu. Co v dané chvíli nejvíce vypovídá o okamžitém stavu hry, jsou čísla ze statistiky hranosti. V největším počtu aktivních hráčů online během dne se PUBG podařilo o pár desítek tisíc předehnat do té doby jasnou ikonu jménem Dota 2. O měsíc později již všechny poráží na hlavu a se 2 miliony hráči online dosahuje vrcholu (do statistiky se nepočítají Valve hry). Ostatně mrkněte se sami na přiložené obrázky.

Steam statistika (online Steam hráči vs. online PUBG hráči za 12. a 13. října 2017):

Denní maximum PUBG hráčů vs celkový počet online Steam uživatelů

Steamcharts statistika PUBG (přehled růstu, denní průměr/maximum):

Denní průměrný a maximální počet hráčů - Playerunknowns Battleground

Lze stáhnout PUBG zadarmo?

Pokud si chcete PUBG zahrát, ale nechce se vám dávat plnou cenu (29.99€), pak pro vás mám špatnou zprávu. Autoři zatím s cenou nehnuli ani o píď a to ani během oblíbených letních slev (což jsem prorokoval v jednom z předchozích článků). Prodeje totiž neustále raketově rostou a není tedy zapotřebí útočit nižší cenou. Buď si tedy musíte na hru našetřit, nebo se mrknout po konkurenci, která nabízí obdobný zážitek s nulovou cenovkou. Hodně zajímavým adeptem by mohl být Fortnite, který navíc disponuje možností stavět jednoduché konstrukce. Oproti PUBG se pak liší zejména použitím cartoon grafiky.

Pokud si stále nejste jistí, můžete se podívat na Fortnite gamesplay:

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

450002 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

225463 přečteno

Doporučujeme

Nahoru