Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Návod na instalaci Windows Movie Makeru

Oblíbený nástroj pro stříhání a další úpravy videí Windows Movie Maker zmizel ze základní výbavy operačních systémů od Microsoftu. Ani není možné jej dodatečně stáhnout z oficiálního webu právě výrobce těchto operačních systémů. Paradoxně pak mohou jásat majitelé starších verzí Windows, kteří jej měli předinstalovaný, případně tak sami učinili v minulosti. Z hlediska bezpečnosti to ovšem není nejšťastnější řešení. Zejména pak tehdy, pokud je možné Windows Movie Maker na nejnovější operační systémy (včetně Windows 10) stále dostat. V článku najdete návod, kde Windows Movie Maker zdarma stáhnout a jak si jej nainstalovat.

Kde stáhnout Windows Movie Maker pro Windows 10?

Verzi WMM (Windows Movie Maker) pro Windows 10 lze stáhnout přímo z našeho webu. Na profilu programu Windows Movie Maker stačí kliknout na tlačítko Stáhnout a dostanete se k verzi s označením 16.4.3528.331. Tu podporují jak starší operační systémy jako Windows 7 a 8, tak i nejnovější Windows 10.

Windows Movie Maker

Windows Movie Maker na Windows 10

WMM byl vydáván jako součást balíku s označením Windows Essentials (MS OneDrive, Mail, Writer a další). Pro instalaci samotného Movie Makeru je tak třeba stáhnout plnou verzi Windows Essentials 2012. Při instalaci ale stačí zatrhnout pouze ty služby, které chcete nainstalovat.

Krok 1 – Stažení instalátoru

Instalátor stáhněte přímo z profilu aplikace Windows Movie Maker.

Instalace Windows Movie Maker

Krok 2 – Spuštění instalace

Jde o instalaci jako každou jinou – jednoduše 2x klikněte na instalátor a počkejte, až se proces rozběhne.

Ruční instalace služeb Windows Essentials

Krok 3 – Vyberte položku Fotogalerie a Movie Maker

Během instalace dostanete nabídku k instalaci šesti různých služeb. Ty však pro spuštění/instalaci WMM nejsou potřeba. Stačí tedy zaškrtnout položku Fotogalerie a Movie Maker.

Vyberte položku Fotogalerie a Movie Maker

Krok 4 – Dokončete instalaci

Klikněte na Nainstalovat, počkejte na dokončení instalace a následně pouze celý proces uzavřete tlačítkem Ano/Dokončit. Poté WMM zkuste spustit (paradoxně nevytvoří zástupce na ploše, takže jej vyhledejte přes Nabídku Start a spusťte). U Windows 10 se někdy může stát, že během spouštění dojde k chybě – ukončete proto ve Spuštěných procesech (Ctrl + Shift + Esc) proces WMM a znovu program spusťte. 

Prostředí programu Windows Movie Maker

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 10.8.2017   |   Zobrazeno: 5375x

Značky

Podobné články

Diskuse

Miroslav Neumaier
Miroslav Neumaier

Movie maker mám, ale najednou přestal poznávat jpg soubory. Zkoušel jsem přeinstalaci, neustále vykazuje chybu při instalaci. Co mám dělat?

02.01 11:51 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 c a 0 e f  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)