Mujsoubor.cz

Návod na instalaci Windows Movie Makeru

Oblíbený nástroj pro stříhání a další úpravy videí Windows Movie Maker zmizel ze základní výbavy operačních systémů od Microsoftu. Ani není možné jej dodatečně stáhnout z oficiálního webu právě výrobce těchto operačních systémů. Paradoxně pak mohou jásat majitelé starších verzí Windows, kteří jej měli předinstalovaný, případně tak sami učinili v minulosti. Z hlediska bezpečnosti to ovšem není nejšťastnější řešení. Zejména pak tehdy, pokud je možné Windows Movie Maker na nejnovější operační systémy (včetně Windows 10) stále dostat. V článku najdete návod, kde Windows Movie Maker zdarma stáhnout a jak si jej nainstalovat.

Kde stáhnout Windows Movie Maker pro Windows 10?

Verzi WMM (Windows Movie Maker) pro Windows 10 lze stáhnout přímo z našeho webu. Na profilu programu Windows Movie Maker stačí kliknout na tlačítko Stáhnout a dostanete se k verzi s označením 16.4.3528.331. Tu podporují jak starší operační systémy jako Windows 7 a 8, tak i nejnovější Windows 10.

Windows Movie Maker

Windows Movie Maker na Windows 10

WMM byl vydáván jako součást balíku s označením Windows Essentials (MS OneDrive, Mail, Writer a další). Pro instalaci samotného Movie Makeru je tak třeba stáhnout plnou verzi Windows Essentials 2012. Při instalaci ale stačí zatrhnout pouze ty služby, které chcete nainstalovat.

Krok 1 – Stažení instalátoru

Instalátor stáhněte přímo z profilu aplikace Windows Movie Maker.

Instalace Windows Movie Maker

Krok 2 – Spuštění instalace

Jde o instalaci jako každou jinou – jednoduše 2x klikněte na instalátor a počkejte, až se proces rozběhne.

Ruční instalace služeb Windows Essentials

Krok 3 – Vyberte položku Fotogalerie a Movie Maker

Během instalace dostanete nabídku k instalaci šesti různých služeb. Ty však pro spuštění/instalaci WMM nejsou potřeba. Stačí tedy zaškrtnout položku Fotogalerie a Movie Maker.

Vyberte položku Fotogalerie a Movie Maker

Krok 4 – Dokončete instalaci

Klikněte na Nainstalovat, počkejte na dokončení instalace a následně pouze celý proces uzavřete tlačítkem Ano/Dokončit. Poté WMM zkuste spustit (paradoxně nevytvoří zástupce na ploše, takže jej vyhledejte přes Nabídku Start a spusťte). U Windows 10 se někdy může stát, že během spouštění dojde k chybě – ukončete proto ve Spuštěných procesech (Ctrl + Shift + Esc) proces WMM a znovu program spusťte. 

Prostředí programu Windows Movie Maker

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 10.8.2017   |   Zobrazeno: 8081x

Značky

Podobné články

Diskuse

Silvia
Silvia

Dobry den, stiahla som si WMM podla navodu, mam windows 10, len mi ho naistalovalo v anglictine a nie cestine. Da sa to zmenit v programe, lebo som tam tuto moznost nenasla.. Dakujem

01.03 11:19 reagovat

Miroslav Neumaier
Miroslav Neumaier

Movie maker mám, ale najednou přestal poznávat jpg soubory. Zkoušel jsem přeinstalaci, neustále vykazuje chybu při instalaci. Co mám dělat?

02.01 11:51 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 5 0 8 5 e  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)