Spintires 2014 – nová vozidla a módy

Teprve nedávno se dostala očekávaná simulace terénního ježdění do plné verze, přesto už existují stovky módů, kterými si můžete hratelnost prodloužit, obohatit a přizpůsobit vlastním přáním. Co vůbec můžete od Spin Tires očekávat a jaké módy vám doporučíme? Nejprve k módům – vzhledem k tomu, že nástroje pro implementaci módů pro plnou verzi ještě nejsou hotové a uvolněné, převažují modely nových automobilů, náklaďáků a jiných pracovních strojů.

Na Spin Tires vás nadchne realistické ztvárnění jízdy těžkým, často blátivým, nebo naopak kamenitým terénem, kde se dá snadno uváznout. Jelikož je hra graficky na výši a s uvěřitelnou fyzikou, budete každý metr cesty zdolávat v úžasu a s maximální koncentrací. Ve hře totiž není problém zapadnout do bláta, ve kterém zůstávají realisticky vyjeté koleje a to nemluvíme o textuře, ale o plnohodnotném fyzikálním přesouvání materiálu, což je asi nejvíce fascinující prvek hry.

Ve hře plníte různé úkoly – objevujete zákoutí map, nakládáte a převážíte materiál a dokonce se můžete zúčastnit i multiplayerové seance, která se do principu Spin Tires poměrně dost hodí. Pokud budou tvůrci dostatečně kreativní a nabídnou obsah pro kooperativní, nebo kompetitivní hru, půjde o bezkonkurenční zábavu. Ostatně ani teď to není vůbec nuda, viz část multiplayerového zážitku ve videu níže.

Módy a vozidla

Většina dnes dostupných módů je pro verzi zvanou „Spin Tires 2013“. Nejde o nic jiného, než demo, respektive developerské betaverze, což je dnes pasé (tech demo můžete pořád vyzkoušet zdarma zde). Dnešní plná verzi, kterou si můžete koupit třeba přes Steam, se kvůli odlišení říká „Spin Tires 2014“. Setkáte se i s verzí „Spintires 2014“, nebo prostě „Spintires“, což je název oficiální.

My se budeme věnovat pouze módům pro plnou verzi – ostatně nemáme důvod činit jinak, protože už jich je k dispozici poměrně velké množství. Než přistoupíme k samotnému výběru módů, musíme si říct, jak se „instalují“. Ano, instalují v uvozovkách, protože jde o obyčejné nahrávání a přepisování souborů. Vzhledem k tomu, že budoucnost hry bude na módech asi hodně záviset, nedivili bychom se, kdyby v dohledné době dorazil i nějaký ten oficiální manager pro přidávání módů.

Módy, které vám ukážeme dnes, spadají do dvou kapitol – přeskinování existujících vozidel, nebo náhrada stávajících vozidel vozidly novými. Oba druhy módů se nahrávají trochu jinam. Hra se instaluje pod Steam, takže základní cesta je C:\ProgramFiles\Steam\SteamApps\common\Spintires. Textury stačí hodit do složky TextureCache, ale celé modely patří do složky Media.

Textura pro UAZ

Hezká military camouflage textura pro oblíbený UAZ se hodí spíše do města, ale pokud se vám šedo-šedá maskovací varianta líbí, asi vám nebude vadit, že je v tom hnědém blátě dost dobře vidět. Naopak za to možná budete rádi, protože řídit auto terénem Spintires je už tak dostatečně náročné. Texturu pro UAZ stahujte ZDE.

Textura tažného lana

Tento mód vznikl kvůli tomu, že tažné lano není ve Spintires moc dobře vidět. Jeho textura je příliš tmavá a v tom „bordelu“ na obrazovce se dost ztrácí. S touto texturou už vás to ale trápit nebude – je velmi světlá a dobře viditelná. Texturu tažného lana stahujte ZDE.

KrAZ 6322

Ukrajinská automobilka KrAZ má ve hře své zástupce, ale ne KrAZ 6322. Verzatilní šestikolka může využívat jak doplňky z původní hry, tak i několik vlastních. KrAZ 6322 stahujte ZDE.

Kirovets K-700 (model)

Typicky žlutý velký bagr s přísně ostrými rysy si vede v terénu dobře – ostatně jinak by jeho existence ve světě Spintires byla naprosto zbytečná. Vyzkoušejte ho jako užitečný nástroj, nebo jako výzvu – dokážete se vyškrábat, kam je potřeba, nebo skončíte v půli cesty zapadlí v bahně, nebo překlopení na střeše? Kirovets K-700 stahujte ZDE.

Jeep Willys (model)

Džíp, který dal džípům jméno, to je Jeep Willys, vyráběný v obrovských množstvích hlavně za druhé světové války. Jeho univerzálnost z něj učinila jedno z nejoblíbenějších vojenských vozidel vůbec a nezaměnitelný design se stal ikonickým. Jeep Willys stahujte ZDE.

Mercedes G (model)

A máme tu hned další terénní legendu (a není poslední), která si rozumí s blátem, prachem i prudkými kopci. Mercedes-Benz G65 je nádhernou ukázkou funkčnosti spojené s nádherným designem, samozřejmě s kultovním stříbrným lakem. Mercedes G65 stahujte ZDE.

VAZ-2121

A do třetice tu máme legendární terénní osobák, po USA a Německu si na své přijdou fanoušci ruské automobilky VAZ. Model známý i jako Lada Niva je nestárnoucím off-road klenotem. VAZ-2121 stahujte ZDE.

Mongo Heist

A na závěr malá lahůdka, zlodějské vozidlo z filmu Rychle a Zběsile 5, což je asi nejlepší díl série. Užijte si ho (slouží hlavně k průzkumu). Mongo Heist stahujte ZDE.

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 1
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
beanzn
beanzn

ahoj neví někdo proč se mi neukazuje kurzor myši?? mam origo hru. díky za radu

28.12.14 10:41 reagovat

isihara
isihara

na nekterych pc to dela pomuze kombinace alt + enter neni to sice ve fulscreenu ale kurzor se objevi

15.02.15 00:41 reagovat

Cmoudicek007
Cmoudicek007

mam steam verzi ale slozku media tam nemam a kde se pak stroje objevi nebo jak poznam ze je tam mam

30.11.14 03:58 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453484 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

227450 přečteno

Doporučujeme

Nahoru