Vetřelec se dočká nových herních zpracování. Známe první detaily

Alien. Nejen na poli hororů je tato značka z dílny kultovního H. R. Gigera známou. Vetřelec, jak jsme kreaturu nazvali, nejprve zahvězdil ve filmech, aby se stal zosobněním vesmírné temnoty, strachu a sklíčenosti v úzkých prostorách lodi Nostromo. Herní průmysl na značku nedlouho poté navázal a za ta léta jsme tu už měli několik skvělých (Alien: Isolation), i méně povedených her. A teď se po delší odmlce opět můžeme těšit na novou, plnohodnotně velkou hru s Vetřelci.

Mistři virtuální reality ze studia Survios se spojili s 20th Century Games, aby, pravděpodobně za pár let, přinesli novou akčně-hororovou pecku z tohoto nehostinného vesmíru. To znamená, že hra určitě vyjde s podporou VR headsetů (na ty bude primárně cílená), ale ochuzení nezůstanou ani klasický PC a konzoloví hráči. Podle dostupných informací půjde o intenzivní singleplayerový zážitek a je dost možné, že se tentokrát xenomorfem postaví veterán hledající odplatu.

Celý Alien vesmír je obrovskou, většinou nepopsanou knihou, kde si každý může přihodit svůj vlastní příběh a dát mu ty správné kontury, které mohou, ale nemusí zapadat do odvyprávěných částí, které jsme již mohli vidět/číst/hrát ve filmech, komiksech či hrách. Tvůrci zdůrazňují lásku k předloze, ale pravděpodobně se dočkáme zbrusu nového příběhu zasazeného mezi první a druhý film.

U příležitosti oznámení této hry je ale třeba podotknout, že studio se nachází jen v rané fázi přípravy a stále tak například shání vývojáře do týmu. Zároveň je ještě příliš brzy na závěry, o čem hra bude, kde se bude odehrávat a jakým směrem se ubere. Jak víme, scénář i směřování se v průběhu vývoje neustále mění a to pravděpodobně postihne i nového herního Vetřelce.

Co teď ale s určitostí víme, je použit engine. Nově vznikající Alien bude poháněn Unreal Enginem 5 od Epic Games. A jak se bude hra jmenovat? Momentálně víme jen o označení Aliens, k čemuž ale v budoucnu určitě přibude dodatek, aby se odlišila od jiných děl se stejným označením (například film).

Hra Aliens byla nyní představena jen v krátkosti na blogu Survios i spolu s jednou tematickou fotkou. Žádný screenshot ale nečekejte, na to je ještě příliš brzy. Mnohem více podrobností bychom se měli dozvědět již 21. července na Comic-Conu konajícím se v San Diegu. Radost fanouškům může dělat to, že studio Survios není na poli herních adaptací filmů žádným nováčkem. V minulosti už například přinesly hry jako Creed: Rise to Glory nebo The Walking Dead Onslaught.

Co mohou hrát fanoušci Aliena teď?

Je pravdou, že mnoho titulů zde aktuálně není. Minimálně ne takových, které by byly úplně nejpovedenějšími počiny. Výjimkou jsou ale již zmiňovaná a vynikající survival-horor hra Alien: Isolation od Creative Assembley, nebo do jisté míry i ještě čerstvá Aliens: Fireteam Elite. Mobilní verze Alien: Blackout ještě z roku 2019 moc vody nenatočila, i když jde o výborné zpracování s optimalizací pro mobilní zařízení.

Budoucnost ale vypadá slibně, protože kromě Aliens od studia Survios by měla v příštích letech dorazit i nedávno oznámená hra Aliens: Dark Descent od studia Tindalos Interactive a společnosti Focus Entertainment. Jak oba tituly dopadnou je prozatím ve hvězdách, ale alespoň se přiblížit Alien: Isolation bude pořádně náročným úkolem. Zvlášť když pravděpodobně půjde o akční tituly, které to mají v tomto herním vesmíru zatím těžší.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru