Wattpad – moderní blog pro aspirující spisovatele

Portál Wattpad je místem, kde se z blogerů stávají spisovatelé a zároveň čtenáři. Komunita více či méně nadaných autorů se vzájemně povzbuzuje v tvorbě, hodnotí si díla a vytváří tolik obsahu, že byste ho nepřečetli ani za tisíc životů. Wattpad funguje na jednoduchém principu sociální sítě, kde můžete sledovat vybrané autory a ostatní mohou zase sledovat vás. Číst si ale můžete kdykoliv cokoliv, zdarma.

Dostat se do kreativní komunity Wattpadu je velmi snadné – stačí se přihlásit, typicky přes účet na Facebooku, a začít číst, nebo tvořit. Můžete vytvářet knihy, dávat jim padnoucí obálky a při tom všem se učit ze zpětné vazby.

Blog pro autorskou tvorbu

Snad každý má na srdci něco, o co by se chtěl podělit s ostatními. Nějaký příběh, inspiraci, která by se velmi ráda přetvořila do podoby díla, které lze sdílet s ostatními. Známe to už z blogů, jejichž zaměření je sice velmi různorodé, ale mnohdy jde i o způsob, jakým se začínající autoři snaží své výtvory dostat mezi lidi. Wattpad je pak typem blogovací služby, která se soustředí pouze na spisovatele, ať už je jim 12 nebo 120, dává prostor všem. Samotné funkce Wattpadu jsou tomu přizpůsobeny – autoři tvoří knihy, které mohou postupně doplňovat o kapitoly, každá kapitola se dá komentovat a hodnotit.

Problém? Příliš obsahu

Ano, Wattpad je doslova zahlcen obsahem, vedle sebe tu koexistují seriózní pokusy začínajících i vypsaných amatérských autorů a hromada výplodů náctiletých děvčat o upírech. Budete se tedy muset prokousat k obsahu, který vás zajímá, a najít si okruh uživatelů, kteří svou tvorbou naplňují vaše představy. Bohužel, hledání v takové změti může občas zabrat zbytečně mnoho času – oproti běžným knihám často předem nevíte, na čem jste.

Pro české uživatele je k dispozici hodně českého obsahu, ovšem Wattpad má i přes nastavení české tvorby nutkání doporučovat anglické tituly, což je zapříčiněno zřejmě chybějícími českými zaměstnanci. Pokud ale zvolíte vyhledávání, tak vám bude Wattpad již česky psané texty nabízet. Prostředí alespoň prozatím do českého jazyka přeložené není.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru