Mujsoubor.cz

Windows Blue - testovací verze zdarma už v červnu

Microsoft se rozhodl, že novou verzi svých Windows poskytne k testování široké veřejnosti zdarma a to už na konci června 2013. Při prvním ohlášení vyvolal Windows Blue obavy – proč Microsoft vytváří nový systém tak brzy po Windows 8?

Dnes už je naštěstí jasné, že jde pouze o vylepšení, které by se v minulosti označovalo jako Service Pack. Ano, změny budou výrazné a přesahující běžné aktualizace, ale majitelé Windows 8 si Blue normálně stáhnou přes Windows Store a platit za to samozřejmě nebudou. Otestovat Windows Blue by však měli mít možnost i ostatní uživatelé PC, kteří si budou moci od 26. června stáhnout plnou instalaci.

Vylepšení ve Windows 8.1

Zásadních a na první pohled viditelných změn se ve Windows Blue, nebo chcete-li Windows 8.1, dočká hlavně dotykové rozhraní Modern UI (dříve Metro). Rozšířena bude možnost jeho editace. Lepší by měla být také práce s více aplikacemi najednou, kdy budou velikosti jednotlivých oken volitelně upravitelné. Objevit by se měl i Internet Explorer 11.

Autor: Jakub Dočkal  |   Publikováno: 17.5.2013   |   Zobrazeno: 3974x

Značky

Podobné články

Diskuse

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  8 2 e 9 b 4  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)