Zahrajte si nový Unreal Tournament, hned teď a zdarma

Studio Epic se do srdcí hráčů zapsalo hlavně svou sérií Unreal Tournament, která platí za jednoho z členů multiplayerového FPS triumvirátu (dalšími jsou samozřejmě Quake a Counter Strike). Neméně důležitým příspěvkem společnosti společnosti je ale také její Unreal Engine, na kterém vznikaly a stále vznikají další fantastické hry. Právě v novém Unreal Tournamentu (tentokrát bez číslovky) se zajímavým způsobem hra i engine spojují, tedy i kromě toho, že hra na něm (ve verzi UE4) samozřejmě běží. A zvláštní shodou okolností se z uzavřené alfaverze UT stala veřejná hra, kterou si může vyzkoušet každý.

Unreal Tournament je a bude zdarma

Epic už od oznámení hry deklaroval, že hra bude free-to-play a že bude při vývoji intenzivně spolupracováno s komunitou, potažmo moddery. Vstup do alfaverze ale zdarma nebyl – dostat se do ní měli pouze ti, kdo si předpláceli Unreal Engine pro vývoj, což bylo nějakých 20 dolarů měsíčně. Jednoduše částka, kterou byste za pre-alfaverzi budoucí free2play střílečky nedali, i kdybyste ji nebetyčně milovali.

Jenže situace s herními enginy se zásadně změnila kvůli tomu, že stále populárnější engine Unity byl uvolněn zdarma, čemuž se musel přizpůsobit i Epic, který všechnu svou práci na této technologii dává každému bezplatně do rukou s tím, že úspěšní vývojáři pak zaplatí 5 % ze zisku, kterého s hrou na Unreal Enginu dosáhnou. To se nám zdá férové, ale pro účely tohoto článku je zásadnější, že se může „vývojářem“ stát každý, což znamená i okamžitý přístup k rozpracované verzi Unreal Tournamentu.

Tohle bude stát za to

Nejprve malá demonstrace:

Takhle vypadá hra, teď, na slušném počítači si takovouhle krásu můžete užít. Už teď máte na výběr ze 4 módů a mnoha map, navíc nechybějí ani oblíbené mutátory, které hře dodají požadovanou vlastnost, třeba nízkou gravitaci. Nechybí, CTF, Deathmatch, Team Deathmatch a Duel. Navíc už teď můžete hrát až v 32 lidech a to jak online, tak jen proti botům. Většině z map zatím chybí textury, ale právě mapa z videa výše už je víceméně vypovídající o kvalitě, na kterou se můžeme těšit.

Ale co je nejdůležitější, z nového Unreal Tournamentu sálá atmosféra prvního a třetího dílu, tedy nejpovedenějších kusů série. Při vší úctě k UT3 a 2003 (trojka zřejmě hře nesedí), nebylo to ono, byť třetí díl přinesl úžasnou grafiku a některé zajímavé herní módy na obrovských mapách a s intenzivním využitím vozidel, což byl zajímavý posun v sérii.

Jak na to?

Pokud chcete Unreal Tournament teď hned, není nic jednoduššího, než se zaregistrovat jako developer. Učiníte tak na tomto odkazu: https://accounts.unrealengine.com/register

Pokud už máte účet u Epicu, stačí se do něj přihlásit. Samotný Unreal Tournament pak stahujte zde: https://forums.unrealtournament.com/download.php 

Co se vám ale stáhne, je Epic Games Launcher, který funguje jako centrála pro vše, co je Epic. Součástí téhle centrály je i možnost instalace editoru, později se skrze ni bude spouštět třeba i další free-to-play střílečka Fortnite a nakonec si skrz Epic Games Launcher můžete stáhnout Unreal Engine, nebo procházet jeho Marketplace a Library.

Jednoduché a stojí to za to.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

862789 přečteno

Doporučujeme

Nahoru