Zahrajte si nový Unreal Tournament, hned teď a zdarma

Studio Epic se do srdcí hráčů zapsalo hlavně svou sérií Unreal Tournament, která platí za jednoho z členů multiplayerového FPS triumvirátu (dalšími jsou samozřejmě Quake a Counter Strike). Neméně důležitým příspěvkem společnosti společnosti je ale také její Unreal Engine, na kterém vznikaly a stále vznikají další fantastické hry. Právě v novém Unreal Tournamentu (tentokrát bez číslovky) se zajímavým způsobem hra i engine spojují, tedy i kromě toho, že hra na něm (ve verzi UE4) samozřejmě běží. A zvláštní shodou okolností se z uzavřené alfaverze UT stala veřejná hra, kterou si může vyzkoušet každý.

Unreal Tournament je a bude zdarma

Epic už od oznámení hry deklaroval, že hra bude free-to-play a že bude při vývoji intenzivně spolupracováno s komunitou, potažmo moddery. Vstup do alfaverze ale zdarma nebyl – dostat se do ní měli pouze ti, kdo si předpláceli Unreal Engine pro vývoj, což bylo nějakých 20 dolarů měsíčně. Jednoduše částka, kterou byste za pre-alfaverzi budoucí free2play střílečky nedali, i kdybyste ji nebetyčně milovali.

Jenže situace s herními enginy se zásadně změnila kvůli tomu, že stále populárnější engine Unity byl uvolněn zdarma, čemuž se musel přizpůsobit i Epic, který všechnu svou práci na této technologii dává každému bezplatně do rukou s tím, že úspěšní vývojáři pak zaplatí 5 % ze zisku, kterého s hrou na Unreal Enginu dosáhnou. To se nám zdá férové, ale pro účely tohoto článku je zásadnější, že se může „vývojářem“ stát každý, což znamená i okamžitý přístup k rozpracované verzi Unreal Tournamentu.

Tohle bude stát za to

Nejprve malá demonstrace:

Takhle vypadá hra, teď, na slušném počítači si takovouhle krásu můžete užít. Už teď máte na výběr ze 4 módů a mnoha map, navíc nechybějí ani oblíbené mutátory, které hře dodají požadovanou vlastnost, třeba nízkou gravitaci. Nechybí, CTF, Deathmatch, Team Deathmatch a Duel. Navíc už teď můžete hrát až v 32 lidech a to jak online, tak jen proti botům. Většině z map zatím chybí textury, ale právě mapa z videa výše už je víceméně vypovídající o kvalitě, na kterou se můžeme těšit.

Ale co je nejdůležitější, z nového Unreal Tournamentu sálá atmosféra prvního a třetího dílu, tedy nejpovedenějších kusů série. Při vší úctě k UT3 a 2003 (trojka zřejmě hře nesedí), nebylo to ono, byť třetí díl přinesl úžasnou grafiku a některé zajímavé herní módy na obrovských mapách a s intenzivním využitím vozidel, což byl zajímavý posun v sérii.

Jak na to?

Pokud chcete Unreal Tournament teď hned, není nic jednoduššího, než se zaregistrovat jako developer. Učiníte tak na tomto odkazu: https://accounts.unrealengine.com/register

Pokud už máte účet u Epicu, stačí se do něj přihlásit. Samotný Unreal Tournament pak stahujte zde: https://forums.unrealtournament.com/download.php 

Co se vám ale stáhne, je Epic Games Launcher, který funguje jako centrála pro vše, co je Epic. Součástí téhle centrály je i možnost instalace editoru, později se skrze ni bude spouštět třeba i další free-to-play střílečka Fortnite a nakonec si skrz Epic Games Launcher můžete stáhnout Unreal Engine, nebo procházet jeho Marketplace a Library.

Jednoduché a stojí to za to.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453484 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

869556 přečteno

Doporučujeme

Nahoru