ClearFocus (mobilní)
0 %

Plné soustředění se na úkoly s přestávkami

Pomodoro je metoda organizování času vytvořená Francescem Cirillo, která funguje na principu rozdělení pracovní doby na menší části oddělené přestávkami. Hlavní časový úsek trvá 25 minut a přestávky většinou kolem 5 minut s jednou delší přestávkou. A proč právě Pomodoro? Autor používal během svého studia na vysoké škole kuchyňský časovač ve tvaru rajčata zvaný Pomodoro, což byl hlavní impuls pro vyvinutí této metody. Osvojili si ji i vývojáři, kteří stojí za aplikací ClearFocus na stejném principu.

Psaní bakalářských nebo diplomových prací, řešení matematických úloh nebo jakákoliv jiná pracovní aktivita po čase vyčerpá mozek, který obecně není schopen pracovat v dlouhodobých učebních nebo tvůrčích intervalech. V takovém případě je dobré střídat činnost s přestávkami, co přesně zabezpečuje aplikace ClearFocus.

Ta má jednoduché prostředí s časovačem, který se spustí a začíná se odpočet 25 minut. Následně je možné dát si přestávku nebo tuto možnost přeskočit a pokračovat v pracovní činnosti. Vše samozřejmě podle potřeby. V nastaveních lze zvolit jednotlivé časové úseky přestávek, jakož i pracovní doby. Dalším přizpůsobením je změna vzhledu z temné témata na světlou. Další přizpůsobení se věnuje oznámením, ostatním aplikacím, Vibrace, vyzvánění apod.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Zvýšení produktivity
  • Dělení pracovní doby na kratší úseky
  • Nastavení časů
  • Přizpůsobení vzhledu
  • Statistiky

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: ClearFocus Team
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://clearfocus.xyz/
Operační systém: Android
Verze: Android
Počet stažení: 374
Publikováno: 07.08.2018
Poslední aktualizace: 2018-08-06 10:04:01
Zařazeno v kategoriích: Aplikace pro mobilní telefony a tablety | Produktivita (mobilní)

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - ClearFocus (mobilní)

Nahoru