Mortal Kombat (1992)
0 %

Počátek všech bojových her

Hra Mortal Kombat je legendou mezi hrami z oblasti bojových sportů. V Mortal Kombatu se ale nebojuje jen tak, nebo snad cvičně. Souboje jsou vždy do posledního dechu a posledních sil a to doslova. Proto se připravte na spoustu krve, mrtvá těla a oddělené končetiny. Předem je třeba upozornit, že hra není určena pro slabší povahy a děti.

Boj je klasicky snímaný z 2D bočního pohledu, kdy proti sobě nastupují vždy dva bojovníci. Jednoho ovládá hráč, druhého počítač. Pro boj je vyhrazeno velké množství kláves, které ovládají jednotlivé pohyby a údery. Pokud ale budete chtít vyhrávat a hru si pořádně užít, musíte se co nejdříve naučit speciální chvaty a takzvané kombo údery. Jejich vytvoření není úplně jednoduché, protože hráč musí splnit několik podmínek. Dost často musí být ve správné vzdálenosti od soupeře, úder musí zahrát rychle, aby protivník nestačil úder neutralizovat vlastním výpadem, a hlavně je třeba dodržet přesné pořadí dané kombinace. Nic si nedělejte z toho, že se vám to na první pokus nepodaří. Komba jsou těžká a jejich používání je taková malá věda. Stojí ale za to.

Speciální příležitost na použití komba je na konci většiny soubojů. Jakmile se rozsvítí nápis, resp. je řečeno kouzelné „Finish him/her“ má hráč asi dvě vteřiny na to, aby zareagoval. Protivník již téměř umírá a vy máte možnost jej kompletně zničit. Pro tuto příležitost má každá herní postava speciální útok – tzv. Fatality. Můžete protivníka spálit plamenem, vyrvat mu srdce nebo hlavu i s páteří. Jedná se o kruté praktiky vítězů, které nejlépe popisují ducha hry Mortal Kombat.

Druhý díl této skvělé hry naleznete zde zdarma ke stažení: Mortal Kombat II

Pro správný chod hry Mortal Kombat budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Množství herních postav
  • Spousta úderů a chvatů
  • Fatality mód
  • Krev a brutalita

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Midway Games
Potřeba instalace: ano
Velikost souboru: 5,40 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1992
Počet stažení: 7006
Publikováno: 10.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-10 08:30:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Arkády | Sportovní hry | Staré hry | Plné hry | Staré akční hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Mortal Kombat

Doporučujeme

Nahoru