Settlers 2 - Gold Edition (1997)
90 %

Vylepšená verze klasiky Settlers 2

Po velmi úspěšné první verzi OsadníkůSettlerů, byla vydána i verze s číslem dva. Ta se setkala s nad očekáváním výborným přijetím a byla hrána obrovským množstvím hráčů. Z toho důvodu vznikla verze Settlers 2 - Gold Edition, která upravuje menší nedostatky, které byly během hraní objeveny, a navrch přidává doplňkovou funkcionalitu, která samotné hraní usnadňuje a zpříjemňuje.

Ale zpátky k samotné podstatě hry. Jak již název předesílá, celá hra je založena na osídlování a obecně na lidech, jejich povoláních a potřebách. Zapomeňte tedy na klasické strategie, kde Vám budou stačit tři suroviny. Zde jich budete potřebovat celých šestnáct, pro ještě větší počet různých povolání. Co je naopak oproti jiným RTS ochuzeno, je vojsko. Na výběr máte pouze malý počet vojenských jednotek, ale jak jsem již podotknul, strategie se hlavně věnuje ekonomice a správě sídel, nikoli válčení. I když válčení je nezbytným a nutným prostředkem k dobrému růstu ekonomiky ve hře.

Nezalekněte se náročného menu a složitého nastavování. Nenechte se odradit, využívejte nápovědy, zkoušejte a hra se Vám odmění spoustou hodin neuvěřitelné zábavy a herního nadšení. Pro začátek doporučuji zvolit římskou kampaň, která funguje jako tutoriál (alespoň její první kola).

V čem tedy celá hra spočívá? Jak jsem již říkal, zapomeňte na klasické koncepty strategií, jak je znáte. V S2 – Gold Edition neovládáte každého ze svých „vesničanů“. Vaší úlohou je plánovat a rozmisťovat stavby. K nim je třeba přivést cesty, aby po nich stavaři mohli chodit a Vámi naplánované stavby skutečně postavit. O vlastní stavbu se již prakticky nemusíte starat, jen je potřeba mít postavené cesty a dostatek stavbařů a surovin. Suroviny získáváte klasickou těžbou – postavíte dřevorubeckou chatu a jdete těžit dřevo, atd. Ovšem u těžení ze země to není taková legrace, musíte vyslat geologa, aby zemi prohlédl a řekl Vám, jaké suroviny se kde nachází. Dle toho poté můžete těžit.

Dávejte si také pozor na důležité přepravní tepny a jejich uzly, jakmile se Vám v jednom místě budou sbíhat všechny cesty, nutně dojde k jeho ucpání.

Celá hra je velmi příjemná na pohled a zároveň zvláštním způsobem milá až roztomilá – pokud například některý z dělníků bude delší dobu bez práce, vytáhne si noviny a začne je číst nebo si zaskáče přes švihadlo.

Pro správný chod hry Settlers 2 - Gold Edition budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Výběr ze 4 národů
  • Velké množství surovin
  • Ještě větší množství profesí
  • Zajímavý styl hry

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Blue Byte Software
Domovská stránka: http://thesettlers.uk.ubi.com/the-settlers-7/
Velikost souboru: 14,02 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1997
Počet stažení: 5782
Publikováno: 02.08.2012
Poslední aktualizace: 2012-08-02 16:08:06
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Strategie | Staré hry | Plné hry | Staré strategie

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Settlers 2 - Gold Edition

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Nahoru