Command & Conquer: Red Alert 3 (3)
0 %

Třetí díl legendární strategie

Třetí díl skvělé strategie Command & Conquer: Red Alert přináší spoustu nových věcí, obrovské množství vylepšení a několik opravdu převratných změn. Pravděpodobně největší změnou je příchod třetí frakce do hry. Vedle klasických nepřátel Sovětského svazu a Spojenců se objevuje další mocný protivník. Je jím Císařství vycházejícího slunce (Japonsko). Každý ze zmíněných států disponuje typickými vlastnostmi, které byly signifikantní již od počátku série. Sovětský svaz disponuje levnými a výkonnými jednotkami a dále je zaměřen na výrobu těžké techniky. Oproti tomu Spojenci mají v zásobě drahé, ale technologicky vyspělé nástroje, které jsou určeny k přesným a účinným akcím. Poslední ze zmíněných pak na herní pole přivádí vrchol lidské technologie v podobě masivních robotů. Ty kombinují jak technologickou vyspělost a dokonalost, tak obrovskou ničivou sílu. Ovšem náklady na jejich výrobu rozhodně nejsou zanedbatelné.

Co se týče aspektů, které byly ve hře ponechány nebo vylepšeny, je třeba se zastavit u jednotek. RA byl vždy typický pro svoje speciální jednotky, které v mnohém převyšovaly ty obyčejné, levné a rychle-mrtvé pěšáky. Ve hře se na Tanju a další rozhodně nezapomnělo. Stejně tak na oblíbené kombinace několika různých jednotek dohromady. Vznikne tak speciální bojový stroj, který dle původního složení kombinuje přednosti obou rodičů. Případně se vyvine v úplně nový stroj.

Oproti ostatním realtime strategiím hrála v RA vždy velkou roli voda. Ve třetím díle však byl důraz na námořní bitvy a možnosti ještě zesílen a výsledkem je obojživelná hra. Velké množství jednotek disponuje obojživelnými schopnostmi a může tak plynule přecházet z vody na souši a nerušeně pokračovat v boji. A co více, na vodu je možné přenést celou základnu, vybudovat elektrárny a postavit opevnění. Ve strategických „vodách“ je něco takového naprosto nevídané a i díky těmto možnostem hra sklízí zasloužené hráčské ovace. Navíc se jí díky tomuto rozšíření herních působišť podařilo celou sérii přímo skvěle oživit.

Dalším obrovským pokrokem je změna enginu a grafického zpracování. Vzhledově se hra drží zavedeného stylu, který pouze moderně vylepšuje, což je známkou velkého významu, který je přikládán odkazu prvních dílů. Ovšem fyzikální engine byl kompletně změněn a hra se tak stala živoucím bojištěm. Zničitelné prostředí, víceúrovňová herní plocha a interakce jednotek s okolím, to vše dělá ze hry jedu z nejpovedenějších RTS svého druhu.

Uspějte v dalších dílech C&C série:

Command & Conquer (Gold Edition)
Command & Conquer: Tiberian Sun
Command & Conquer: Red Alert
Command & Conquer: Generals

 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Vynikající vzhled
  • Množství jednotek
  • Tři frakce
  • Zničitelné prostředí
  • Obojživelnost jednotek i budov
  • Speciální jednotky
  • Úžasný příběh

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Electronic Arts
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.ea.com/command-and-conquer-red-alert-3
Velikost souboru: 1.957,94 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 3
Počet stažení: 3640
Publikováno: 04.12.2012
Poslední aktualizace: 2012-12-04 05:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Dema her | Strategie | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Command & Conquer: Red Alert 3

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru