Hearts of Iron lV (1.0)
0 %

Masivní strategie z období druhé světové války

V pořadí čtvrtý díl známé vojenské strategie od společnosti Paradox je ukázkou, jak se i po několikáté může stát tentýž námět ještě o něco lepším a plnohodnotnějším zážitkem, než předešlé díly, aniž by nudil nebo musel odklonit své zaměření zcela novou cestou. Hearts of Iron IV je zatím nejnovějším přírůstkem do rodiny grand strategií od studia Paradox, která hráče zavede do období druhé světové války, aby tak rozhodli o osudu lidstva.

Tento typ strategie se věnuje věcem čistě na velké mapě a nenabízí žádné real-time souboje. O to více je ale všechno zaměřené na maximální detaily, ať už jde o politiku, diplomacii jako takovou, ekonomiku, vedení války, průmysl atd. Hráči si na začátku hry vyberou v podstatě kterýkoliv stát z mapy a s ním se snaží zachovat po sobě stopu na mapě, přežít, dobýt okolní země, uzavírat pakty o neútočení či spojenectví, nebo se jednoduše snaží přežít.

Herní systém se oproti minulým dílům o cosi zjednodušil, nakolik je HOI těžkým oříškem pro nováčky již od svého prvního dílu. Tentokrát je ale zahájení vyřešeno lépe, přibyly detailnější popisy a také tutoriál pro seznámení se s hrou. Hráči se na všechno dívají shora a velkou mapu si mohou přibližovat a oddalovat tak, aby viděli aktuální počasí v dané oblasti, mohli zmapovat terén a mohli tak naplánovat ofenzívu, defenzivu apod. Jelikož je hra maximálně realistická, nechybí známé historické postavy (Rommel, Churchil, Stalin, Tiso...), známé stroje (ať už letadla, lodě, tanky, děla nebo různé střelné zbraně) a samozřejmě jsou přítomny i diplomatické vztahy, jaké tehdy vládli a rozložení zemí. Častokrát ale dojde k zvratu událostí, kde se může na Britských ostrovech rozvinout nacismus nebo se Etiopie dostane do čela Spojenců šikovnými strategickými tahy. To vše je v rukou hráčů, kteří mají prakticky neomezené možnosti a sami si mohou naplánovat a promyslet další působení. Potěší i multiplayer pro 32 hráčů!

Hearts of Iron IV zabere spoustu času na osvojení herních mechanismů, ale po desítkách strávených hodin ve hře poskytne ten nejlepší a nejrealističtější strategický zážitek, jaký se na strategii patří. Navíc je možné hru opakovat donekonečna a nikdy neomrzí.

Předešlý díl Hearts of Iron III můžete stáhnout zde.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Důraz na realističnost
  • Obrovské možnosti tahů
  • Diplomacie, průmysl, války, dohody...
  • Podle skutečnosti
  • Známé historické postavy
  • Možnost opakovat a dosáhnout vždy jiný konec
  • Pohled shora
  • Online hraní pro 32 hráčů

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: Paradox Development Studio
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.heartsofirongame.com/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 2236
Publikováno: 19.06.2017
Poslední aktualizace: 2017-06-19 13:20:01
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Strategie | Multiplayerové hry | Simulátory | Steam hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Hearts of Iron lV

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Nahoru