Doom 3 (3)
70 %

Děsivá akční hra

Doom 3 je třetím dílem veleslavné akční hry, ze které bralo inspiraci množství mladších akčních her. Doom se tak stal prazákladem (společně s Wolfem nebo Quakem) všech akčních her. Doom 3 navazuje na tradici předchozích velmi úspěšných dílů a stejně jako ony sbírá pochvalné kritiky a vysoká hodnocení.

Herní série Doom byla již od počátku založena na drsných a někdy až hororových nepřátelích. Herní prostředí pak bylo temné a děsivé a hráč se tak po dobu hraní cítil velmi nejistě. Třetí díl série je pak jasným vyvrcholením, ve kterém všechny tyto průvodní znaky kulminují a vytváří tak děsivou herní zábavu, ve které nebude mnoho světla ani klidu. Zato o nepřátele nouze jistě nebude.

Příběh hry je sám o sobě dostatečně děsivý. Na vojenské základně umístěné na Marsu se v roce 2145 provádělo několik náročných experimentů. Základna se zabývala teleportací, armádními zakázkami na vývoj zbraní a další. Pokus o úspěšnou teleportaci však vytvořil přímou bránu do pekla, odkud začaly proudit davy děsivých nepřátel a nestvůr.

Hráč, který představuje neznámého vesmírného mariňáka, má ve výbavě celý arsenál zbraní. Ten mu má posloužit při boji s nebezpečnými monstry. Jako základní zbraň ve hře slouží oblíbená motorová pila, která dokáže posloužit v případě nedostatku nábojů. Jinak má hráč k dispozici brokovnici, samopal, kulomet, plazma gun a hlavně tradiční BFG 9000.

Průběh samotné hry je čistě lineární s velkým důrazem na akci, která je okořeněna hororovými prvky. Mimo děsivá monstra, strašidelné zvuky a náhlé útoky nepřátel je totiž hra typická pro svou ponurou atmosféru, která je vytvářena nedostatkem světla. Hráč je tak odkázán na používání ruční baterky, kterou ale není možné kombinovat se žádnou ze zbraní. Ve výsledku tak dochází k ještě děsivějším situacím, kdy se hráč snaží co nejrychleji přepnout na původní zbraň.

Doom 3 je určen pro nebojácné hráče a pro všechny fanoušky lekavých a drsných her. Je založen na velmi kvalitním enginu id Tech 4. Ve své době se jednalo o velmi kvalitní herní jádro, na kterém je založena celá řada dalších úspěšných herních titulů.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Děsivá atmosféra
  • Monstra, stvůry a démoni
  • Klasická akční hra zaměřená na zabíjení
  • Oblíbené zbraně
  • Skvělé ovládání

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: ID Software
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.idsoftware.com/games/doom/
Velikost souboru: 483,60 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 3
Počet stažení: 12519
Publikováno: 05.11.2012
Poslední aktualizace: 2012-11-05 13:59:07
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Dema her | 3D hry | Hororové hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
robert

robert
Nepříhlásený užívatel

02.03.2014

95 %

plussuper dooom je dooom naj hra

lukas

lukas
Nepříhlásený užívatel

31.07.2013

95 %

plusGOOD GAMESA

plusSTRASIDELNE

GOOOOOOOOOD

Poradna aplikace - Doom 3

Doporučujeme

Nahoru