F.E.A.R. 2 - Project Origin (2)
0 %

Hra pro opravdu otrlé hráče

Herní titul Fear již od prvního dílu dělá svému jménu čest (z angl. fear - strach). Hráč se bojí prakticky od prvního vstupu do hry až po její samotný konec. Atmosféra je vskutku děsivá a hra je tak doporučována jen opravdu nebojácným hráčům, kteří jsou si vědomi svých možností. Strašidelné sny po hraní Fearu nejsou ničím mimořádným.

Hlavním protagonistou druhého dílu série je seržant Michael Becket. Nahradil tak Point Mana, který byl vůdčí postavou dílu prvního. Podobně jako Point Man i Becket je velmi schopný vůdce týmu, který ostatní členy převyšuje jak svým rozumem, tak i schopnostmi (mezi něž patří i speciální psychické).

Ovšem tou nejdůležitější postavou celé hry je Alma. Děsivá dívka, která trpí velmi silnými psychickými problémy, které pramení z jejích mocných schopností. Díky těmto schopnostem byla navíc nemilosrdně testována v jednom tajném vědeckém zařízení. Od té chvíle se její stav ještě zhoršil a své schopnosti se snaží využít pro pomstu a zničení prakticky celého města. Alma představuje tajemný a strašlivý symbol celé hry, i když za ni samotnou hráč hrát nikdy nebude.

Prvním úkolem ve hře je zajištění jisté Genevieve Artiside a její převoz do ochranné vazby. Druhý díl se tak prolíná s koncem toho prvního a logicky na něj navazuje. Hráč postupně plní zadané úkoly a během nich ztrácí členy své jednotky, čelí útokům Almy, která mu ale v některých chvílích naopak nepochopitelně pomáhá. Cílem hry je však zastavit Almino řádění získáním dostatečných psychických schopností a maximalizací jejich účinku za použití nukleárního vědeckého zařízení.

F.E.A.R. 2: Project Origin představuje velmi propracovanou hororovou akční hru. Většinu času hráč tráví v temných místnostech vědeckého zařízení, kde bez použití baterky není vidět absolutně nic. Útoky lidí, kteří prošli šílenými vědeckými experimenty, jen dotváří děsivou atmosféru zařízení, které je prakticky celé zevnitř vymalováno a postříkáno krví. Během průchodu zařízením je adrenalin a strach vyhnán do absolutních výšek použitím nepříjemné hudby a simulací tlukotu srdce a zrychleného dechu hlavního hrdiny.

Hra disponuje opravdu dokonalou grafickou stránkou, zničitelným prostředím (což si hráč užije při venkovních částech, kdy bude ovládat robo-mecha s velkou palebnou silou) a velmi silným a propracovaným příběhem. Kombinace logických úkolů, hororových prvků a prvotřídní akce pak ze hry dělá špičku v daném žánru.

Minimální požadavky na PC:

CPU: Pentium IV nebo AMD 3.2 GHz
RAM: 1 GB
GPU: 256 MB videopaměti (GF 6800/ATI X700)
HDD: 12 GB volného místa
Další: podpora DirectX 9.0c

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Skvělé grafické zpracování
  • Zničitelné prostředí
  • Dokonalá fyzika
  • Akce, strach a silný příběh

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Monolith Productions
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.fear3.co.uk/
Velikost souboru: 1.893,76 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 2
Počet stažení: 4780
Publikováno: 15.11.2012
Poslední aktualizace: 2012-11-15 07:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Dema her | 3D hry | Hororové hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - F.E.A.R. 2 - Project Origin

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

446472 přečteno
Nahoru