Quake 3 Arena (3)
100 %

Jeden z nejoblíbenějších akčních multiplayerů všech dob

Quake 3 Arena je sice již poměrně dlouhou dobu na herním světě, ale i přes to patří mezi velmi oblíbené a často hrané online hry. Ostatně Quake 3 engine byl použit v mnoha jiných hrách kvůli své dobré hratelnosti, nenáročnosti a širokým grafickým možnostem.

Quake 3 Arena vychází z populární herní série, kterou nastartoval obrovský úspěch prvního dílu – Quake 1. Ten se stal herním hitem a to jak jeho single, tak i multiplayerová verze. Singleplayer totiž obsahoval množství povedených zbraní, dlouhý příběh plný tajných chodeb, klíčů a různých nepřátel. Multiplayer zase nabídl pohodlnou hratelnost v rámci LAN, bez náročného nastavování.

Třetí díl série je pak orientován převážně na multiplayer. Je ale stále možné hrát hru v jednom hráči, kdy je zbytek hráčů na mapě doplněn počítačem. Klasický příběhový singleplayer tu není přítomen. Ovšem díky výjimečné umělé inteligenci použité pro pohyb a chování protihráčů v rámci "multiplayer arény" není této klasiky vůbec třeba. Ostatně již název Arena dává znát, že se jedná o jiný přístup. Nejlepší hráči všech dob se sešli, aby dali znát, kdo je na světě nejlepší. Hráč tak postupně bojuje s několika hráči, které musí porazit, aby se dostal až do finálového souboje s mocným Xaerem.

Ve hře je velké množství zbraní. Od počáteční kotoučové pily, která slouží jako no-ammo zbraň, až po všemocné BFG. BFG je legendární zbraň, která do série přišla z další herní klasiky - Doomu. Oficiálně je význam zkratky BFG – Bio Force Gun (alternativní význam je Big Fu*king Gun).

Hra jako takové nabízí množství uživatelských nastavení, která hru dokáží pozměnit až nevídaným způsobem. Je možné změnit detaily jednotlivých textur, změnit způsob vykreslování, určit si vzhled herních součástí (náboje, životy) nebo je možné měnit vzdálenost pro vykreslování viditelného prostoru.

Za kvalitu hry pak hovoří jak obrovská oblíbenost mezi hráči a pochvalné ohlasy herních kritiků, tak také rozšířenost herních turnajů a množství profesionálních lig v této hře.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Množství zbraní
  • Skvělá grafika
  • Výborná hratelnost
  • Jednoduše výtečný multiplayer
  • Široké možnosti nastavení hry

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: idSoft
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.quakelive.com/#!home
Velikost souboru: 48,91 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 3
Počet stažení: 5904
Publikováno: 03.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-03 10:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Dema her | 3D hry | Multiplayerové hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
VÁGENKNECHT
VÁGENKNECHT

QUAKE ZNAM VŠECHNY DILI ALE NEJLEPŠI QUAKE JE 4 VÍC STŘELBI

25.02.13 19:25 reagovat

Poradna aplikace - Quake 3 Arena

Do poradny

quake-3-arena: Stáhnout hru na CD

dobry den, prosím kde seženu nebo stáhnu celou hru quake 3 arena na cd.? předem děkuji za odpověd

Josef 26.2.2016 Odpovědi (1) Odpovědět
Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru