Resident Evil 7: Biohazard (Demo)
80 %

Brutální návrat ke kořenům legendární série

Herní série Resident Evil dala vzniknout hororovému puzzle žánru, který si oblíbili miliony hráčů po celém světě. Posledními kousky ale hra nabízela stále více akce a odklon od klasického stylu odhalování místností, sbírání předmětů a motání se dokola pod hrozbou stálého pokousání zombíky. Vývojáři z CAPCOM si ale řekli, že je třeba sérii oživit, přinést nové prvky no zachovat původní koncept, který definoval žánr. Resident Evil 7: Biohazard přinesl vše, co měl a těší se pozitivním recenzím od kritiků, tak od hráčů. Pro tvůrce skvělá vizitka a zasloužené ovace. Pojďme se blíže podívat na to, co čeká v post-apo světě tentokrát.

Hlavní postavou je tentokrát zcela neznámý chlapík Eathan Winters, kterému unesli manželku. Únosci je šílená psychopatické rodina v jižní Americe, která ji drží na svém pozemku. Už od začátku je hráči jasné, s jakým nebezpečím bude mít dočinění. Tato ideální rodinka je ihned představena v tom "nejlepším" světle, takže strach začíná proudit už od prvních minut. Ty si tvůrci doslova vychutnali a je možné hrát i v demu, které má přibližně hodinu a které si můžete stáhnout i níže. Hráči mají v ruce jen nůž, se kterým se musí pohybovat po domě a zkoumat místnosti, sbírat předměty a bojovat s rodinkou úžasných. Pohled první osoby a stísněnost prostředí jsou přesně to, co chce každý hororový fanoušek. Na druhé straně je gameplay tak brutální, že není pro slabé povahy, které nesnesou násilí, brutální záběry a lekačky. Teprve později totiž hráči najdou i střelné zbraně, které ale nezaručí ihned pocit bezpečí a jistoty. Nábojů je v prvních momentech málo, takže je třeba šetřit a plánovat.

Chození po domě musí probíhat po tichu, ale není to tak, že by musela mít postava zatajeným dechem a být jako muška. Každý z rodinných příslušníků má svůj rajón, ve kterém je noční můrou a častokrát i tím posledním, co hráči uvidí. Dojde tak k častým střetům, takže o akci se netřeba bát. Cestou se dají najít předměty, které pomohou v průchodu hrou. Léky, náboje, nožíky, baterky, jídlo - to vše je třeba dobře promyslet, protože úložného místa v batohu je málo a není možné brát s sebou všechno. Pokud hráči jednou něco vyhodí, už to není možné získat. Nalezené předměty se ale dají kombinovat. Co je dalším faktorem strachu je nemožnost pauznout hru při kombinování a prohlížení předmětů. Vše tak třeba dělat za běhu.

Dům rodinky Bakerových je obrovský a jeví se jako jakýsi labyrint, kde hráči budou častokrát bloudit a dojde i na několikanásobné prohlížení stejných míst jen za účelem nalezení poslední části skládačky. Puzzle systém je ale rozvinutý téměř k dokonalosti - předměty je třeba hledat, ale nemělo by dojít k zaseknutí, jako v prvních dílech, kdy to mohlo trvat i hodiny. Ne, Sedmička má rychlé tempo a to platí o celém průběhu hry. O tom, jak bojovat proti domu (bude vysvětleno níže) se hráči dozvědí z pouštění VHS kazet. Na nich jsou zachyceny prasárny, které rodina vykonávala svým obětem. Tvůrci i sem vložili kus pořádného hororového zážitku, protože hráči se ocitnou na pozici obětí. Budou tak vše sledovat z okolí, ale na druhé straně jim to pomůže vyvarovat se chyb, které dostaly oběti pod nůž a pod.

A nyní k vysvětlení, proč se třeba bát i domu. Nebyl by to Resident Evil, kdyby nedošlo k setkání is mutanty, jejichž původ je častokrát záhadnější, než samotný boj proti nim. Dům je obrostlý kdejakým slizem, ze kterého běžně vyskakují různé potvory a je tak nutné být stále na pozoru. Hra má nádech Outlastu, Amnesia nebo dokonce Alien: Isolation, no v konečném důsledku je to zejména nádech Resident Evil, který konečně využil svůj potenciál z prvních dílů a přináší opět radost z strachu!

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Hra se vrátila do minimalistického prostředí
  • Boj s psycho rodinou
  • Stísněná atmosféra domu
  • Malý inventář, nedostatek nábojů
  • Neustálý horor
  • Přežití hrůz očima obětí
  • Skvělé zpracování
  • Rychlé herní tempo

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: CAPCOM Co., Ltd.
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://residentevil7.com/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: Demo
Počet stažení: 2711
Publikováno: 04.05.2017
Poslední aktualizace: 2017-05-03 12:13:36
Zařazeno v kategoriích: Steam hry | Hororové hry | Dema her | Adventury a RPG | 3D hry | Akční hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Resident Evil 7: Biohazard

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

868925 přečteno
Nahoru