Vampyr (1.0)
0 %

Atmosférický Londýn z pohledu upíra

Píše se rok 1918 a Evropa se konečně vymanila zpod roušky války. Doktor Jonathan Reid se najednou probudil celý od krve a nepamatuje se na nic, co by to vysvětlovalo. Teprve po pár hodinách či dnech mu ale začne docházet, že není všechno v pořádku a postupně ho začne naplňovat touha po krvi. Lidské krve. Té krve, kterou se snažil zachraňovat jako lékař a nyní stojí před dilematem, jak se zachovat. Jako upír totiž nemá moc na výběr, a dříve či později se bude muset napít.

Vývojáři z Dontnod jsou známí svým důrazem na příběh, který hraje prim i ve hře Vampyr. Hráči dostanou pořádnou porci propracovaných postav s uvěřitelnou minulostí a pohnutkami, a rovněž nebude nouze ani o rozhodující momenty, kdy bude tuhnout krev v žilách, situace se stanou nepříjemnými a lidé, které Jonathan znal, se pro něj stanou jen další kořistí.

Londýn je ponurý, špinavý a mlhavý, což zaručuje skvělou atmosféru napříč celým příběhem. V krásné grafice postavené na Unreal Engine si hráči vychutnají temné uličky a atmosféru minulého století, která prostě pohltí. K tomu je třeba připočítat skvělý soundtrack a ambientní tóny nesoucí se okolím a o atmosféru je postaráno.

Upír Jonathan má různé schopnosti a jak to už bývá, je rychlejší a silnější, než obyčejní lidé. To bude využívat v boji proti různých nepřátelům i bossem. K tomu může využívat i předměty, které najde v okolí a vše je navíc možné vylepšovat. RPG systém je jednodušší, ale nebude nudit alespoň prvních pár hodin.

Každá akce, kterou hráči provedou, bude mít navíc dopad na příběh. Není to sice tak, že se totálně změní děj, ale části příběhu se vyvinou jinak. Od původního záměru mít volnou ruku prakticky v celé hře to sice má daleko, ale zpracování potěší. Příběh vyjde na několik hodin podle toho, zda hráči plní vedlejší úkoly a užívají všechny rozhovory (což by si měli, vzhledem k jejich důležitosti). Vampyr asi není nejlepší hrou s upírskou tematikou, ale rozhodně má co nabídnout zejména milovníkům husté atmosféry a výborných dialogů.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Poválečný Londýn
  • Psychologický náhled na postavy
  • Upíří souboje
  • RPG systém vylepšování schopností
  • Menší počet použitelných předmětů
  • Hustá a hororová atmosféra
  • Rozhodnutí ovlivňují děj

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: DONTNOD Entertainment
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.vampyr-game.com/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 2170
Publikováno: 06.06.2018
Poslední aktualizace: 2018-06-06 23:48:19
Zařazeno v kategoriích: Epic Games hry | Adventury a RPG | Akční hry | Hry a zábava | Steam hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Vampyr

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru