Amoriax (3.0)
100 %

Taktická hra na bázi římských deskových her

Amoriax (nebo v českém prostředí „Kořist“) je klasická desková hra, jejímž cílem je zmocnit se taktickými manévry korunky uprostřed desky. Hrací kameny se po desce pouze posouvají, to znamená – nepřeskakují se ani se nevyřazují.

Hra má tato pravidla:

Hrací kámen se může přemístit jen na poslední možné pole ve zvoleném směru. Mimo vyznačenou středovou plochu je možné táhnout kamenem do písmene L (stejně jako jezdcem v šachu). Hrací kámen může táhnout z úplného rohu do protějšího rohu po úhlopříčce šikmo, pokud je tam prázdné pole. Červený kámen je společný oběma hráčům a může jím táhnout kdokoliv. Cílem hry je ovládnout střed hrací desky. Vyhrává tedy ten hráč, který jako první ovládne středové pole s korunkou.

Jedná se o klasickou deskovou hru vycházející z principů starých římských deskových her. Vhodné posouvání kamenů a jejich kombinování vytváří nepřeberné množství variací a taktických situací, kdy jen pomocí tempa, blokování a spoluprací kamenů mezi sebou hráči umožňuje směřovat k vítězné strategii a zároveň překazit strategii soupeře. Ojedinělý je prvek společného červeného kamene, kterým mohou táhnout oba hráči a který tak může ovlivnit taktiku na obou stranách. Červený kámen může jednou pomoci jednomu hráči, příště zase druhému a je třeba s jeho existencí za každé situace počítat.

Kameny lze v kterékoli fázi hry kameny náhodně rozmíchat. Lze si vybrat mezi 3 úrovněmi umělé inteligence. Hra umožňuje také hru mezi dvěma lidskými soupeři.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Taktická desková hra
  • Zmocněte se královny
  • Posouvání kamenů
  • Jednoduchý princip
  • Logická hra ve třech úrovních náročnosti

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: zxretrosoft
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://zxretrosoft.cz/
Velikost souboru: 26,92 MB
Operační systém: Win 7 /Win 8 /Win 10 /Win 11
Verze: 3.0
Počet stažení: 83
Publikováno: 11.05.2024
Poslední aktualizace: 2024-05-11 10:09:57
Zařazeno v kategoriích: Logické hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Amoriax

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru