The Neverhood (1996)
60 %

Neskutečně zábavná logická hra

The Nevrhood je jednou z nejpozoruhodnějších her celkově a rozhodně nejlepší hrou v rámci žánru logických her. Hned po několika stránkách je totiž něčím skvělým, co ji řadí na opravdovou špici. Výborný hudební doprovod, úžasná „grafika“ (celá hra je modelována z plastelíny), jednoduché a intuitivní ovládání, ale hlavně skvělý a vtipný příběh protkaný mnoha logickými úkoly. Všechny tyto aspekty dohromady tvoří jednu z nejlepších her v dějinách.

Příběh se točí okolo hlavní postavy – Klaymana. Ten se jednoho dne probudí ve zvláštním světě a nemá tušení o tom kdo je, kde je a ani co má dělat. Čeká jej tedy dlouhé putování a získávání „nahrávek“, které mu pomohou v rozpomenutí. Další informace může získat ze zdi záznamů. Ta tvoří kroniku světa Neverhood a hráč se k ní bude ve hře často vracet.

The Neverhood je výjimečná hned v několika věcech. Jak již bylo předesláno v úvodu, skládá se z několika důležitých částí, které ve výsledku tvoří opravdový herní skvost.

Na prvním místě je vizuální stránka. Ta je jednoduše úchvatná. Hra byla kompletně namodelována ze skutečných materiálů, které prošly rukama výtvarníka. Proto je každá scéna do detailu propracovaná a je z ní cítit opravdové umělectví.

Hudba a ozvučení hry pochází z pera skutečného skladatele, který dodal hře ten správný nádech.

Hra by však nikdy nebyla tak dobrá, kdyby byly vypuštěny neskutečně vtipné scény, na které narazíte na každém rohu. Potkáte-li muchomůrku, utrhněte její bílé tečky a snězte je. Hlavní postava si nejprve mírně říhne. Podruhé to již bude silnější, potřetí si již budete muset chvíli počkat a nakonec se pořádně načekáte – minutové říhnutí stojí za to. Vypuštění vody z celé planety tím, že vytáhnete špunt, je také poměrně vtipné. Jízda autíčkem nebo vystřelení z děla vás bude prostě neskutečně bavit.

Posledním herním parametrem jsou záludné logické úkoly. Jejich vyřešení není triviální a někdy budete muset dokonce sáhnout po návodu z internetu. Za úkol máte skládat různé puzzle, plivat vodu do píšťal, abyste dokázali zahrát stejnou melodii a otevřeli si tak dveře a mnoho dalšího.

The Nevrhood je komplexní hra, která pobaví, potrápí vaše myšlení a nikdy se neomrzí.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Úžasné grafické zpracování
  • Výjimečná hudba
  • Skvělý humor a vtip
  • Náročné a zajímavé logické úkoly

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: The Neverhood, Inc.
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.neverhood.se/
Velikost souboru: 22,41 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 1996
Počet stažení: 5350
Publikováno: 08.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-08 11:55:46
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Logické hry | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 6 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - The Neverhood

Doporučujeme

Nahoru