14 super tipů a hacků pro Youtube

Více než 3 miliardy zhlédnutí za den? Tím se může Youtube pochlubit, stejně jako (teď už s nadsázkou) miliardou funkcí a možností, které využívá zlomek jeho návštěvníků. Přidejte se k nim, protože si tím používání Youtube výrazně zpříjemníte.

Seznamy videí bez pauz

Youtube a reklamy, neodmyslitelná dvojice, která dokáže pořádně naštvat. Pokud ale chcete používat Youtube hlavně jako hudební přehrávač, může vám posloužit internetová služba Dragontape (Drag On Tape), která umožňuje vytvářet seznamy videí, které si pak můžete bez pauz přehrávat a sdílet (po registraci). Velkou předností tohohle webu je jednoduchost, se kterou tvorba playlistů probíhá, kdy na časovou osu taháte videa, která jste si předtím skrze vestavěný vyhledávač na Youtube našli. Na hlavní stránce také máte přehled oblíbených playlistů, které vytvořil někdo jiný, takže můžete těžit i z práce ostatních.

DragOnTape najdete ZDE

Propojení s Facebookem nebo Twitterem

Pokud jste na Youtube aktivní a chcete využít synergie s dalšími sociálními sítěmi, jmenovitě s Twitterem a Facebookem, můžete tak učinit snadno a automatizovaně. V Nastavení máte volbu „Propojené účty“, kde se můžete napojit na FB a Twitter a zároveň nastavit automatické sdílení vašich akcí skrze tyto služby.

Youtube TV

Televizní layout pro Youtube vznikl hlavně, zcela nepřekvapivě, kvůli televizím. Implementace téhle služby už je na moderních televizích zcela běžná, ale víte, že si „televizní Youtube“ můžete užít i na PC? Nevíme, jestli je tohle rozhraní spíše jednoduché, nebo neohrabané, ale to si ostatně můžete rozhodnout sami.

Youtube TV najdete ZDE

Nastavení preferované kvality

Spustí se vám video a už automaticky klikáte do jeho nastavení, abyste si zvedli obrazovou kvalitu? Tak to nemusíte, v Nastavení (volba Přehrávání) si můžete vybrat automatické startování videí v co nejvyšším rozlišení (a pár dalších věcí).

Přehrávání regionálně omezených videí

Chcete si pustit video, které u nás není dostupné? Stačí do jeho adresy vložit sekvenci /v/ a je to. Navíc se vám takové video spustí maximalizované přes celé okno prohlížeče (ne však fullscreen), takže výsledná adresa může vypadat třeba takto: https://www.youtube.com/v/watch?v=WMRAJxYlx_A

Odkaz na přesné místo na videu

Asi to znáte, posíláte odkaz na video, ale s dodatkem, že „zajímavý je to až od pátý minuty“. Díky přidání pár znaků na konec URL daného videa to ale už nikdy dělat nemusíte. Bez uvozovek „#t=XXs“ je sekvence, která se píše za URL a která slouží k tomu, aby video startovalo až od daného času, kdy místo XX doplníte počet sekund od začátku videa.

Živé vysílání

Twitch není jediným místem, kde uvítají vaše živé vysílání. Nastavit ho přes Youtube chvíli trvá, ale nemusíte kvůli tomu aspoň zakládat další účet. Detaily najdete přímo na stránkách Youtube.

Falešné slow-motion video

Tohle je už trochu drsná záležitost spíše pro masochisty, ale funguje. Jak asi víte, Youtube videa se dají zapauzovat mezerníkem, případně odpauzovat. Co se ale stane, když budete mezerník držet? Jednotlivé příkazy se budou střídat tak rychle, že video bude vypadat jako zpomalené, tedy až na blikající vodoznak v jeho prostředku, který vás bude informovat o tom, že video je tu zapnuté, tu vypnuté a tak pořád dokola několikrát za vteřinu. Výsledek je překvapivě koukatelný, ale skutečnému slow-motion videu se ani nepřibližuje.

Co zrovna letí?

To zjistíte na Youtube strance https://www.youtube.com/charts. Ta vás rovnou přesměruje na českou verzi, která hlásá „Populární ny YouTube – Česká republika“. Pokud nechcete vědět, co je populární u nás, jednoduše sjeďte dolů a v patičce stránky změňte Zemi třeba na Velkou Británii, nebo cokoliv jiného a znovu jděte na stránku uvedenou na začátku tohoto tipu (musíte jít přes ni, protože URL stránky je už napevno nastavená na původní stát).

Celé filmy a seriály zdarma

Youtube není asi první volbou pro sledování celých filmů a seriálů, ale v některých případech to jde. Jen nesmíte čekat češtinu. Filmy najdete za odkazem https://www.youtube.com/movies a seriály za https://www.youtube.com/shows. Samozřejmě i zde musíte počítat s reklamou, ale v případě nouze může Youtube posloužit jako bezplatná internetová televize, kde si dokonce můžete i vybrat, co chcete sledovat.

Přehrát později

Všechny sociální sítě jsou tak přeplněny obsahem různé důležitosti (většinou však velmi nízké až pochybné), že je těžké si vychutnat to opravdu podstatné, co se na nich (výjimečně) objeví. Youtube v tomhle ohledu vyšel uživatelům vstříc mnohem dříve než konkurence. Díky tlačítku „Přehrát později“ si můžete videa uložit do stejnojmenné záložky u vašeho profilu.

Chytré vyhledávání by Google

Pokud chcete své vyhledávání upřesnit a nasměrovat, můžete k tomu použít za čárku dopsaná „upřesňovadla“:

  • HD – vyhledá videa ve vysoké kvalitě
  • Movie – vyhledá celé filmy, které si můžete koupit (třeba bez uvozovek „Jack Nickolson, movie“ vám najde filmy k zakoupení s Jackem Nickolsonem)
  • 3D – najde 3D videa
  • Long/short – když napíšete short, najde vám pouze krátká videa, když long, tak zase jen ta delší než 20 minut
  • Playlist – velmi užitečné pro hledání hudebních playlistů, které vám to s tímto parametrem najde
  • Channel – omezí vyhledávání na oficiální Youtube účty třeba umělců a společností

Vložení videa

Když najdete video, které chcete dále šířit, máte k tomu spoustu možností. Pod videem klikněte na tlačítko Sdílet, které vám otevře nové možnosti. Sdílení přes URL, poslání mailem a šikovnou funkci Vložit. Ta vám vygeneruje kód, který vypadá třeba takto:

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/WMRAJxYlx_A" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> 


Pokud ho vložíte přímo do zdrojového kódu vaší stránky, tak se ale změní na Youtube přehrávač, přesně jako vidíte tady:

Tento kód se dá upravovat - například změnou nuly na jedničku u frameborder přidáte rámeček, změnou čísel (počet pixelů) u width a height zase zvětšíte nebo zmenšíte video.

Obrázek místo videa? Zjistěte jeho URL

Některá "videa" na Youtube jsou jen statický obrázek plus zvuk. Líbí se vám obrázek? Na stránce s videem zmáčkněte klávesovou zkratku ctrl+u, čímž se dostanete do zdrojového kódu, pak zmáčkněte ctrl+f, abyste se dostali do hledání a tam zadejte og:image, a URL adresa následující po tomto textu je odkaz na onen obrázek.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869569 přečteno

Doporučujeme

Nahoru