TOP 20: Nejlepší hry pro mobil a tablet roku 2023

Herní zábava na chytrých telefonech se od svých počátků posunula obrovskými kroky vpřed. Dnes proto máme k dispozici stovky skvělých titulů, které se kvalitou zpracování často rovnají PC nebo konzolovým hrám. Vždyť jako by ne, když stále více vývojářů přichází s mobilními porty oblíbených klasik.

Rok co rok tak přibývají desítky výborných her na mobily a tablety, které si udržují stálou hráčskou základnu a díky aktualizacím přinášejí hráčům stále nový obsah. Prémiový AAA vizuál, podpora gamepadů, poutavé příběhy či skvělá atmosféra – to vše najdeme také na Androidech a iOS zařízeních. A ještě daleko víc.

Jednoduše už neexistuje žánr, který by na mobilním zařízení neprorazil. A i když se stále najde mnoho hráčů, kteří nepovažují mobilní hry za ten pravý „gaming“, směr, jakým se vývojáři ubírají i na těchto platformách je dán jasně. Příkladem ať nám jsou MOBA hry, které si díky technologickým vymoženostem můžeme užít i na chytrém telefonu, například díky spojení gamepad – mobil.

Náš seznam je ale mnohem pestřejší a žánrově bohatý, než abychom se upínali jen na mobilní porty počítačových her. Vybrali jsme pro vás 20 nejlepších her pro mobily a tablety, originálních a specifických, nových i starších, které jsou prostě daleko před konkurencí a hráči se je nemohou nabažit.

Alien: Isolation - Pravá hororová atmosféra

A začneme hned jedním z nejlepších survival hororů posledních let. Alien: Isolation nejdříve děsila hráče na počítačích, aby hrůzu aktuálně vnesla i na mobilní telefony. Vetřelci se ve hře tentokrát nepostaví ikonická Ellen Ripley, ale její malá dcerka Amanda, která bude ve vesmíru úplně sama a beze zbraní. Pocity úzkosti a bezradnosti přežijete i na menších obrazovkách než na velkých monitorech a nemůže chybět ani podpora připojení gamepadu či klávesnice s myší pro ten nejlepší možný zážitek. Mobilní verze Alien: Isolation nabízí všech 7 DLC z PC verze, takže po zakoupení hry nezůstane nikdo ochuzený o žádný obsah.

Angry Birds 2 - Legenda je zpět

Legenda od Rovio Entertainment je zpět a lepší, než kdykoli předtím. Rozzlobené ptáčky se vracejí v mobilní hře Angry Birds 2, aby poničila všechna selata ve stovkách levelů. Nádherná grafika, plynulost hry, podrobný tutoriál při všem novém a vyladěné ovládání – to vše činí z Angry Birds 2 přístupnou logickou hru na každý den, které se nebudete umět zbavit. A vůbec, proč by to někdo dělal?

Total War: MEDIEVAL 2 - Ikonická strategie pro Android a iOS

Milovníci strategických her by měli zbystřit pozornost, protože na mobily přišla jedna z nejkonečných sérií. Total War se hráčům připomíná s ikonickým titulem Medieval 2, aby nastolila středověk na Android i iOS zařízeních. Opět jde o výjimečný mobilní port PC hry, který nabízí vše tak, jak to známe.

Real-time tahová strategie vám umožňuje dobýt nejen Evropu, nabízí široké možnosti vládnutí a nechybí ani bitvy v reálném čase. Církev, nájemné vraždy, spojenectví a zrady, pokrok v technologiích a zasazení světa do historických událostí. Total War: Medieval II je přesně takový, jaký si ho pamatujeme. Nyní si jej navíc můžeme užít kdekoli na cestách.

Among Us - Zábava ve vesmíru

Sociální experiment ve vesmíru, kde se hráči střídají v rolích nevinných členů posádky a podvodníků. Among Us pobláznil hráče svou přístupností, zábavností a znovuhratelností a jednoduchým principem. Lhání přátel je zábava, minimálně v herním světě Among Us - nevinní hráči plní úkoly na vesmírné stanici, zatímco podvodníci jen zapírají, lžou a sabotují jejich práci.

Navíc s cílem zabít spoluhráče tak, aby je nikdo neviděl a zůstali naživu jako poslední. Jakmile se někde objeví mrtvolka, všichni hráči se shromáždí a hlasují, koho vyhodí do vesmíru. Pro mnohé hra roku 2020 s takovým úspěchem, že si dokonce Epic Games vypůjčili mód Impostors a zařadili ho do své vlajkové lodi Fortnite. Among Us je pro Android a iOS zařízení zcela zdarma!

Ronin: The Last Samurai - Japonský kultúrní crossover

Samuraj bez pána, Ronin, se opět jednou postaví svému osudu ve hře Ronin: The Last Samurai. Legendární bojovníci z Japonska se představí v nádherné animě grafice, aby si hráči užili desítky zbraní a skvělé souboje například se zombíky, bossy nebo gladiátory. Fanoušci crossover her si přijdou na své na Androidech i iOS zařízeních.

Mortal Kombat: A Fighting Game - Nejikoničtější bojová hra

Kdo by neznal legendární bojovou sérii Mortal Kombat? Jen málo je takových smrtelníků v řadách hráčů. Po finančním úspěchu nedávného filmu od Warner Bros. přichází také mobilní hra Mortal Kombat: A Fighting Game v novém grafickém provedení as novým obsahem bojovníků či map.

Kultovní postavy jako Scorpion, Raiden či Sub-Zero hráčům naženou nostalgickou husinu, navíc v nádhenrém vizuálu a s vyladěným ovládáním. 3v3 souboje, speciální útoky pro každou postavu, synergie a dohromady 130 postav z Mortal Kombat světa jsou důvody, proč má titul stálou hráčskou základnu iv online bojích.

Rocket League Sideswipe - Fotbal na čtyřech kolech

Když studio Psyonix přišlo v roce 2015 s konceptem Rocket League, přineslo hráčům do té doby neviděný zážitek. Fotbal hraný z kabiny sportovních aut si okamžitě získal stálou hráčskou základnu díky své zábavnosti, jednoduchosti a návykovosti. Je úplně jedno, jaký skill hráč má, Rocket League Sideswipe zabaví veterány i úplné nováčky. Několikaminutové zápasy, rankedy, střídání soutěžních sezón a stále nový obsah ve skvělém grafickém provedení. Co víc si od originální mobilní hry přát?

Lord of the Rings: Rise to War - Ovládněte Středozem se známými postavami

Když se řekne fantasy, tak se většině vybaví J.R.R. Tolkien a jeho Pán prstenů. Třeba říci, že právem. Filmová trilogie zpracovala knižní předlohy tak, že udala trend žánru a dosud se nikomu nepodařilo překonat její velkolepost. Lord of the Rings: Rise to War tak přináší Středozem na chytré telefony a tablety ve strategickém provedení, kde nechybí oblíbené postavy, kultovní místa a nejznámější bitvy druhého věku. Nejen pro fanoušky Tolkienova díla povinnost. Rise to War si užijí všichni milovníci taktických strategií pro její komplexnost, epičnost a znovuhratelnost.

UFC Mobile 2 - Propracované souboje v ringu

UFC Mobile 2 vám přinese realistický zážitek ze soubojů v kleci, když zrovna nebude probíhat žádný zápas. Autentické brutální souboje v prémiovém AAA titulu tak, jak si to představujeme – Známý fightery, váhové kategorie, eventy i RPG prvky, kdy si můžete svého bojovníka mírně vylepšovat. Bojovníci mají specifické pohyby, které vyniknou v nádherné grafice a užijete si je ve vyladěném ovládání. Lepší bojovou hru z prostředí UFC zápasníků na mobilech nenajdete!

Hitman Sniper: The Shadows - Zabíjejte z temnoty

Kdo by neznal vynikající sérii Hitman o námojném zabijákovi? Nostalgická legenda ale pořád ne a ne umřít, a po PC hrách přicházejí na řadu i ty mobilní. Hitman Sniper: The Shadows hráče opět zavede do nelítostného světa vražd na objednávku s obrovským množstvím způsobů, jak zabít. Kromě sólo hry je možné si vyzkoušet i PvP režim proti jiným hráčům. Právě ten je skvělým doplňkem, který někdy až převyšuje samostatou kampaň. Za hrou stojí známé studio Square Enix.

Crossout - Mad Max se dočkal svého pokračování

Svět Mad Maxe na chytrém telefonu a tabletu? Přesně takový pocit budete mít ze hry Crossout, původně PC titulu, který ale obdržel výborný mobilní port. Graficky podmanivá MMO hra, kde si hráči postaví vlastní vůz a pustí se do boje proti soupeřům nabízí široké spektrum map, nekonečné možnosti při tvorbě automobilů a stovky účinných i zábavných zbraní pro ničení protivníků. Jednoduše oktanové gladiátorské souboje na otevřeném prostranství.

Crash Bandicoot: On The Run! - Dynamická postřehovka s oblíbenou liškou

Crash Bandicoot: On the Run! je splněným snem konzolových hráčů, kteří si svou oblíbenou šibalskou lišku mohou vzít kamkoli s sebou. Akční zábava s Cortexem, Dingodilem nebo Nitrusem Briem se opět přesune na známé lokality Lost City či Temple Ruins. Běh, uhýbání se překážkám, skákání, sbírání jablíček či odpálkování nepřátel - všichni to milovali a mohou znovu! Jako bonus přichází také Crashova parťačka Coco Bandicoot a je to výživná adrenalinová jízda. Potěší také asynchronní multiplayer na sdílené, rozdělené obrazovce na jednom zařízení.

Minecraft - Kostky, kostky, kostky...

Kdo by neznal Minecraft, že? I po letech od svého vydání je hra stejně živá jako v začátcích a nabízí hráčům neomezené možnosti, jak si vybudovat vlastní obrovské stavby, procházet otevřenou krajinou a bojovat proti mobům či bossům. Single i multiplayer, realizace představ na obrovském pískovišti a skvělá hratelnost – to je Minecraft v mobilní edici Pocket Mobile.

League Of Legends – Wild Rift - Nejhranější MOBA všech dob

Nejhranější MOBA (multiplayer online battle arena) League of Legends od studia Riot Games je také na mobilech! Přesně tak, za své oblíbené Šampiony si mohou hráči zahrát kdekoli a kdykoli. Menší změny sice s mobilním portem přišly, zejména pokud jde o ovládání (pochopitelně), ale hratelnost zůstala prakticky nezměněna. 5v5 souboje na malé mapě, skvělá grafika a různé herní módy jsou to, proč lidé League of Legends: Wild Rift na mobilech a tabletech hrají.

Tropico - Staňte se diktátorem

Stát se diktátorem je velmi jednoduché, tedy alespoň ve hře Tropico. Po výborné sérii PC her přichází titul i na mobily, abyste si v neohrožené pozici mohli připnout na uniformu medaile, zapálit si doutník a vystavět malou zem v Karibiku úplně od základů. A její osud? Nestrachujte se. Je to ve vašich rukou a jen vy rozhodnete, jestli se budou mít vaši poddaní špatně nebo velmi špatně. Feral Interactive nabízí mobilní port hry Tropico pro Android a iOS zařízení za velmi solidní cenu.

Sky: Children of the Light - Podmanivý vizuál a příběh

Fanoušci adventur ocení vynikající mobilní titul Sky: Children of the Light, který nejen nádherně vypadá, ale nabízí také úžasný příběh. Království postupně upadlo do záhuby a je jen na hráčích, aby postupně vlili do světa a životů lidí světlo. Kromě singleplayeru nechybí multiplayer, tak úžasný hudební doprovod, který hře dodá ještě výraznější pohádkovou atmosféru.

Call of Duty: Mobile - Moderní válka na mobilech

Herní série Call of Duty aktuálně neprožívá nejlepší období na PC a konzolích, ale ve světě mobilních her exceluje. Až na výjimku CoD: Warzone je tato akční franšíza na pokraji velkých změn (doufejme) a radost jim může dělat alespoň Call of Duty: Mobile. Kromě tradičních módů totiž disponuje také battle royale, který se těší mimořádné oblibě. Povedená hratelnost, skvělá grafika, realistické zvuky, voice chat i zombie mód jsou neodmyslitelnou součástí mobilní verze Call of Duty.

Civilization 6 - Skvělá zábava pro stratégy

Legendární tahová strategická série Civilization už je nějaký ten pátek k dispizici i na mobilních zařízeních. Konkrétně Civilization 6 nabízí veškerý obsah, který hráči milují z PC verzí včetně obou datadisků Rise and Fall a Gathering Storm. Pro fanoušky tahových strategií je to povinná jízda, kterou si s sebou mohou vzít kamkoli.

Fortnite: Battle Royale - Nejlepší battle royale pro všechny

Ve výběru top mobilních her pro Android a iPhone zařízení určitě nesmí chybět nejoblíbenější battle royale titul Fortnite. Je zcela zdarma, nabízí skvělou hratelnost jak na PC a konzolích a vývojáři z Epic Games hru pravidelně rozšiřují o nový obsah. Podporováno je hraní přes gamepad, ale pro hráče, kteří mají rádi výzvy, je k dispozici také upravené ovládání na dotykové obrazovce.

GRID Autosport - Realistický zážitek ze závodních aut

Fanouškům závodních aut asi není třeba herní sérii GRID představovat. Původně počítačová a konzolová hra nedávno zavítala také na mobilní telefony a tablety a daří se jí výborně. GRID Autosport má nádherné grafické zpracování, intuitivní ovládání a za menší poplatek hráči získají jednu z nejlepších auto-moto sérií současnosti i do svého chytrého telefonu.

Podobně jako u Alien: Isolation, i tentokrát je hra vybavena všemi rozšířeními, ve kterých nechybí realistické ovládání, známé tratě a nejlepší auta, jakož i skvělý systém poškození automobilu. Protože bez toho by se rally hra prostě neobešla.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 13 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru