Akční Quake Champions spouští closed betu

Od dob největší slávy hry Quake 3 Arena tato značka pomalu skomírá. Stále je v hráčském povědomí, nejrůznější zástupci Quake série mají své místo v esports světě, případně na LAN party, ale zdaleka nejde o nic převratného. To může změnit titul Quake Champions, který cílí na skalní fanoušky, esport a zanedlouho se představí v rámci closed bety. Pokud nechcete o možnost zdarma si Quake Champions vyzkoušet přijít, rozhodně čtěte dál.

Představení Quake Champions

Na začátek je dobré si odpovědět na jednu základní otázku – je Quake Champions moba hra? Odpovědí je jasné ne, které do světa vyslal ten nejpovolanější a to Tim Willits, studio director z id Software. Bude tedy Quake Champions vyšperkovanou Quake 3 Arena? Překvapivě ani zde není možné použít jasné ano. Pojďme se tedy na rozdíly podívat zblízka.

Základem celé hry zůstává drsná akce, rychlý pohyb a mistrovství v manévrování a míření. To vše zůstává. Hráči se tak mohou těšit na klasický rocket jump, ovlivnění směru letu apod. Nebudou chybět ani ikonické zbraně jako raketomet, railgun a další. I některé z map pohladí po nostalgických duších milovníků Quake 3 Arena. V čem tedy spočívá změna? V postavách. V Quake Champions totiž výběr postavy bude mít dopad na styl hry. Nepůjde tak pouze o hlášky, skin a mírně odlišný styl pohybu. Každá z postav bude mít své schopnosti, výhody a pochopitelně i nevýhody.

Hrdinové Quake Champions

  • Nyx – umí se přesunout do jiné dimenze a uniknout zranění. Návratem dokáže zabít – telefrag.
  • Scalebearer – bez detailů (15.3.2017)
  • Anarki – informace chybí, ale legendární skateboard bude mít stále u sebe (29.3.2017).
  • Clutch – mechanický zabiják (12.4.2017)
  • Galena – prokletý paladin (19.4.2017)
  • Ranger – vesmírný mariňák (3.5.2017)
  • Visor – akční Frankenstein (10.5.2017)
  • Sorlag – nebezpečný ještěr (24.5.2017)
  • Překvapení – coming soon

Věřím, že spoustu detailů a informací se hráči i fanoušci dozvědí po skončení PAX East, který se koná o víkendu 10. – 12. března 2017. Data u každé z postav pak s největší pravděpodobností značí termín, ve kterém bude postava s podrobnostmi kompletně odhalena. Čekat pak můžeme i samostatné (dost možná příběhové) video. Ostrá verze hry tak rozhodně nespatří světlo světa do konce května 2017.

Quake Champions motorová pila

Zahrajte si Quake Champions zdarma

Pokud máte o hru zájem, určitě se přihlaste do Closed Bety a to zadáním vašeho emailu do jednoduchého formuláře.

Quake Champions closed beta

Přesné datum closed bety stále nevíme a ani id Software, ani Bethesda se taktéž nijak specificky nevyjádřila. Její spuštění by ale nemělo přesáhnout dobu několika týdnů od tohoto oznámení.

Anarki a jeho skateboard

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru