Aplikace a hry pro MS v hokeji 2015

Sportu, to už dávno není jen zápolení sportovců, ale také doprovodné akce, zejména reklamního charakteru. Není tedy pochyb, že v době extrémní oblíbenosti smartphonů a tabletů začíná hokej pronikat právě na ně. A nejde přitom jenom o hokejové hry, ale hlavně o zpravodajství a bleskově aktualizované výsledky (včetně live výpisů), pro jejichž sledování jsou právě mobily naprosto perfektní. A dnešní článek bude jen a pouze o hokejových apkách a hrách pro mobily. Doufáme, že si ho užijete stejně jako samotné mistrovství. Češi!!!

Aplikace

Začneme tím asi nejdůležitějším, aplikacemi. Ty vás udrží v obraze i tehdy, kdy to máte k televizi daleko, navíc nebudete muset procházet různé weby kvůli souhrnům výsledků.

2015 IIHF

Oficiální aplikace mistrovství světa, která se tentokrát opravdu povedla. Můžete sledovat výsledky, dostávat upozornění po gólech, studovat real-time statistiky a dokonce i fandit svému vlastnímu týmu, ať už přímo v aplikaci, nebo prostřednictvím propojení s Twitterem. Navzdory screenshotům je aplikace dostupná i v češtině a dalších hokejových jazycích.

MS v ledním hokeji 2015

Trochu jiný formát než IIHF aplikace má tato neoficiální apka, která se hodně zaměřuje na dění na šampionátu očima sociálních sítí jako je Youtube nebo Instagram. O statistiky a výsledky ale ochuzeni nebudete.

MS v hokeji 2015

Třetí velmi podobná aplikace, tentokrát v minimalističtějším stylu. Kromě informací o teamech a třeba i historii světových šampionátů se můžete těšit na živé výpisy z probíhajících utkání. Více než základní přehled však od této jednodušší aplikace nečekejte.

Hry

Udělat pořádnou hokejovou hru a ještě k tomu na mobily, to není nic snadného. Naštěstí to vědí i vývojáři a tak si neberou tak velké sousto. Drží se spíše při zemi, což dokazují i následující tři tituly, které byste si s reálným hokejem nespletli ani omylem, ať už za to mohou králíci nebo obří hlavy.

Bob a Bobek: Lední hokej

Snad až trochu primitivní hra s Bobem a Bobkem, kteří jako hokejisté v národních dresech hrají proti soupeřům, kteří jsou taktéž ušouny z oblíbeného českého večerníčku. Ve hře si prožijete celý šampionát za zvolený tým a za úspěchy získáváte mrkve, za které si kupujete třeba další dresy, tedy národní týmy, protože ne za všechny můžete rovnou hrát.

Mini Hockey Stars

Asi nejpovedenější hra s hokejovou tematickou v dnešním výběru. Je to vlastně logická tahovka, kde hráčům určujete pouze sílu a směr pohybu – cílem je trefit puk a dotlačit ho různými odrazy až do soupeřovy brány. Díky jednoduchému ale dostatečně zábavnému hernímu systému a hlavně online/offline multiplayeru si vás hra rozhodně získá, tedy nemáte-li k podobným hrám vyloženě averzi.

Puppet Hokej: mistrovství 2015

Tato hra už tu je s námi déle, ale tvůrci ji updatovali i pro MS 2015. Čeští tvůrci z NOX Games se proslavili velmi podobnou hrou, ovšem s fotbalovými hlavami v hlavní roli. Jde vlastně o souboje na 2D poli, jeden na jednoho a poskakováním a strefováním puku hokejkou se snažíte dostat puk do soupeřovy brány. Jakkoliv to možná vypadá primitivně, díky různým bonusům má hra dostatečně bohatou hratelnost, aby vás přinejmenším na pár hodin zabavila.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru