ArcheAge: Nejoblíbenější buildy a povolání

ArcheAge čeká zářná budoucnost, u které nechceme chybět, i když jsme v našem preview ke hře neměli zrovna málo výhrad. Bez ohledu na chyby a nedokonalosti jde totiž o přelomový titul, mimo jiné i díky zajímavému pojetí postav, respektive jejich povolání. To lze složit ze tří oborů schopností z 10 nabízených, to znamená, že variant je…pěkných 120. Tomu se říká svoboda, obzvlášť když je jen na vás, jaké skilly si z nabízených oborů vyberete. Jenže i u ArcheAge narazíte na problém účelnosti, kdy za některé kombinace hrát by se rovnalo sebetrýznění. Proto se velmi rychle rozšířily buildy, nebo chcete-li povolání, které jsou složeny tak, aby fungovaly, ať už v PvE, nebo PvP. Základem dobrých buildů je, že fungují dobře dohromady, dobře se doplňují a nabízejí zajímavá komba. Šestnáct nejužitečnějších dle 2p.com si dnes představíme.

ArcheAge vychází 16. září 2014

Základní rozdělení skillů

V ArcheAge existuje 10 oborů skillů, z nichž 6 je primárních a 4 jsou podpůrné. Oněch 6 hlavních můžeme jednoduše prohlásit za klasická povolání z jiných RPG. Máme tu Battlerage (Bojovník), Sorcery (Kouzelník), Archery (Lučištník), Vitalism (Léčitel), Occultism (Warlock) a Shadowplay (Vrah).

Z těchto povolání si většinou vyberete 2, protože díky nim získáte širokou paletu různých schopností, kterými budete přímo způsobovat damage nepřátelům (nebo budete léčit v případě Vitalismu). Někdy ovšem dojde i na to, že místo dvou hlavních skillsetů zvolíte jeden, což je případ například tanka, který si zvolí dvé podpůrné classy, aby toho víc vydržel (jeho ofenzivní schopnosti samozřejmě klesnou). Existuje ovšem i třetí extrém a tím jsou povolání složená ze 3 primárních skillsetů, která poskytují obrovské možnosti.

Ještě pro úplnost zmíníme 4 podpůrné skillsety, tedy Defense (aktivní a pasivní obranné skilly), Auramancy (podpůrná disciplína zaměřená proti magickým útokům a s mocnou schopností teleportace), Witchcraft (crowd control disciplína plná zákeřných útoků) a Songcraft (bard - klasické buffy na hráče i jeho okolí skrze hudbu).

Buildy

Jak už jsme řekli, buildů je k dispozici 120 a každý se ve výsledku skládá ze 3 z 10 skillsetů. Ani na poslední úrovní (zatím 50, ale v Koreji už 55) však nelze mít všechny skilly naráz aktivní. My si dnes představíme více než 15 buildů, které hráči preferují pro vhodnou kombinaci skillsetů, které se doplňují. Většina buildů je vytvořena tak, aby plnila konkrétní roli, kterou známe snad ze všech onlinovek a ostatně i některých single RPG. Najdeme tu tanky, DPS, crowd-control, healery, specialisty na velké bitvy, podpůrné postavy pro tým a podobně. Pojďme na to.

Blighter

Skillsety: Battlerage-Shadoplay-Defense

V překladu darebák, ve skutečnosti však hlavně zákeřný bojovník s podporou Defense. Má kvalitní útok a skvělou obranu, jeho jedinou velkou slabinou jsou mágové, kteří ho díky jeho menší pohyblivosti rozmačkají, než se k nim dostane.

Shadowblade

Skillsety: Battlerage-Shadowplay-Witchcraft

V překladu něco jako stínová čepel. Zařazením Witchcraftu na místo Defense se postava stává pohyblivější a ještě více smrtící a to i proti mágům. Nevýhodou je mnohem slabší obrana, takže přežití ve větších bitkách už zdaleka není tak snadné.

Darkrunner

Skillsety: Battlerage-Shadowplay-Auramancy

Temný běžec? Divný název, ale dobře vystihuje podstatu Darkrunnera, který je s Auramancy ještě rychlejší než Shadowblade a po bojišti se pohybuje s přehledem díky crowd-control skillům. Nedává však tak velká zranění jako Shadowblade.

Trickster

Skillsety: Archery-Shadowplay-Witchraft

Podvodník, nebo šprýmař, jak se vám zlíbí. Jde vlastně o Shadowblade s tím rozdílem, že díky Archery není bojovníkem na blízko, ale na dálku. Velká komba, silná zranění, obstojný crowd-control. Atraktivní kombinace pro milovníky luků.

Shadehunter

Skillsety: Archery-Shadowplay-Occultism

Stínový lovec, aneb první build složený z 3 primárních skillsetů. Temná magie, zákeřné útoky a lukostřelba? To si dokážeme představit, že funguje obstojně, ovšem proti Tricksterovi se mu nedaří dávat tak velká zranění. Na druhou stranu je díky zvolené kombinaci silný i proti fyzickým tankům, kterým Occultism dokáže pořádně znepříjemnit život.

Primeval

Skillsety: Archery-Shadowplay-Auramancy

Další střelecký build, který se díky Auramancy skvěle zvládá pohybovat po bojišti. Základní je zvolit takové skilly v této podpůrné třídě, abyste byli odolní proti crowd-control schopnostem a dokázali si udržet nepřátele od těla, zatímco je zasypáváte šípy.

Stone Arrow

Skillsety: Archery-Shadowplay-Defense

Kamenný lučištník. Archery a Shadowplay opět zajišťují kvalitní střelbu, zatímco Defense zvyšuje obranu. Nechtějte ale potkat mágy…

Skullknight

Skillsety: Defense-Auramancy-Occultism

Velmi mocný tank, který využívá dvou podpůrných skillsetů pro maximalizaci ochrany. Dokáže skvěle ovládat i sabotovat nepřítele a vydrží toho hodně. Hodí se hlavně do týmů, ať už v PvE, nebo PvP.

Abolisher

Skillsety: Defense-Auramancy-Battlerage

To samé jako výše, ovšem zaměřeno spíše na boj z očí do očí (Battlerage), skvělý tank, tak jak si ho asi většina z nás představuje.

Paladin

Skillsety: Defense-Battlerage-Vitalism

Defense a Vitalism z vás dělají nejen obstojné tanky, ale také platné členy skupin, ve kterých mohou léčit a podporovat ostatní. Battlerage dodává schopnost něco plácnout po hlavě, i když to není hlavním smyslem existence Paladina.

Spellsinger

Skillsety: Sorcery-Shadowplay-Songcraft

A máme tu první build založený na klasickém kouzlení. S podporou Shadowplay a Songcraft jde o poměrně silné povolání vhodné k útočnému použití (z dostatečné vzdálenosti).

Daggerspell

Skillsety: Sorcery-Shadowplay-Witchcraft

Protiváhou oblíbeného buildu Shadowblade je pro magií posedlé hráče právě Daggerspell, který je zaměřený na udělování velkého zranění pomocí silných komb.

Reaper

Skillsety: Sorcery-Shadowplay-Occultism

Další ze vzácných buildů se třemi primárními skillsety. Díky zapojení Occultismu se magické útočné možnosti dále zvyšují, ovšem od postavy nečekejte žádný velký crowd-control. Pokud ale udeříte první, nepřítel bude mít vážné potíže.

Templar

Skillsety: Vitalism-Auramancy-Defense

Když se vám zdá, že Paladin není dostatečně odolný a nápomocný, můžete vyměnit Battlerage za Auramancy a získáte Templáře. Jde o tank se schopnostmi pro podporu party a taky jde o toho týpka, který na konci bitvy bude stát uprostřed pole, zatímco všichni ostatní kolem něj budou mrtví.

Heirophant

Skillsety: Vitalism-Auramancy-Witchcraft

Absolutně support-class pro svou partu. Healer, který ale zároveň dokáže poskytnout i zajímavé bonusy, zatímco nepřátele náležitě znevýhodní. Build je naprosto nevhodný k sólovému hraní.

Necromancer

Skillsety: Vitalism-Witchcraft-Occultism

Život, magie a smrt, tohle když spojíme, dokážeme si představit nekromanta, ovšem v našem případě nepůjde o mága, který bude zvedat mrtvé z hrobů, ale o komplexního kouzelníka, který si libuje hlavně v menších bitvách, které dokáže pohodlně kontrolovat svým crowd-control a útočnými skilly.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru