Bude FIFA 23 multiplatformní s podporou crossplayu?

Vydání nové části nejhranější sportovní hry FIFA se už nezadržitelně blíží a objevují se také první náznaky novinek. Bude FIFA 23 podporovat crossplay? Podle mnoha prognóz ano, takže si proti sobě budou moci zakopat hráči na PC i konzolích.

Společnost EA dlouho váhala, zda propojí tyto platformy mezi sebou, aby zbytečně nedělila hráče jen na základě preferencí a s experimentováním začala již loni. Právě FIFA 22 přinesla už v květnu loňského roku první testování crossplay hraní, čímž se snažila spojit hráče na konzolích s těmi na počítačích.

Prozatím sice nemáme žádné oficiálně potvrzené stanovisko, ale indicie z loňského roku naznačují, že bychom crossplay mohli poprvé naostro vyzkoušet už v letošním ročníku. S crossplayem to ale nekončí, jelikož se objevily fámy o sdíleném obchodu mezi platformami, který hráči využívají při nejoblíbenějším módu FUT – FIFA Ultimate Team.

Které módy ve FIFA 23 dostanou podporu crossplay?

Při testování v předchozím ročníku FIFA 22 mělo pár jedinců možnost vyzkoušet si multiplatformní hraní v Online Sezóně a Online Přátelských zápasech. Pokud se letos dočkáme crossplayu, bude se to týkat i ostatních módů jako Ultimate Team, FIFA offering, Weekend League nebo Pro Clubs?

Podle Toma Hendersona, známého leakera, přinese FIFA 23 crossplay na všech módech a to jak pro PlayStation a Xbox konzole, tak i PC. Pokud se tak stane, bude to znamenat i vylepšení FIFA 23 pro nejnovější generaci konzolí. S tím by se výrazně zkrátila čekací doba na zápasy hráčům, kteří si stihli zakoupit nové PlayStation 5 či Xbox Series X/S, na kterých je stále výrazně nižší hráčská základna, než na starších konzolích.

Dojde k propojení PC hráčů s těmi na PlayStation 5 a Xbox Series X/S?

Zatím poslední verze hry FIFA 22 nabízí crossplay pro hráče na konzolích PS4, Xbox One a počítačích. Stejná logika platí i pro hráče FIFA 22 na PlayStation 5, Xbox Series X/S a Google Stadia. Už jen pár měsíců nás dělí od vydání FIFA 23, ale prozatím nelze předpovědět, zda budou PC verze hry stejné, jako ty pro next-gen konzole.

FIFA 23 a sdílený transfer market/obchod. Bude konečně realitou?

I když jde o zdánlivě podobné možnosti, společný obchod pro všechny platformy je o něco méně reálný, a to z jednoho velmi podstatného důvodu. Každá platforma má svůj vlastní obchod/transfer market se zcela odlišnými cenami karet hráčů, což by museli vývojáři z EA vyřešit. A jelikož víme, jaká je politika společnosti "vytřískat" z hráčů i poslední centy, byli bychom velmi překvapeni, kdyby ceny snížily pro všechny.

Pro hráče nebude novinkou, že již od verze FIFA 21 je obchod sdílen jako cross-gen, a tedy pro PlayStation 5 spolu s PlayStation 4 apod. A má to své opodstatnění. Nedostatek čipů na trhu způsobil nedostatek konzolí nové generace PS5 i Xbox Series X/S, což má za následek stále malou hráčskou základnu na těchto konzolích.

Proto bylo spojení obchodů pro PS4 a PS5, jakož i pro Xbox zařízení, správným a nezbytným krokem, jak si hráče udržet. Odpověď na to, zda bude obchod ve FIFA 23 rozdělen podle platforem, tak zatím nemáme.

Byl by to ale velký krok vpřed, stejně jako crossplay podpora napříč konzolami. Říká se i o prvním ročníku série FIFA, který by byl zdarma dostupný pro všechny hráče s tím, že by každý rok přicházely velké aktualizace. Opět ale jde o nepotvrzené informace, a na oficiální vyjádření si budeme muset ještě pár týdnů počkat.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227454 přečteno

Doporučujeme

Nahoru