CCleaner přináší užitečnou aktualizaci. Nabídne zlepšení výkonu PC

Program CCleaner pro optimalizaci počítače je dlouholetou stálicí pro uživatele, kteří se rádi starají o svůj PC. Původně software od společnosti Piriform již od roku 2017 patří pod Avast, a ten se o něj poctivě stará. Nejnovější vydali již šestou verzi aplikace a aktualizace to je opravdu velká.

Nová funkce dostala od Avastu název Performance Optimizer, a bude se tedy starat o optimalizování výkonu. Tato patentovaná technologie je součástí placené verze CCleaneru, takže pokud používáte bezplatný program, změny se vás nedotknou.

V principu funguje tak, že brání programům, které uživatel aktuálně nevyužívá, ve využívání systémových prostředků. Oficiální stanovisko k nové technologii zní: "Počítače používají aplikace spouštěné při startu operačního systému, procesy a služby neviditelně běžící na pozadí, které zpomalují chod počítače. Optimalizace výkonu tyto aplikace inteligentně uspává, aby přerozdělila systémové prostředky na aktuální úkoly a poté je okamžitě probudí, jakmile jsou zapotřebí."

Podle samotné firmy tato funkce zlepšuje výkon starších počítačů z roku 2015 průměrně o 34 %, ale využití najde i u novějších PC. Tak například u nového notebooku z roku 2021 prodlužuje výdrž baterie až o 30%, a to již není zanedbatelné číslo. Zejména pro pracující na cestách. Kromě toho funkce zkracuje i samotnou dobu spouštění zařízení.

Aktualizace programu CCleaner se dotkla i rozšíření podporovaných programů v rámci služby aktualizace softwaru nainstalovaného v počítači. Mezi 50 nových podporovaných softwarů přibyl například Adobe Reader, KMPlayer nebo WinZip. Ještě během letošního roku přijde velký Software Update, který přinese podporu dalších 200 aplikací.

CCleaner je stále jedním z nejpoužívanějších programů pro optimalizaci systému. Vděčí tomu nejen pro svou dlouhověkost, ale také pro pravidelné aktualizace, které posouvají aplikaci správným a moderním směrem.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru