Chytré hodinky přicházejí, na co se můžete těšit?

Chytré telefony už nám nestačí. Chceme větší displeje, takže si pořizujeme tablety, ale teď přichází druhý extrém, nositelné chytré příslušenství k mobilním telefonům, nejčastěji v podobě hodinek. Právě na ty se dnes podíváme blíže – co nabízí Samsung, Apple a další přední výrobci?

Samsung

Samsung je na poli chytrých hodinek zdaleka nejaktivnější. Má už druhou řadu svých chytrých hodinek a k tomu spoustu dalších typů, třeba Samsung GALAXY Gear Fit, které jsou ideální pro aktivní uživatele. Těm nabízejí třeba měřič srdečního tepu, nebo odolnost proti prachu a vodě IP67.

My se však podíváme hlavně na Samsung GALAXY Gear 2, což jsou hodinky připravené na komunikaci s telefony Samsung. Samotné hodinky běží na systému Tizen od Samsungu a disponují dvoujádrovým procesorem a spoustou šikovných funkcí, ať už jde o notifikace, pomocníky pro cvičení, nebo o aplikace jako je Evernote, Feedly, PayPal, Runastic atd. Jak vypadají, se můžete podívat níže.

Typ: Samsung GALAXY Gear 2

Cena: cca 5 500 Kč

Apple

Jestliže je Samsung nejaktivnější, tak Apple ukazuje, že i totální neaktivita může přinést velkou publicitu. O chytrých hodinkách iWatch se hodně mluví, hodně se kreslí různé koncepty, ale představeny zatím nebyly. Odborná veřejnost však nepochybuje, že vznikají, prý dokonce i ve variantách pro obě pohlaví.

Typ: Apple iWatch

Cena: Neznámá

Sony

Sony už svoje chytré hodinky prodává, navíc velmi levně. Navíc jsou kompatibilní i s mobilními telefony jiných výrobců, což se třeba o Samsungu říct nedá. Pokud tedy nechcete čekat na univerzální chytré hodinky, nebo ty od výrobce vašeho telefonu, doporučujeme se na Sony alespoň blíže podívat. Designově jde o klasický čtverec, stejně jako u Samsungu. Hodinky zvládají notifikace, přijetí hovoru, párování přes NFC, Bluetooth a poradí si v omezené míře i s vodou a prachem (IP57).

Typ: Sony SmartWatch 2

Cena: cca 3 000 Kč

Motorola

A dostáváme se k modelce mezi chytrými hodinkami. Moto 360 jsou kulaté, přesto disponují barevným displejem. Na obrázcích to vypadá naprosto úžasně a jde o první chytré hodinky, které doprovázel onen potřebný wow efekt. Co se týče možností samotných hodinek, moc toho o nich nevíme. Nemají foťák, nemají dobíjecí konektor, budou voděodolné a kompatibilní s Androidem ve verzi 4.3 a novějším. Neznáme ani cenu, ale hodinky Moto 360 by měly startovat už letos v létě, takže nebudeme muset čekat dlouho.

Typ: Motorola Moto 360

Cena: cca 7 000 Kč

Omate TrueSmart

Copak se asi skrývá pod tímto neznámým názvem neznámé značky? Skutečné chytré hodinky, tedy ne pouze příslušenství k telefonu, ale telefon sám, do kterého hodíte simku, paměťovku a voláte, posíláte smsky, brouzdáte na internetu, fotíte, posloucháte hudbu… Prostě máte na ruce plnohodnotný mobil s velmi malým displejem, na kterém se samozřejmě smsky nepíšou zrovna komfortně. Velikostně je přitom tenhle povedený experiment na úrovni ostatních „hloupějších“ chytrých hodinek.

Typ: Omate TrueSmart

Cena: cca 7 000 Kč

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

437532 přečteno

Minecraft návod

98760 přečteno

Doporučujeme

Nahoru