Chytré hodinky přicházejí, na co se můžete těšit?

Chytré telefony už nám nestačí. Chceme větší displeje, takže si pořizujeme tablety, ale teď přichází druhý extrém, nositelné chytré příslušenství k mobilním telefonům, nejčastěji v podobě hodinek. Právě na ty se dnes podíváme blíže – co nabízí Samsung, Apple a další přední výrobci?

Samsung

Samsung je na poli chytrých hodinek zdaleka nejaktivnější. Má už druhou řadu svých chytrých hodinek a k tomu spoustu dalších typů, třeba Samsung GALAXY Gear Fit, které jsou ideální pro aktivní uživatele. Těm nabízejí třeba měřič srdečního tepu, nebo odolnost proti prachu a vodě IP67.

My se však podíváme hlavně na Samsung GALAXY Gear 2, což jsou hodinky připravené na komunikaci s telefony Samsung. Samotné hodinky běží na systému Tizen od Samsungu a disponují dvoujádrovým procesorem a spoustou šikovných funkcí, ať už jde o notifikace, pomocníky pro cvičení, nebo o aplikace jako je Evernote, Feedly, PayPal, Runastic atd. Jak vypadají, se můžete podívat níže.

Typ: Samsung GALAXY Gear 2

Cena: cca 5 500 Kč

Apple

Jestliže je Samsung nejaktivnější, tak Apple ukazuje, že i totální neaktivita může přinést velkou publicitu. O chytrých hodinkách iWatch se hodně mluví, hodně se kreslí různé koncepty, ale představeny zatím nebyly. Odborná veřejnost však nepochybuje, že vznikají, prý dokonce i ve variantách pro obě pohlaví.

Typ: Apple iWatch

Cena: Neznámá

Sony

Sony už svoje chytré hodinky prodává, navíc velmi levně. Navíc jsou kompatibilní i s mobilními telefony jiných výrobců, což se třeba o Samsungu říct nedá. Pokud tedy nechcete čekat na univerzální chytré hodinky, nebo ty od výrobce vašeho telefonu, doporučujeme se na Sony alespoň blíže podívat. Designově jde o klasický čtverec, stejně jako u Samsungu. Hodinky zvládají notifikace, přijetí hovoru, párování přes NFC, Bluetooth a poradí si v omezené míře i s vodou a prachem (IP57).

Typ: Sony SmartWatch 2

Cena: cca 3 000 Kč

Motorola

A dostáváme se k modelce mezi chytrými hodinkami. Moto 360 jsou kulaté, přesto disponují barevným displejem. Na obrázcích to vypadá naprosto úžasně a jde o první chytré hodinky, které doprovázel onen potřebný wow efekt. Co se týče možností samotných hodinek, moc toho o nich nevíme. Nemají foťák, nemají dobíjecí konektor, budou voděodolné a kompatibilní s Androidem ve verzi 4.3 a novějším. Neznáme ani cenu, ale hodinky Moto 360 by měly startovat už letos v létě, takže nebudeme muset čekat dlouho.

Typ: Motorola Moto 360

Cena: cca 7 000 Kč

Omate TrueSmart

Copak se asi skrývá pod tímto neznámým názvem neznámé značky? Skutečné chytré hodinky, tedy ne pouze příslušenství k telefonu, ale telefon sám, do kterého hodíte simku, paměťovku a voláte, posíláte smsky, brouzdáte na internetu, fotíte, posloucháte hudbu… Prostě máte na ruce plnohodnotný mobil s velmi malým displejem, na kterém se samozřejmě smsky nepíšou zrovna komfortně. Velikostně je přitom tenhle povedený experiment na úrovni ostatních „hloupějších“ chytrých hodinek.

Typ: Omate TrueSmart

Cena: cca 7 000 Kč

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru