Odstranění emailu na Seznamu krok za krokem

Možností, kde si založit emailový účet máme obrovské množství. Ať už jde o nejpoužívanější Gmail, nebo v Česku i na Slovensku oblíbený Seznam.cz. Zejména s druhým jmenovaným poskytovatelem emailových adres mohou nastat komplikace, pokud si chcete emailovou adresu trvale odstranit.

Celý postup smazání emailu na Seznamu je velmi jednoduchý, problémová je jen část, jak se v Nastavení dostat k možnosti odstranění účtu. Ještě předtím, než si ukážeme podrobný návod, je ale dobré vědět, že smazáním účtu na Seznamu přijdete o všechny své emaily, nikdo vám na tuto emailovou adresu nebude moci poslat zprávy a stejně tak ani vy je nebudete moci odesílat.

Existuje mnoho důvodů, proč si chcete email od Seznamu smazat. Chcete začít od začátku, pokud máte náhodou trapné nebo nevhodné jméno, přejete si zbavit se nepříjemného spamu, který se vám tam za léta nahromadil, nebo jednoduše přecházíte k jinému poskytovateli služby. Ať už k tomu máte důvody jakékoli, v přehledném návodu si ukážeme, jak se dostat k možnosti trvalého smazání emailového účtu na Seznamu.

Jak odstranit Seznam email:

  1. Po přihlášení se k vašemu účtu klikněte na váš email v pravém horním rohu.

 

  1. Rozbalí se menu, kde vyberete položku Nastavení.

 

  1. Když jste se dostali do Nastavení, přejděte úplně na spodek, kde najdete možnost „Může se hodit“. Zde klikněte na Změna hesla (nastavení Seznam účtu).

 

  1. V menu vlevo nahoře se zobrazí možnosti, ze kterých vyberte Osobní údaje.

 

  1. Následně se zobrazí karta se Základními osobními údaji a s Ochranou osobních údajů dolů. V ní pak vyberte možnost „Žádost o zrušení účtu a smazání uživatelských dat“.

 

  1. Tato karta se následně rozbalí a pokud to s odstraněním Seznam emailu myslíte vážně, klikněte na „Pokračovat k žádosti“.

 

  1. Dále už stačí jen vybrat obě položky „Chci natrvalo smazat tento účet u Seznamu a veškerá data v něm obsažená“ a „Potvrzuji, že smazanou e-mailovou schránku nebude možné nadále používat nebo ji znovu založit“.

 

Hotovo, email od Seznamu bude do 30 dnů vymazán. Podívejte se také na náš návod, jak si deaktivovat nebo vymazat účet na Facebooku.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 15 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru