Cloudová úložiště rozdávají gigabajty

Už od nástupu cloudových úložišť se nás snaží jejich majitelé nalákat. Zahoďte harddisky a pojďte k nám, nebolí to, jakoby nám šeptali (nebo často spíš křičeli) do uší, a my jim pomalu podléháme. Zdaleka nejlepší nabídky si přitom mohou dovolit velcí hráči jako je Google nebo Microsoft, kteří od vás nepotřebují peníze hned teď – jim stačí, když vás naplno natáhnou do svého ekosystému, protože jim zaplatíte tak jako tak, dříve nebo později. Pro běžného uživatele to znamená hlavně skvělé nabídky na získání většího cloudového úložiště zdarma. Jak na to?

Microsoft jde do toho naplno

Ano, microsoftí OneDrive (dříve SkyDrive) nabízí všem uživatelům 100 GB na rok zdarma, přitom to není jediná podobná nabídka z posledních týdnů. Už dříve nabízel (na vybraných trzích) 100 GB na dva roky za přihlášení do programu odměn svého vyhledávače Bing. V čem spočívá dnešní nabídka, kterou můžete využít i vy?

Tato nová možnost cílí na uživatele Dropbox, ale jelikož si můžete účet u téhle firmy založit hned a zdarma, nevidíme zde omezení ani pro úplné nováčky. Pokud se přihlásíte do OneDrive (přes Microsoft účet, který se využívá třeba pro Office Online, nebo pro online přihlášení do Windows 8), pak do Dropboxu a budete následovat tento odkaz, tak stačí splnit, co po vás chtějí (souhlas a otestování propojení s Dropboxem), abyste dostali 100 GB na rok zdarma. A to je už pořádná porce místa.

Pokud navíc disponujete smartphonem a stáhnete si aplikaci OneDrive, které povolíte zálohovat fotky z vašeho fotoaparátu, dostanete navíc (a nejspíše i natrvalo) dalších 15 GB místa.

Google pomalu, ale jistě

V oblasti softwarových řešení jsou Microsoft a Google přímými konkurenty. Android vs. Windows Phone, Docs vs. Office, Chrome vs. Internet Explorer (brzy Spartan), ChromeOS vs. Windows, Google vs. Bing – podle pořekadla, že každý chvilku tahá pilku. Pokud se podíváme na souboj mezi Google Drive a OneDrive, oba konkurenti těží hlavně z toho, že jejich úložiště tvoří centrum jejich ostatních webových služeb – pokud máte Gmail, tak Google Drive používáte, ani o tom nemusíte vědět. To samé s Google+ a, Google Docs – vše máte na cloudovém úložišti od Velkého Bratra.

Google je sice méně rozdavačný, ale zato jeho nabídka trvá napořád – pokud si (ve svém zájmu) projdete touhle bezpečnostní prověrkou (jednoduchý asi dvouminutový check-up vašich vlastních bezpečnostních údajů a nastavení) Google účtu, tak dostanete natrvalo 2 GB místa na Google Drive. Pokud máte základní velikost, tak místo 15 GB budete mít 17 GB. Navýšení by mělo proběhnout posledního únorového dne, takže nejde o instantní efekt jako u OneDrive nabídky.

 

Ačkoliv se tedy do ČR mnoho podobné lákavých nabídek ani nedostane, nemáme si ani tady na co stěžovat. Nejčastější jsou sice lákáni něčím specifičtí klienti (třeba studenti určité VŠ, jako u jednoho z programů Dropboxu, který nabízel studentům brněnské Masarykovy Univerzity 25 GB místa na několik let), ale ani běžní uživatelé nepřijdou zkrátka. Přitom se nemusíte bát, že byste po vypršení časově omezeného rozšíření o něco přišli – sice už nebudete moci nahrávat data přes limit, ale už uložené soubory si budete moci i dál stáhnout (pozor však na vypršení i tohoto ochranného období).

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru