CoC - jak převést vesnici se Supercell ID

Hrajete Clash of Clans a potřebujete převést vesnici ze starého telefonu na nový? Koupili jste si místo Androidu iPhone nebo naopak? Supercell od února používá propojení pomocí vlastního ID, které celý transfer vesnice v mnohém zjednodušuje. Zapomeňte tedy na Link a Device a založte si své Supercell ID. Detailní návod na založení ID a přesun vesnice v CoC najdete v článku.

Přesun vesnice mezi zařízeními (staré)

I přesto, že se bude článek primárně věnovat Supercell ID, tak se prosím mrkněte na naši CoC poradnu a to speciálně na návod Jak přesunout vesnici. Jde sice o starší princip, který se zaměřuje na spojení vesnice s Google+ případně appleovským Game Centrem, ale stále obsahuje spoustu užitečných rad.

Zbytek článku se věnuje samotnému Supercell ID – tento nový způsob přihlášení vesnice silně doporučuji k používání.

GooglePlay účet

Jak založit Supercell ID?

Supercell ID není nic jiného, než váš vlastní profil přímo pro Supercell hry (zatím je ale podporováno pouze Clash of Clans). Účet je vázán k nějakému emailu a čistě teoreticky tedy můžete mít tolik Supercell ID, kolik máte založených emailových adres. (Na email vám nejprve přijde žádost o potvrzení a pak při každé obnově vesnice na něj dostanete kód, který musíte přepsat do CoC. Určitě tedy nezapomeňte na heslo k dané schránce.)

Jak se vyhnout přepisování kódu: Abyste při každém přepnutí účtu nemuseli znovu vypisovat kód z emailu, odklikněte při přihlášení políčko „Remember me on this device“ a telefon přihlášení provede automaticky.

Prvním krokem při vytváření vašeho ID je klik na ikonku Nastavení v pravém dolním rohu CoC. Následně klikněte na Supercell ID a zvolte Registrovat. Zadejte vaši emailovou adresu a znovu ji zopakujte jako potvrzení. Nakonec klikněte na Register. Na email vám přijde verifikační kód, který opíšete do 6 chlívků a vaše Supercell ID je vytvořeno a připraveno k použití.

Registrace Supercell ID účtuZadání emailuOpsání verifikačního kódu

Spárování účtu s vesnicí pak provedete jednoduše tak, že se během hraní přihlásíte do takto založeného Supercell ID účtu. Rozehraná vesnice se vám ihned uloží pod Supercell ID (pokud je pochopitelně ID prázdné – pokud jste si do něj již uložili nějakou předchozí vesnici, dojde k přepnutí do této starší vesnice).

Důležité: Pokud si vesnici uložíte pod Supercell ID, už se nemůžete vrátit ke Google Play ID nebo Gamecenter ID. 

Jak převést vesnici z Androidu na iPhone?

Převod vesnice pomocí Supercell ID je oproti původnímu postupu až triviálně jednoduchý. Jakmile máte založen svůj Supercell ID účet, tak se do něj stačí přihlásit přímo ve hře. Pokud je účet spojený s nějakou rozehranou vesnicí, okamžitě vás do ní přepojí. Nezáleží na tom, zda se jedná o stejný Google účet, případně Apple ID. Navíc takto můžete přecházet nejenom mezi různými přístroji, ale i odlišnými platformami (Apple versus Android).  

Log In Supercell IDNahrání vesnice CoCSupercell ID přihlášeno

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Martin Solovský
Martin Solovský

Dobrý den. Pokusil jsem se založit si Supercell ID na hře Boom Beach. Předpokládám, že princip je stejný. Dostal jsem se do fáze, kdy jsem naklepal verifikační kód a potom jsem na něco špatně kliknul a od té doby při každém přihlášení do Bom Beach to po mně chce znovu ten verifikační kód. Samozřejmě původní to nebere a jiný mi to nenechá udělat. Napíše mi to, že na mé e-mailové adrese už jsem zaregistrovaný. Poraďte mi prosím buď jak to mám dodělat nebo jak to mám zrušit a používat jen Google Play. Děkuji za radu. Solovský

05.12.18 20:48 reagovat

Doporučujeme

Nahoru